Izgudrots jauns vienreizlietojams papīra akumulators

Zinātnisko pētījumu žurnālā publicēts raksts par vienreizlietojamu papīra akumulatoru, kuru aktivizē ar ūdens palīdzību. Zinātnieki domā, ka akumulatoru varētu izmantot dažādām vienreizlietojamām ierīcēm kā, piemēram, vides sensoriem vai medicīnas piederumiem. Izmantojot šādu papīra akumulatoru, zinātnieki domā, ka varētu samazināt ierīču ietekmi uz apkārtējo vidi.

Akumulatoru izgudroja Gustav Nyström un viņa komanda. Tas sastāv no vienas šūnas, kas ir viena kvadrātcentimetra lielumā un trim uz taisnstūra papīra lapiņas  ar tinti apdrukātiem fragmentiem. Papīra sloksne ir pārklāta ar nātrija hlorīda sāli un īsākais papīra gals ir iemērkts vaskā.

Papīra viena puse ir apdrukāta ar tinti, kas satur grafīta pārslas un tas kalpo kā akumulatora pozitīvais gals (katods). Otra puse, savukārt, ir apdrukāta ar cinka pulveri saturošu tinti un ir akumulatora negatīvais gals (anods)

Papīrā esošie sāļi izšķīst, kad tiek pievienots neliels daudzums ūdens. Tas atbrīvo uzlādētos jonus. Šie joni izplatās pa papīra virsmu un aktivizē akumulatoru un tā rezultātā cinks, kas atrodas akumulatora negatīvā gala tintē, atbrīvo elektronus.

Autori ierosina, ka papīra un cinka bioloģiskā noārdīšanās, ļautu akumulatoram samazināt vienreizlietojamās elektronikas ietekmi uz vidi. Viņi liecina, ka akumulatora ilgtspējību var vēl palielināt, samazinot tintē izmantoto cinka daudzumu.

Kā šis izgudrojums salīdzinās ar jau pieejamiem produktiem?

Lai demonstrētu akumulatora spēju darbināt mazjaudas elektroniku, žurnāla raksta autori apvienoja divas šūnas vienā akumulatorā un izmantoja to modinātāja darbināšanā. Akumulatora veiktspējas analīze atklāja, ka pēc divu ūdens pilienu pievienošanas akumulators aktivizējas un ir gatavs darbam 20 sekunžu laikā. Kamēr izgudrojums nebija savienots ar ierīci, tas sasniedza stabilu 1.2 V spriegumu.

Standarta AA sārma akumulatora spriegums ir 1.5 V. Stundas laikā vienas šūnas akumulatora veiktspēja samazinājās papīra žūšanas dēļ. Tomēr, pēc tam kad tika pievienoti vēl divi ūdens pilieni, akumulators uzturēja stabilu 0.5 V spriegumu uz vēl vienu stundu.

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

One Response

  1. Muļķības. Apskatīt tikai voltāžu, tas tāpat kā runāt par ūdens līmeni trubā un apgalvot, ka 1,5m gara truba apgādās ar ūdeni ierīces virtuvē. Pilnīgi nekas no būtiskā nav pateikts. Voltāža ir atkarīga tikai no vielu izvēles, ne to izmēriem, tilpumiem vai masas. Cik miliampērus vai milivatus cik minūtes tāda spēj nodrošināt? Ai, tas tak nav svarīgi, kam ta tas interesē.

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt