iOS 18: tikai debesis ir limits

iOS 18 sniegs pavisam jaunas un nebijušas pielāgošanas iespējas, lai katra ierīce būtu patiesi individuāla. 

“Esam laimīgi iepazīstināt ar iOS 18. Tā ir milzīga relīze ar neticamām funkcijām, ieskaitot jaunus pielāgošanas un iespēju līmeņus, pārveidotu Photos lietotni un jaudīgiem veidiem, kā uzturēt sakarus ar Messages. Ir tik daudz labumu ikvienam,” saka Kreigs Federigī, Apple programmatūras inženierijas vecākais viceprezidents. “Šī relīze arī atzīme ļoti satraucošas personīgās inteliģences ēras sākumu, ar Apple Intelligence nodrošinot intuitīvas, jaudīgas un nekavējoties noderīgas pieredzes, kas pārveidos iPhone pieredzi, pamatā saglabājot privātumu. Nevaram sagaidīt, kad lietotāji to izbaudīs.”

Operētājsistēmas jaunā versija saņem lielas pārmaiņas. Daļa no tām ir saistītas ar Apple Intelligence, taču piekļuvi saņems tikai iPhone 15 Pro vai jaunāku viedtālruņu īpašnieki. Ko varēs baudīt pārējie?

iOS 18 funkcijas bez Apple Intelligence

1. Personīgāks sākuma un bloķēšanas ekrāns

Gan sākuma, gan bloķēšanas būs vēl pielāgojamāki kā jebkad. Lietotājam ir brīva izvēle pārvietot lietotnes un logrīkus jebkādā sev tīkamā veidā. Maināmi kļūst arī ikonu dizaini ar tumšu vai tonētu efektu, lai pieskaņotos fona tapetei. Tās arī var padarīt lielākas. 

2. Control Center

Ja dubults neplīst, tad trīskāršs ir nepārspējams. Tieši tik logus saņems kontroles centrs. Pirmajā būs pieejami standarta īssavienojumi jeb shortcuts un kontroles, kā izskatu arī var koriģēt. Otrajā atradīsiet tajā brīdi klausīto mūziku. Savukārt, trešais ekrāns būs pildīts ar viedajām mājas ierīcēm. Ir iespēja pievienot arī trešās puses lietotnes. 

3. Photos saņem jaunu tēlu

Photos ir saņēmis vislielāko atjaunojumu, lai palīdzētu lietotājiem viegli atrast un atkārtoti izdzīvot īpašos mirkļus. 

Jaunā versija ietver jau ierasto režģi, bet ar ieskatu nesenajās dienās, cilvēkos un dzīvniekos un piespraustajās kolekcijās. Tādējādi lietotājs var viegli šķirstīt cauri bildēm pēc tēmām. Pašu svarīgāko var ietvert bilžu karuselī. 

4. iMessages kļūst dzīvīgāks

Atdzīvinot tekstu un sarunas, ir iespēja izcelt katru burtu, vārdu, frāzi vai emocijzīmi ar dinamisku vai animētu veidolu. Lai labāk paustu savu domu, ir iespēja formatēt tekstu treknrakstā, slīprakstā vai ar svītrojumu. Kā arī ziņas var ieplānot vēlākai nosūtīšanai. 

Apple arī sākuši atbalstīt RCS, lai, sazinoties ar ne Apple ierīcēm, netiek bojāta mediju kvalitāte. Savukārt, kad Wi-Fi un dati nav pieejami, Messages atbalstīs ziņojumapmaiņu ar satelīta palīdzību. Protams, arī šādā veidā tās paliek šifrētas, liekot lietotāju drošību pirmajā vietā.

5. Atvieglota naudas pārsūtīšana 

Lai vairs negadītos aizmirsti norēķini, talkā nāk Tap to Cash. Koncepts ir līdzīks iOS 17 Name Drop – saliekot divus telefonus kopā, var nosūtīt vai saņemt Apple Cash. 

6. Organizēti e-pasti 

Vēlāk šajā gadā tiks sakārtota arī Mail lietotne, iepazīstinot ar jauniem veidiem, kā sakārtot iesūtni un nepalaist neko garām. Iekš ierīces organizācija sadalīs ienākošās ziņas dažādās kategorijās.

  • Primary: Personīgi un svarīgi e-pasti.
  • Transactions: Apstiprinājumiem un maksājumiem.
  • Updates: Jaunumiem un sociālo mediju paziņojumiem
  • Promotions: Marketinga ziņām un kuponiem. 

7. Paroļu lietotne 

Beidzot Apple ievieš īstu Passwords lietotni, kas nav tikai iestatījumu sadaļa. Tajā iespējams piekļūt visām parolēm, ieskaitot Wi-Fi. Ja kāda būs kompromitēta vai pārāk viegla, par to tiks nosūtīts brīdinājums. 

Lietotne būs pieejama arī macOS Sequoia un iPadOS 18, kā arī visionOS 2.0.

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt