Google Translate lielais MI atjauninājums

Jaunais atjauninājums, izmantojot mākslīgā intelekta lielo valodu modeli, Google Translate pievieno pāri 100 jaunu valodu.

Kopumā pakalpojums saņem 110 jaunu valodu – tas ir vislielākais platformai veiktais paplašinājums. Tiek izmantots Google PaLM 2 lielo valodu modelis, mākslīgā intelekta (MI) rīks, kas palīdz precīzi iztulkot plašu valodu spektru. Šajās valodās runā apmēram 614 milj. cilvēku jeb 8% globālās populācijas.

Sarakstā iekļautas dažas plaši pārzinātas valodas, dialekti un valodas, kas pazīstamas mazākām kopienām. Āfrikas valodas tika paplašinātas visvairāk, sarakstam pievienojoties fonu, kikongo, luo, ga, svati, vendu un volofu valodai. Otrā spektra pusē – kantoniešu valoda -, kas, visticamāk, ir viena no visplašāk runātajām valodām jaunajā sarakstā. Tas pats attiecināms uz pandžabu (shahmukhi), kas ir visplašāk izmantotā valoda Pakistānā.

Ir arī sicīliešu itāļu valodas versija; Manx, kas ir Menas salā izmantota ķeltu valoda; Papua-Jaungvinejas kreols, ko sauc par Tok Pisin. 

Google Translate PaLM 2 

Valodām, kur tiek apvienoti reģionāli dialekti un citādāki pareizrakstības standarti, Google piedāvās to, ko saprotot lielāka daļa cilvēku. Romu valoda etver trīs dažādus dialektus. 

Atjauninājumu realizēja PaLM 2 LLM, uzlabojot Google Translate spējas mācīties un veiksmīgi pārslēgties starp valodām. Modelis ir īpaši spējīgs apstrādāt valodas, kas ir cieši saistītas, piemēram, awadhi un marwadi, hindi vai dažādos franču kreolus. PaLM 2 uzlabotās spējas ļauj apstrādāt valodu nianses un variācijas, nodrošinot precīzāku un atbilstošāku tulkojumu. 

MI modeļa integrācija ir interesanta, jo rīka sākotnējais mērķis bija palīdzēt veicināt saziņu starp cilvēkiem un MI. Piemēram, gan PaLM, gan PaLM 2 ir apmācījuši robotus izpildīt dažādus uzdevumus un pārvērst cilvēku komandas soļos, lai paveiktu šos pienākumus. 

Potenciāli labākā daļa ir tā, ka atjauninājums būs pieejams ne tikai tīmeklī, bet arī lietotnē gan Android, gan iOS

Avots: TechRadar

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt