Jaunumi

Apple mēneša laikā rīko jau otro tehnoloģiju atklāšanas pasākumu

Pavisam nesen, septembrī, Apple rīkoja ikgadējo tehnoloģiju atklāšanas pasākumu. Nav pagājis vēl mēnesis un tehnoloģiju gigants atkal nāk klajā ar jaunumiem. Kā jau parasti tika atklāts visai daudz, taču šoreiz lielākais uzsvars tika likts uz datoriem un mūziku.

Jauns Apple Music plāns

Apple Music tika izlaists 2015. gadā 2 mēnešus pēc populārās Spotify mūzikas straumēšanas platformas atklāšanas. Lai gan sākotnēji lielāku popularitāti izpelnījās Spotify, pēdējo gadu laikā uzmanību iegūst arī Apple Music, kas bieži vien ir pirmā izvēle Apple ierīču lietotājiem. Lai pievērstu vēl lielāku uzmanību savam mūzikas pakalpojumam, tehnoloģiju gigants atklāja jaunu un lētāku plānu Voice, kas paredzēts, lai ar balsi kontrolētu Siri balss asistentu, kas pēc komandām uzliek izvēlēto mūziku. Jaunais abonementa plāns maksās 4.99 ASV dolārus mēnesī jeb aptuveni 4.30 Eur, taču pagaidām tas būs pieejams tikai 17 valstīs, starp kurām nav nonākusi Latvija. Tiem, kas nav pārliecināti par Apple Music iespējām, uzņēmums piedāvā 30 dienu bezmaksas izmēģinājuma versiju.

Apple HomePod Mini iegūst jaunas krāsas

Apple pirms gada izlaida Amazon Echo un Google Nest konkurentu – HomePod Mini Bluetooth skaļruni, kas gluži tāpat kā tā konkurentu skaļruņi maksā 99 Eur. Šajā cenu kategorijā starp saviem konkurentiem šie ir vieni no mazākajiem skaļruņiem, kas salīdzinoši nodrošina mazāku basu, taču piedāvā 360 grādu audio, kas pilnīgāk piepilda telpu ar fona mūziku. Kā jau pēdējā gadā esam redzējuši, Apple iepaticies eksperimentēt ar krāsām, tādēļ no šodienas melnajam un baltajam skaļrunim pievienosies arī dzeltens, oranžs un zils skaļrunis.

Apple AirPods trešā paaudze

Apple izlaidis arī jaunu savu populāro AirPods austiņu versiju. Pēc izskata tās ļoti atgādina AirPods Pro. Jaunās austiņas atbalsta telpisko audio kā arī ir sviedru un ūdens izturīgas, kas nozīmē, ka tās droši varēs izmantot arī sporta aktivitāšu laikā. Tehnoloģiju gigants uzsver, ka šis austiņu modelis būs labāk pielāgots klausītāja ausu formai, kā arī varēs nodrošināt 30 stundu darbību, kuru pēc tam būs iespējams papildināt, tās uzlādējot uz MagSafe tehnoloģijas.  Jaunās austiņas būs pieejamas nākamnedēļ par 199 Eur.

Divi jauni procesori

Pirms gada Apple mūs iepazīstināja ar jauniem M1 procesoriem, kurus nu papildinās divi jauni M1 Pro un M1 Max. Jaunais M1 Pro procesors ir saņēmis 33.7 miljonus tranzistorus, un 10 CPU kodolus, no kuriem 2 ir augstas efektivitātes, bet pārējie 8 – augstas veiktspējas, kas nodrošinās līdz pat par 70% labāku rezultātu kā M1 procesors. GPU ticis pie 16 kodoliem, kas nodrošinās gandrīz divas reizes lielāku jaudu kā M1. M1 Pro modelis ieguvis 57 miljardus tranzistoru, kas padara to par uzņēmuma lielāko procesoru. Arī M1 Pro ieguvis 10 CPU kodolus, bet divas reizes vairāk jeb 32 GPU kodolus. Protams, prezentētie skaitļi ir visai iespaidīgi, tādēļ būs visai interesanti tos redzēt arī darbībā.

Jauni MacBook Pro

Apple atklāja divus jaunus MacBook Pro modeļus – 14 collu ar 3024 x 1964 pikseļu ekrāna izšķirtspēju un 16 collu ar 3456 x 2234 pikseļu ekrāna izšķirtspēju – par kuriem jau kādu laiku ticis plaši diskutēts. Datoriem ir pazudusi skārienjosla, kas ir aizvietota ar jau iepriekš redzētām fiziskām pogām. Tie ir  arī saņēmuši vairāk portus kā parasti – HDMI, trīs Thunderbolt, SD kartes slotu, austiņu ligzdu un ir atgriezies arī MagSafe lādētājs. Jaunie datori ir izvietoti alumīnija korpusā un ir samērā plāni – 15.5 mm un 16.8 mm. Jaunie ekrāni ir ieguvuši šaurākas rāmja malas, samazinot rāmi 24 % no sāniem un 60% no augšas un izvietojot kameru speciālā izgriezumā, kuram abās pusēs parocīgi izvietota menu josla. 14 collu modeļa sākuma cena 2249 Eur, ber 16 collu modeļa sākuma cena ir 2749 Eur. Kā jau ierasts jauniem datoriem, arī šie ir saņēmuši visai lielu bateriju – 14 collu modelis spēs atskaņot video vidēji 17 stundas, bet 16 collu modelis – 21 stundu. Lielais datora modelis ir saņēmis arī ātro uzlādi, kas ļaus ierīci līdz 50% uzlādēt vien 30 minūtēs.

Attēlu avots: Apple

Atbildēt

Līdzīgi raksti