Google investēs FireSat, lai izsekotu ugunsgrēkus

Neseno Kalifornijas savvaļas ugunsgrēku dēļ, Google paziņo par 11.7 milj. EUR investīciju FireSat, lai tos noteiktu un izsekotu. 

FireSat, vairāk kā 50 satelītu kopums, spēs noteikt pat klases izmēra savvaļas ugunsgrēkus, tas ir, vismaz 5x5m. Tehnoloģiju uzņēmums paziņo, ka pirmais satelīts tiks izlaists jau agrīnajā 2025. gadā. Ugunsdrošības autoritātes šobrīd paļaujas uz satelītu attēliem, kas spēj noteikt savvaļas ugunsgrēkus tikai tad, kad sasniegts futbola laukuma izmērs. 

“Esam sapratuši, ka, apvienojot satelītus ar mašīnmācību un mākslīgo intelektu (MI), rodas perfektā platforma, kas ģenerē īstā laika operatīvo izlūkošanu par ugunsgrēkiem,” saka Kristofers Van Ārsdeils. Viņš vada Google Research Climate & Energu grupu un ir Earth Fire Alliance priekšsēdētājs.

Iniciatīvas priekšgalā ir Earth Fire Alliance, maijā izveidota bezpeļņas organizācija. Mērķis ir izgatavot FireSat un izstrādāt savvaļas ugunsgrēku datu kopas.

Pagaidām satelītu attēli mēdz sajaukt mākoņus vai skursteņa dūmus ar ugunsgrēkiem, tā saka Van Ārsdeils. Izmantojot mašīnmācību, Google komanda ir uzbūvējusi kameru, kas optimizē uguns noteikšanas tehnoloģiju. Tā tika izmēģināta kontrolētās liesmu zonās.

Satelītu kopums spēs ugunsdzēsējiem nodrošināt atjaunotus satelītattēlus katras 20 minūtes, lai palīdzētu dzēst ugunsgrēkus pirms tie kļūst lieli un postoši.

FireSat informē ugunsdzēsējus

“Papildus ārkārtas reaģēšanas centieniem, FireSat dati tiks izmantoti, lai izveidotu globālu vēstures ierakstu par uguns izplatību, palīdzot Google un zinātniekiem uzlabot modeli un saprast ugunsgrēku uzvedību un izplatību,” uzņēmums saka. Google apgalvo, ka projekts ir daļa no centieniem palīdzēt komūnām informēt par klimata izmaiņām. 

Kalifornijas ierēdņi jau ir sākuši izmantot MI, lai labāk izsekotu ugunsgrēkiem. Kalifornijas mežsaimniecības un ugunsdrošības departaments sadarbojies ar UC Sandjego, lai izstrādātu jaunu MI pilota projektu, kas štata torņos un kalnu virsotnēs uztur 1039 augstas izšķirtspējas kameras. Tās, nosakot dūmus vai citas anomālijas, ziņo attiecīgajiem dienestiem. 

Džeisons Forthofers, ASV meža dienesta zinātniskais inženieris mehāniķis, sacīja, ka FireSat projekts arī palīdzēs ievākt datus. Ar tiem varēs labāk apmācīt ugunsdzēsējus, kā darboties ar savvaļas ugunsgrēkiem un saprast, kā tos ietekmē mainīgie apstākļi.

“Mēs varēsim iemācīt ugunsdzēsējiem to, kā sausums, vējš vai izmaiņas degvielas veidā ietekmē uguni, jo esam redzējuši neskaitāmi daudz ugunsdzēsēju nāves, kad viņi nespēj paredzēt, ko uguns nodarīs,” viņš saka. 

Avots: TechExplore 

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt