LightSpace Technologies izstrādājis multi fokālās 3D papildinātās realitātes galvas displeju

Augsto tehnoloģiju uzņēmuma AS “HansaMatrix” asociētais uzņēmums “LightSpace Technologies” izstrādājis profesionāla pielietojuma multi fokālu 3D papildinātās un jauktās realitātes (AR) galvas displeju, teikts paziņojumā biržai “Nasdaq Riga”.

Biržas paziņojumā norādīts, ka “LightSpace” multi fokālais 3D attēla koncepta galvas displejs IG1000 ar attēla fokālā attāluma pielāgošanas optisko risinājumu 2020.gada 3. un 4.februarī tika demonstrēts “SPIE Photonics West” industrijas konferencē un izstādē San Francisco, ASV. Tā rezultātā vairākas pasaules vadošās informācijas tehnoloģiju, automobiļu un medicīnas jomas korporācijas uzaicināja uz tikšanos ar to komandām, kas izrādīja interesi par jauno “LightSpace” galvas displeju arhitektūru.

Kā teikts paziņojumā, ar divām no šīm kompānijām ir sākta izpētes projektu realizācija. Sadarbībā ar vairākiem medicīnas, automobiļu un profesionālās 3D grafikas globāliem tirgus līderiem, uzņēmums plāno izstrādāt vairākus, profesionālu pielietojumu, multi fokālās 3D arhitektūras galvas displeja modeļus. Izstrādes komplekti tiks piedāvāti 2020.gada trešajā ceturksnī , savukārt komerciālās piegādes plānotas 2021.gada pirmajā ceturksnī.

Ziņojumā skaidrots, ka IG1000 galvas displeja koncepta modelis veic multi fokālu 3D attēlu optiskās akomodācijas pielāgošanas funkciju, kas paredzēta viedās ražošanas, treniņu un simulāciju, medicīnisko procedūru, apmācības un citu pielietojumu profesionāliem lietotājiem, kam nepieciešama optiski precīzu, detalizētu vizuālo 3D attēlu vizualizācija, attēlojot tos optimālā apskates attālumā no acīm.

Biržas ziņojumā norādīts, ka “LightSpace” multi fokālā optiskā arhitektūra nodrošina komfortablu apskates sajūtu un ilgstošu galvas displeja lietošanu, bez acu sasprindzinājuma. Optiskais risinājums nodrošina akomodācijas pielāgošanos vairāku dioptriju apmērā. “LightSpace” patentētā multi fokālā displeja arhitektūra ļauj realizēt galvas displeju bez, tā saucamā, “Vergence Accomodation” acu redzes konflikta.

Būtiskākā šo multi fokālo AR galvas displeju atšķirība ir acu akomodācijas optiskās arhitektūras lietošana, kas ir kritiska tuvas distances augstas precizitātes 3D attēļu vizualizācijai, un, kas pietrūkst lielākai daļai šī brīža tirgū esošiem AR galvas displejiem” skaidroja “LightSpace Technologies” izpilddirektore Madara Kalniņa-Kalnmale.

Savukārt “LightSpace Technologies” vadītājs Ilmārs Osmanis sacīja, ka “LightSpace” optiskais risinājums ir balstīts uz uzņēmuma izstrādāto ātri pārslēdzošo šķidro kristālu gaismas slēdžu tehnoloģiju, kas var tikt pielietota, lai izstrādātu acīm draudzīgus nākotnes patēriņa tirgus AR briļļu produktus.

“LightSpace Technologies” ir 3D optisko risinājumu uzņēmums, kas attīsta “atslēgas” tehnoloģijas multi fokāliem papildinātās relitātes galvas displejiem un nākotnes hologrāfiska attēla displejiem.

“HansaMatrix” ir augsto tehnoloģiju uzņēmums, kas veic jaunu elektronisko produktu un sistēmu izstrādi, to industrializāciju, kā arī sniedz integrētus ražošanas pakalpojumus klientiem, datu tīklu iekārtu, lietu interneta, industriālo sistēmu un citos augstas pievienotās vērtības tirgus segmentos. Kompānijas akcijas kotē biržas “Nasdaq Riga” oficiālajā sarakstā.

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt