Krievija pārstāj bloķēt ziņapmaiņas lietotni Telegram

Krievijas federālais mediju uzraudzības dienests “Roskomnadzor” ceturtdien paziņojis, ka vairs nemēģinās bloķēt populārās ziņapmaiņas lietotnes “Telegram” darbību, jo lietotnes dibinātājs Pāvels Durovs sācis sadarboties cīņā pret ekstrēmismu.

Kopš tās izveidošanas 2013.gadā bezmaksas ziņapmaiņas lietotne, kas ļauj lietotājiem apmainīties ar rakstiskiem vēstījumiem, fotogrāfijām un videoierakstiem, piesaistījusi vairāk nekā 400 miljonus cilvēku.

“Roskomnadzor” paziņoja, ka lēmumu pārtraukt “Telegram” bloķēšanu pieņēmis, jo “pozitīvi novērtējis “Telegram” dibinātāja gatavību cīnīties ar terorismu un ekstrēmismu”.

“Roskomnadzor” paziņojumā teikts, ka dienests par savu lēmumu vienojies ar ģenerālprokuratūru.

Kāds avots ziņu aģentūrai “Interfax” sacīja, ka Durovs nav piekritis nodot “Roskomnadzor” šifrēšanas atslēgas, bet piekritis sadarboties konkrētās lietās cīņā pret terorismu.

Pāvels Durovs, kurš nodibināja “Telegram” kopā ar savu brāli Nikolaju un piedalījies arī populārā sociālā tīkla “VKontakte” radīšanā, 4.jūnijā “Telegram” rakstīja, ka lietotne izstrādājusi metodes, kā atklāt un aizvākt ekstrēmistu propagandu.

“Pilnībā saglabājot korespondences slepenību, “Telegram” attīstījis mehānismus, kas ļauj novērst teroraktus visā pasaulē,” pavēstīja Durovs.

Viņš piebilda, ka “Telegram” atbloķēšana ļaus “30 miljoniem lietotāju Krievijā izmantot pakalpojumu daudz ērtāk”.

Durovs 2014.gadā paziņoja, ka ir pametis Krieviju un negrasās tur atgriezties.

“Roskomnadzor” sāka bloķēt “Telegram” 2018.gadā pēc tam, kad lietotnes dibinātāji atteicās nodot Krievijas Federālajam Drošības dienestam (FDD) lietotāju privātās sarakstes atšifrēšanas atslēgas.

Taču daudzi lietotāji var arī nepamanīt šo “Telegram” atbloķēšanu, jo pati bloķēšana Krievijā nav bijusi ļoti efektīva.

“Telegram” daļēji vai pilnībā bloķējušas vairākas valstis, arī Irāna un Ķīna.

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt