Pētnieki no Mičiganas un Pensilvānijas universitātēm un NASA atklājuši būtisku drošības problēmu tīklojuma tehnoloģijā, ko izmanto tāda kritiskā infrastruktūra kā kosmosa kuģi, lidmašīnas, enerģijas ražošanas sistēmās un rūpnieciskās kontroles sistēmas.
Šajā infrastruktūrā tiek izmantots TTE jeb specifisks tīkls, kas ievērojami samazina izmaksas, ļaujot gan kritiskajām ierīcēm (piemēram, lidojuma vadības ierīcēm un dzīvības atbalsta sistēmām) un mazāk svarīgām ierīcēm (piemēram, pasažieru WiFi vai datu apkopošanai) līdzāspastāvēt tajā pašā tīkla aparatūrā.
Visa pamatā ir specifiska konstrukcija, kas ļauj tīkliem pastāvēt, netraucējot viens otram. Tieši tādēļ jau 10 gadus šī svarīgo un mazāk svarīgo funkciju līdzpastāvēšana šķitusi droša. Testa ietvaros pētnieki veikuši apzinātu uzbrukumu šai sistēmai (nosaukts par PCsppF), kura rezultātā izdevies šo izolācijas barjeru pārraut.
Lai veiktu demonstrāciju, pētnieki izmantoja īstu NASA aparatūru un ilustrēja stadiju, kurā kapsula lido uz kosmosa kuģi. Kad kapsulai bija jāsatiekas ar kosmosa kuģi, tika veikts uzbrukums, kas sajauca kopā svarīgu un nesvarīgu informāciju. Tādā veidā tā nesaņēma svarīgu informāciju, novirzījās no kursa un nenonāca pie kosmosa kuģa.
“Mēs gribējām noteikt, kāda būs ietekme īstā sistēmā,” sacīja Morisa Velmana fakultātes attīstības asistents datorzinātnes un inženierzinātņu profesors Baris Kasikci. “Ja kāds šo uzbrukumu izpildītu īstā misijā, kāds būtu kaitējums?”
Tomēr, lai veiksmīgi veiktu šādu uzbrukumu, uzbrucējam tīklā nepieciešams iestādīt nelielu, ļaunprātīgu ierīci, kas nozīmē, ka attālināti uzbrukumi nav iespējami.
Cita labā ziņa ir tā, ka problēmu var samērā viegli labot, nomainot vara kabeļus pret optisko šķiedru kabeļiem vai uzstādot optiskos izolatorus starp slēdžiem un neuzticamām ierīcēm. Tas likvidētu elektromagnētisko traucējumu risku, taču varētu ietekmēt veiktspēju, uzskata pētnieki.