Tehnoloģiju jaunumi

Zinātnieki ar 3D printeri izprintē sirdi

Jau vairākus desmitus gadu zinātnieki cer, ka kādu dienu būs iespējams izveidot sirdi, kuru varētu pārstādīt cilvēkam. Zinātnieku komanda Telavivas universitātē Izraēlā ir tuvinājusi šo mērķi realitātei.

Telavivas universitātes zinātnieku komanda, izmantojot cilvēka audus un asinsvadus, ar 3D printeri ir veiksmīgi izprintējuši sirdi. No pacientiem tika noņemti taukaudu paraugi, kuri tika izmantoti kā “tinte” 3D drukai. Izprintētā sirds nav pilna izmēra tā ir apmēram tikpat liela kā truša sirds, kā arī tai ir pāris nepilnības.

Universitātes profesors Tals Dvirs min, ka šī ir pirmā reize, kad kāds veiksmīgi izprintējis sirdi ar visiem audiem, asinsvadiem un kambariem. Zinātnieku vidū pastāv uzskats, ka pēc daudz gadiem ar 3D printēšanas tehnoloģiju būs iespējams veiksmīgi printēt visus orgānus.

Pēdējos gados zinātnieki atklājuši vairākas pieejas, kā 3D printēšanas tehnoloģiju izmantot medicīnā. Zinātnieki Toronto universitātē strādā pie projekta, kas ar 3D printeri ļautu izprintēt ādu, ko nopietnu traumu gadījumos iespējams likt uz brūcēm. Tikmēr zinātnieki Minesotas universitātē ir izstrādājuši caurspīdīgu peles galvaskausu, kas ļautu labāk pētīt tās smadzeņu darbību. 3D printēšanas tehnoloģija tiek plaši izmantota dažādās sfērās. Veselība ir viena no cilvēka pamata vajadzībām, tādēļ arī panākumi medicīnā vienmēr ir bijuši un būs visai svarīgi.

Avots: Cnet

Atbildēt

Līdzīgi raksti