Nākamnedēļ Zemei garām palidos aptuveni 1 km garš asteroīds. Bet uztraukumam nav pamata – asteroīds lidos aptuveni 1,93 miljonu km attālumā no Zemes, kas nozīmē, ka tas būs vairāk nekā 5,15 reizes tālāk no mums nekā Mēness. Zinātnieki un astronomi regulāri vēro debesu objektus, kas palido garām Zemei salīdzinoši tuvu un informē sabiedrību par interesantiem notikumiem, lai tie, kas vēro zvaigznes, var noķert interesantos brīžus savos teleskopos.
Kosmosa iezis, kas klasificēts kā “potenciāli bīstams” tā lieluma un tuvuma dēļ, kurā tas palidos garām Zemei, vistuvāk Zemei būs 19. janvārī. Pēdējā reize, kad šis pats asteroīds palidoja garām Zemei, bija pirms 89 gadiem 1933. gada 17. janvārī. Tolaik tas bija nedaudz tuvāk – 1,1 miljona kilometru attālumā. Nākamā reize, kad tas būs tik tuvu, būs nākamajā gadsimtā, 2105. gada 18. janvārī.
Earth Sky raksta, ka bažām par iespējamu asteroīda un Zemes sadursmi nav nekāda pamata. Asteroīda trajektorijas aprēķinam ir 133 km kļūdas robeža, kas ir niecīga, salīdzinot ar attālumu kādā tas palidos garām Zemei. Paredzams, ka šāda lieluma asteroīds var saskarties ar Zemi reizi 600 000 gados.
Austrāliešu astronoms Robert McNaught asteroīdu atklāja 1994. gadā, bet zinātnieki spējuši izsekot tā ceļam līdz pat 1974. gada septembrim.
Avots: Gadgets360