NASA ziņo, ka uz Zemes pusi lido liels asteroīds

NASA ziņojusi, ka uz Zemes pusi dodas visai liela izmēra asteroīds, taču izrādās, ka tas nav nekas īpašs – asteroīdi visai regulāri palido garām mūsu planētai. ASV kosmosa aģentūras asteroīdu izsekošanas sistēma apgalvo, ka “potenciāli bīstamie” ieži 11. decembrī palidos garām Zemei tikai 2,4 miljonu jūdžu attālumā.

Asteroīds ir 330 metrus plats (salīdzinājumam: Eifeļa tornis ir 300 metrus augsts) un tas nosaukts par 4660 Nereus. Tas neradīs nekādus draudus un tiek prognozēts, ka tuvākajās desmitgadēs Zemei garām lidos vismaz vēl 12 ievērojama izmēra asteroīdi.

Paredzēts, ka visai liels asteroīds lidos garām Zemei arī 2060. gada 14. februārī. Prognozēts, ka tas būs vien 745 645 jūdžu jeb aptuveni 1 199 999km attālumā no Zemes. Salīdzinājumam, attālums starp Zemi un Mēnesi ir aptuveni 239 000 jūdžu jeb aptuveni 384 633 km.

4660 Nereus asteroīdu pirmo reizi ievēroja zinātnieki 1982. gadā. Izpētot, ka tas šķērsos Zemi visai tuvā orbītā, tika noteikts, ka tam, iespējams varēs piekļūt ar kosmosa kuģi. Pagaidām nav plānotas ekspedīcijas, lai izpētītu asteroīdu.

Trīs valstis jau iepriekš ir nolaidušās ar kosmosa kuģiem uz asteroīdiem. Šādas misijas tiek veiktas ar mērķi nākotnē izveidot kalnrūpniecību uz šiem milzīgajiem iežiem. Pagājušajā mēnesī Apvienotie Arābu Emirāti paziņoja par plāniem veikt misijas, lai izpētītu asteroīdus, un kļūs par pirmo arābu valsti, kas to darīs. Šīs misijas plānots sākt 2028. gadā, un tajās tiks pētīti septiņi asteroīdi, kā arī Venera.

Lielu asteroīdu pietuvināšanās Zemei nav nekas neparasts. Šogad martā liela izmēra asteroīds lidoja garām visai tuvā orbītā mūsu planētai – vien 1,25 miljonu jūdžu attālumā. NASA klasificē asteroīdus kā “potenciāli bīstamus”, ja tie atrodas vismaz 4,65 miljonu jūdžu attālumā no Zemes un ir lielāki par 500 pēdām jeb aptuveni 150 metriem diametrā.

Avots: Independent

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt