Pētnieki Singapūrā izveido materiālu, kas ļauj robotam sajust tuvumā esošos priekšmetus

Pētnieki Singapūrā ir izstrādājuši viedo putu materiālu AiFoam, kas ļauj robotiem sajust tuvumā esošos priekšmetus. Ja materiāls tiek bojāts, tas līdzīgi kā cilvēka āda spēj arī pats atjaunoties.

Mākslīgi veidotās AiFoam putas ir izteikti elastīgs polimērs, kas radīts sajaucot fluorpolimēru ar savienojumu, kas pazemina virsmas spriedzi. Saskaņā ar Singapūras Nacionālās Universitātes pētnieku teikto, tas ļauj porainajam materiālam viegli savienoties atpakaļ vienā gabalā, ja tas tiek sagriezts.

Projekta vadošais pētnieks min, ka šādam materiālam ir daudz pielietojumu. It īpaši robotikā un protēzēs, kur robotiem, strādājot ap cilvēkiem, jānodrošina augsta inteliģence.

Lai atdarinātu cilvēka pieskāriena sajūtu, pētnieki materiālam pievienoja mikroskopiskas metāla daļiņas un zem putu virsmas pievienoja sīkus elektrodus. Kad tiek izmantots spiediens, metāla daļiņas tuvinās polimēra matricai, mainot to elektriskās īpašības. Šīs izmaiņas var noteikt ar datoru savienotie elektrodi, kas pēc tam robotam norāda, kas jādara. Ja pie sensora tiek pakustināts pirksts, var redzēt, ka sensors mēra cilvēka elektriskā lauka izmaiņas un attiecīgi reaģē uz pieskārienu.

Pētījuma vadošais pētnieks Bendžamins Tee min, ka AiFoam ir pirmais šāda veida materiāls, kas apvieno gan pašdziestošās īpašības, gan tuvuma un spiediena sajūtu. Pēc divu gadu ilgas izstrādes viņš un viņa komanda cer, ka šo materiālu varēs praktiski izmantot jau tuvāko piecu gadu laikā.

Avots: Gadgets360

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt