Vairāki viedtālruņu ražotāji šogad varētu laist klajā jaunu 65W ātrās uzlādes tehnoloģiju

Vairāki viedtālruņu ražotāji, tostarp Apple, Samsung, Huawei, Xiaomi un Oppo, šogad plāno laist klajā jaunus lādētājus, kas balstīti uz GaN (gallija nitrīda) tehnoloģiju, piedāvājot ātrās uzlādes atblastu līdz pat 65W.

GaN lādētāji ir daudz efektīvāki un mazāki, jo tiem ir nepieciešami salīdzinoši mazāk komponenti nekā silīcija lādētājiem. Tas varētu nozīmēt, ka lādētāji arī kļūtu daudzpusīgāki – tie spētu uzlādēt vairāk ierīces, izmantojot USB-C tipa lādētāju.

Kā jau vairumam jauno tehnoloģiju, arī šim lādētājam ir visai augstas ražošanas izmaksas, tādēļ tie iepriekš nav tikuši izmantoti. Taču, šobrīd uzņēmumi strādā pie tā, lai šie lādētāji patērētājiem būtu pieejami par saprātīgu cenu.

CES 2020. laikā jau tika demonstrētas visai daudz GaN ierīces. Tā ir zīme, ka šī tehnoloģija varētu parādīties turpmāko 12 mēnešu laikā. Patiesībā jau šobrīd daži uzņēmumi piedāvā iegādāties GaN lādētājus.

Xaomi ir viens no tiem, šobrīd tirgum piedāvājot GaN lādētāju, kas spēj uzlādēt Xiamoni Mi 10 Pro viedtālruni. Šis lādētājs spēj viedtālruņa bateriju no 0 līdz 100% uzlādēt 45 minūšu laikā.

Par tādiem uzņēmumiem kā Samsung un Apple vēl nav skaidri zināms, kad šī tehnoloģija varētu tikt piedāvāta klientiem. Ātrākais lādētājs, ko Apple pašlaik piedāvā ir ar 18W jaudu, un tas nāk komplektā pie iPhone 11 Pro un iPhone 11 Pro Max viedtālruņiem.

Jaunajā ziņojumā, ko laidis klajā IT Home nav nekādu ziņu par to, kad iespējams parādīsies šie jaunie GaN lādētāji, taču domājam, ka nebūs jāgaida pārāk ilgi.

Avots: TechrRadar

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt