NATO konsorcijs ir apstiprinājis pirmo uzņēmumu virkni, kam tika piešķirts finansējums, kas ir daļa no viena miljarda inovāciju fonda.
Vien pāris mēnešus pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā, 2022. gada vasarā alianse atklāja fondu, solot investēt tehnoloģijās, kas uzlabotu aizsardzību. Fondā piedalās 24 no 32 NATO dalībvalstīm, ieskaitot Somiju un Zviedriju, kas pievienojās tikai šogad.
Otrdien NATO Innovation Fund (NIF) apstiprināja, ka ir investējuši 4 Eiropas tehnoloģiju uzņēmumos, kas palīdzētu tikt galā ar aizsardzības, drošības un noturības izaicinājumiem.
Līdzekļi tika piešķirti Fractile AI, Londonā balstīts datoru čipu ražotājs. Tā mērķis ir panākt, lai lielo valodu modeļi, kas darbina, piemēram, ChatGPT, darbotos vēl ātrāk. Kā arī Vācijas ARX Robotics, kas ražo bezpilota robotus ar funkcijām sākoties no smagu svaru celšanas līdz uzraudzībai.
Divi pārējie uzņēmumi ir Britu ražotājs iCOMAT, kas veido vieglus materiālus automašīnām. Savukārt, Space Forge, Velsas uzņēmums, izmantojot kosmosa apstākļus, piemēram, mikrogravitāciju vai vakuumu, izveido pusvadītājus orbītā.
“Pieejas izveide stratēģiskam tehnoloģijām ir nozīmīga, lai nodrošinātu drošu un pārticīgu nākotni alianses vienam miljardam iedzīvotāju,” saka Andreja Traversone, fonda vadošā partnere.
Fonds arī ir sadarbojies ar ievērojamām firmām kā Alpine Space Ventures, OTB Ventures, Join Capital un Vsquared Ventures, lai atbalstītu ilgtermiņa investīcijas kontinenta deep tech.
Avots: Yahoo!Finance