ASUS TUF Gaming A15 apskats

Kā zināms ASUS TUF Gaming klēpjdatori ir budžeta spēļu klēpjdatoru sērija no ASUS. Tie ir lētāki nekā ROG sērijas spēļu klēpjdatori, bet vai sliktāki veiktspējā?

ASUS mums ir atsūtījis jauno TUF Gaming sērijas klēpjdatoru – ASUS TUF Gaming A15 (FA506) – un noskaidrosim, cik labs vai slikts ir šis klēpjdators salīldzinot ar iepriekš apsaktīto ASUS ROG Zephyrus G14 spēļu klēpjdatoru, kas tiek dēvēts par pasaulē mazāko un jaudīgāko klēpjdatoru šobrīd.

Dizains

ASUS TUF A15 dizains ir patiešām izcils, salīdzinot ar iepriekšējās TUF sērijas modeļiem. Agrākie modeļa diziani personīgi likās neglīti, tad A15 sērijas dizians jau sāk līdzināties ROG sērijas klēpjdatoriem. Datora korpuss ir izturīgs un nekur nav manāmas kustīgas vai plānas plastmasas daļas. Jaunajam TUF sērijas datoram ir ļoti piedomāts pie tā korpusa kvalitātes.

ASUS TUF Gaming A15 ir pieejams divos krāsu dizainos – Fortress Grey vai Bonfire Black. Uz apskatu saņemtais klēpjdators ir Fortress Grey dizaina variantā. Tam ir gluds pelēks vāks ar skrūvju akcentiem stūros. Skrūves gan nav īstas, bet domātas kā diziana akcents. Uz vāka pamanāms TUF Gaming logotips.

Klēpjdatoram ir Military-Grade pakāpes izturība.  Lai nodrošinātu uzticamību, testa ierīces tiek pakļautas pilieniem, vibrācijai, mitrumam un mainīgai temperatūrai.

Tāpat kā iepriekšējam modelim arī šim ir RGB izgaismota tastatūra. Ar Armory Crate krāsas iespējams uzstādīt 4 dažādos  stilos – Static, Breathing, Color Cycle un Strobing. Nekādas citas dižās funkcijas Armory Crate nebūs pieejamas kā vien redzēt CPU un GPU temperatūras un regulēt sistēmas jaudu. Protams, to var izdarīt arī uz tastaturas esošo pogu, kas jāaktivizē kopā nospiežot ar “FN” taustiņu. Kā norāda ražotājs, tastatūras taustiņi spēj izturēt līdz 20 miljonu taustiņu nospiešanu. Paši taustiņi ir ērti lietojami. WASD taustiņi ir caurspīdīgi, lai izceltos. Ieslēgšanas poga ir identiska kā ROG sērijas klēpjdatoriem. Bultiņas jeb virzientaustiņi gan ir ļoti mazi un tie prasītos nedaudz lielākus.  TUF sērijas klēpjdatoriem nav atsevišķi izdalītas skaļuma regulācijas poga, veiktspējas regulācijas poga un Armory Crate piekļuves poga, kā tas ir ROG sērijas datoriem.

Klēpjdators ir aprīkots ar labu dzesēšanu. Tam ir divi ventilatori un trīs radiatori ar trim izvades kanāliem. Divi ir aizmugurē un viens labajā pusē. Datora apakšā un virs klaviatūras ir nelieli caurumi, kas paredzēti gaisa plūsmai. Dators ir aprīkots arī ar pašsatīrošo dzesēšanu, kas nodrošinās sistēmas stabilitāti novēršot putekļu uzkrāšanos.

ASUS TUF Gaming A15 dizains ir izstrādāts tā, kas ļauj ātri piekļūt atmiņas slotiem datu glabāšnas vietām un RAM. Noņemot vāku datora apakšā varēsiet ātri un ērti papildināt operatīvo atmiņu (RAM) līdz 32 gb un pievienot papildus SSD disku.

Klēpjdatoram ir plašs portu klāsts. Klāt ir nācis USB 3.2 Gen 2 Type C ports ar DisplayPort 1.4. Portu novietojums faktiski ir kreisajā pusē, izņemot vienu USB portu, kas ir datora labajā pusē. ASUS ROG Zephyrus G14 USB porti bija labajā pusē un tas ir diezgan nēerti, ja tiek pievienota datora pele ar vadu. TUF A15 par to nav jāuztraucas un jāsaka, ka šāds porta izvietojums ir daudz labāks un ērtāks. Šeit gan viedokļi var atšķirties, bet man personīgi ir ērtāk, ja porti ir novietoti kreisajā pusē.

Tehniskā specifikācija

Procesors – AMD Ryzen 7 4800H 7nm (8C/16T)
RAM – 16GB DDR4 3200 MHz
Videokarte – AMD Radeon Graphics + NVIDIA GeForce RTX 2060 (6GB VRAM)
Operētājsistēma – Windows 10 Home 64Bit
Ekrāns – 15.6 collu, 1920 x 1080 FHD IPS 144Hz
Atmiņa – 1 TB NVME SSD
Svars – ~2.3 kg
Izmērs – 360 x 256 x 24.9 mm
Pieslēgvietas –1 x USB 2.0 Type A, Kensington Lock, Power, 1 x RJ45, 1 x HDMI 2.0b,  2 x USB 3.2 Gen 1 Type A, 1 x USB 3.2 Gen 2 Type C DP 1.4, 1 x 3.5mm audio
Papildus – Wi-Fi 5 (Realtek 8822CE), Bluethoot 5.0, izgaismota tastatūra
Akumulators – 48Wh
Krāsa – Fortress Gray
Cena – ~1400 Eur

Displejs

ASUS TUF Gaming A15 ir aprīkots ar 15.6 collu, 1920 x 1080 FHD IPS displeju un tam ir 144Hz atsvaidzes intenistātē. Spilgutma ziņā ROG Zephyrus G14 bija patīkamāks acīm. Bet priekš video spēlēm ROG Zephyrus G14 60Hz atsvaidzes intensitāte bija par mazu. Izmantojot USB 3.2 Gen 2 Type-C ar G-SYNC iespējotu DisplayPort 1.4 varēsiet pieslēgt vēl vienu papildus monitoru. Skatoties uz displeju no sāna to bilde ir labi redzama un nav nekādas miglainības. Tiešos saules staros gan īsti nebūs displejs saskatāms, tādēļ ar muguru pret sauli sēžot neko īsti displejā neredzēsi.

Rāmis ap displeju ir normu robežās. Sānu malas ir diezgan šauras. Augšdaļa ir nedaudz platāka, jo ir iebūvēta kamera un papildus iegriezums, lai datora vāku būtu ērtāk atvērt.

Video spēļu spēlēšanai 144Hz displejs ir lielisks un video spēles būs patīkami spēlēt.

Veikstpēja

Passmark

UserBenchmark

CineBench R20

CrystalDiskMark

Video spēles

ASUS TUF Gaming A15 ir lieliski aprīkots, lai bez problēmām uz tā varētu spēlēt video spēles. Nebūs jāuztaucas par maziem FPS arī jaunākajās videospēlēs. Specifikāciju ziņā šis TUF Gaming klēpjdators ir līdzīgs iepriekš apskatītajam ASUS ROG Zephyrus G14 spēļu klēpjdatoram, kurš, iespējams ir mazākais un jaudīgākais klēpjdators šobrīd pasaulē. ROG Zephyrus G14 bija aprīkots ar jaunāku Ryzen procesoru, kas bija Ryzen 9 4900HS. Esošajā TUF A15 klēpjadorā ir Ryzen 7 4800H procesors. Bet ir pieejams arī modelis, kas ir aprīkots ar tādu pašu procesoru, kā ROG Zephyrus G14. Video kartes lauciņā atsķirība ir starp GeForce RTX 2060 Max-Q (ROG) un GeForce RTX 2060 (TUF). Kādi tad bija veiktspējas rezultāti spēlēs? Jāsaka, ka faktiski ļoti līdzīgi ar ROG Zephyrus G14.

Apex Legends augstākajos grafikas iestatījumos darbojas vidēji ar 110 FPS, kur ROG Zephyrus G14 bija vidēji ap 120 FPS. Tātad vidēji tikai par 10 FPS mazāk.

Fortnite uz Epic uzstādījumiem vidēji bija ap 125 FPS. Uz Zephyrus G14 gan netika veikts šo video spēļu tests, tādēļ to īsti nevarēšu salīdzināt.

Call Of Duty: Warzone augstākajos uzstādījumos bija vidēji ap 115 FPS, kas ir par 25 FPS vairāk nekā ROG Zephyrus G14 spēja sasniegt.

League Of Legends ir iespējams spēlēt vidēji ar 150 FPS augstākajos uzstādījumos. ROG Zephyrus G14 bija +/- tas pats.

Vērtējums

Patika

  • Dizains un materiālu kvalitāte
  • Lieliska veiktspēja
  • Konkurējoša cena
  • Laba dzesēšana
  • Plašs portu klāsts

Varēja būt labāk

  • Kā jau spēļu klēpjdators tas ir ļoti skaļš
  • Bultiņvirziena taustiņi ir pārāk mazi

Galerija

Secinājumi

Varu teikt, ka ASUS TUF Gaming A15 ir lielisks spēļu klēpjdators. Nesaktoties uz to, ka tas ir skaļš slodzes gadījumā un video spēļu spēlēšanas laikā. Faktiski visi gaming klēpkdatori ir ļoti skaļi. Tomēr šī modeļa cenu un jaudas attiecība noteikti ir pieņemama salīdzinot ar ROG sērīju, kas ir stipri dārgāki. Un pēc vektajiem testiem redzams, ka šis klēpjdators ir vienādā jaudas līmenī ar ROG sērīju. Faktiski visos sintētiskajos testos, mērījumi ir līdzīgi ar  ROG G14  klēpjdatoru. Arī video spēlēs FPS faktiski ir diezgan līdzīgi abiem šiem klēpjdatoriem.

Kā jau spēļu klēpjdators arī šo datora CPU un GPU mēdz ļoti uzkarst slodzes gadījumā. Video spēlēs laikā aptuveni temperatūras turējās diezgan augstas. CPU vidēji bija ap 94 grādiem pēc celsija. GPU vidēji turējas ap 80 grādiem pēc celsija. Pati pamatne gan bija patīkami vēsa, tikai virs tastatūras bija jūtams neliels siltums. Jāsaka, ka dzesēšana strādā lieliski. ROG G14 dzesēšana nebija tik laba kā šim TUF A15 klēpjdatoram.

Akumulators konkrētajam modelim gan nav tas labākais un ilgu laiku bez pievienotā strāvas avota īsti neizturēsi. Vidēji ap 4h 30 minūtēm varēsi izvilkt sērfojot internetā ar samazinātu displeja spilgtumu un izslēgtu RGB tastatūras apgaismojumu. Ar 90Wh akumulatoru, kas arī ir pieejams A15 sērījā jau šie rādītāji būtu daudz labāki līdz gandrīz 9 stundām, kā norāda ražotājs.

Kopumā jāsakam, ka ASUS TUF Gamin A15 klēpjdators ir stilīgs, jaudīgs un par pieņemamu cenu. Protams, šobrīd gan nav zināmas precīzas cenas, bet aptuveni šāds modelis ar konkrētu aprīkojumu varētu maksāt ne vairāk kā 1400 EUR, kur pieļauju cena varētu būt vēl nedaudz zemāka. A15 būs iespējams iegādāties arī ar GeForce GTX 1660TI aprīkotu video karti, kur to cena jau vēl samazinātos. Ari procesora varianti būs starp AMD Ryzen 7 4800H un Ryzen 9 4900HS.

Vai šo datoru ir vērts iegādāties?
Noteikti, ka jā, ja tiek meklēts spēļu klēpjdators par pieņemamu cenu un budžets nav līdz 2000 EUR. Jaudas ziņā šis klēpjdators būs tikpat spējīgs kā dārgāki ROG sērijas vai citu ražotāju spēļu klēpjdatori.

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

2 Responses

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt