SpaceX nosūta kosmosā skudras, avokado un robota roku

spacex

Svētdien SpaceX kosmosā nosūtīja skudras, avokado, robota roku kopā ar citu kravu, kas pirmdien sasniedza astronautus.

No NASA Kenedija kosmosa centra svētdien pirms rītausmas debesīs pacēlās atkārtoti pārstrādāta Falcon raķete. Pēc Dragon kapsulas pacelšanas raķetes daļa atdalījās un nosēdās uz SpaceX jaunākās okeāna platformas.

Dragon kosmosā nes vairāk nekā 2,170 kilogramu lielus krājumus un eksperimentus, kā arī svaigu pārtiku, tostarp avokado, citronus un pat saldējumu kosmosa stacijas septiņiem astronautiem.

Skautu meitenes kosmosā eksperimentiem nosūtīja skudras, sālsūdens garneles un dažādus augus, bet Viskonsinas-Medisonas universitātes zinātnieki nosūtīja mazu ziedošu nezāļu sēklas, ko izmanto ģenētiskajā izpētē. Arī betona, saules bateriju un citu materiālu paraugi tiks pakļauti bezsvara stāvoklim.

Japāņu jaundibinātā uzņēmuma eksperimentālā robota roka tikmēr mēģinās saskrūvēt priekšmetus savā orbītā un veikt citus ikdienišķus darbus, ko parasti veic astronauti. Pirmie testi tiks veikti kosmiskajā stacijā.

SpaceX uz Zemes bija jaatstāj dažus eksperimentus, kas pandēmijas dēļ ir aizkavējušies. Šis bija jau otrais raķetes pacelšanās mēģinājums. Pirmais, kas bija plānots sestdien, tika atcelts vētrainu laikapstākļu dēļ.

Avots: Gadgets360

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt