Logitech MX Mechanical tastatūra – meistarsērija ikvienam

MX Mechanical tiek apvienota kvalitāte, ērtība un estētika. Logitech parūpējies, ka katrs ofiss – mājas vai biroja – kļūst par modernu, darbu rosinošu vidi.

Logitech MX Mechanical dizains

Logitech ir atsūtījuši kādu ievērojama izmēra iepakojumu, kur mīt jaudīgs un efektīvs papildinājums katrai darba virsmai. Protams, te nederēs klēpis vai mazs IKEA stūra galdiņš, jo klaviatūru pavisam noteikti neraksturo vārds “kompakta”. Tomēr tās smagums norāda uz tās vērtību, liecinot par kvalitatīvu produktu.

Ierīce iegūst papildus zvaigzni tās pielāgojamības dēļ. Pirmkārt, to var pasūtīt ar dažādu valodu burtiem, piemēram, US International vai franču. Kā arī – otrais – un, manuprāt, interesantākais ir iespēja izvēlēties taustiņu stilu. Dotas trīs opcijas: Clicky, Tactile Quiet un Linear. Tiem, kuri ir īpaši izvēlīgi, šis būs lielisks “selling point”. 

Uz apskatu šoreiz esam saņēmuši standarta US International Tactile Quiet stilu. Lai gan nosaukumā minēts “kluss”, tā īsti nav, bet skaņa noteikti ir maigāka un patīkamāka nekā citām klaviatūrām. Krāsa ir ierastā Logitech grafīta, kas kā vienmēr apvieno sevī minimālismu un eleganci.

Lielisks papildinājums ir gaismiņas jeb ‘’backlighting’’. Iespējams izvēlēties starp 6 gaismu efektiem – Static, Contrast, Breathing, Waves, Reaction un Random. Personīgais favorīts ir Reaction, kad, nospiežot uz kāda taustiņa, tas tiek izgaismots.  

Logitech MX Mechanical funkcionalitāte

Kā jau citas ražotāja ierīces, arī šo ir iespēja savienot gan, izmantojot Bluetooth, gan ar Logi Bolt uztvērēju. Protams, neizpaliekam bez Logi Options+ lietotnes.

Kā jau zinām – ar lietotnes palīdzību jebkuru ierīci var pielāgot saviem ieradumiem. Uzreiz pieslēdzot perifērijas ierīci, tā parādīsies lietotnes “mājas” sadaļā. 

Šoreiz pielāgojamo taustiņu skaits ir lielāks kā parasti – tie ir veseli 23. Tāpēc šoreiz vienīgais limits ir debesis, jo lielā izmēra ierīce ļaus izpausties ikvienam. 

Klaviatūra ir visā savā krāšņumā jeb ar visiem F taustiņiem, ciparnīcu un citām pogām, piemēram, pg up un pg dn. 

MX Mechanical ikdienas dzīvē

Ikdienas lasītāji zinās, ka nešķiros no sava uzticamā klēpjdatora un netaisos to darīt. Tieši tāpēc, ikdienā izmēģinot jaunu perifērijas ierīci, rezultāta viedoklis ir ar subjektivitātes garšu. Tomēr varu atzīt, ka pagaidām šī ir bijusi labākā klaviatūra.

Man ļoti patīk tās “urbanizētais” dizains ar metāliskās tekstūras materiālu, smagumu un, protams, gaismiņām. Vēl viena papildus zvaigzne par iespēju to uzlādēt ar USB-C, tātad – nav nepieciešams pirkt baterijas, atrisinot “bāc, izlādējās” situācijas. Tas, protams, ja netiek aizmirsts iepakojumā iekļautais vads.

Ierīcei viennozīmīgi ir ausīm baudāma skaņa un pieskārienam patīkami, kvalitatīvi taustiņi. Tomēr kā garo nagu īpašniecei jāpiemin, ka mehāniskās klaviatūras augstie, izvirzītie taustiņi, diemžēl, noved pie daudz drukas kļūdām.

Tehniskā specifikācija

Izmērs132 x 434 x 26 mm
Svars828 grami
Savienojuma veidsBluetooth un USB uztvērējs
Savienojuma uztveršanas attālums10 metri
LietotneLogiOptions+
Akumulators Vairākkārt uzlādējama Li-Po (1500mAh) baterija
Akumulatora darbības laikslīdz 15 dienām vai līdz 10 mēnešiem (ar izslēgtu Backlighting)
SlēdzisIeslēgt / izslēgt

Kopsavilkums

Manuprāt, MX Mechanical “izstaro” kvalitāti un eleganci, jo, lai gan dizains ir ļoti minimāls, tas ir tiešām glīts. Apvienojot pelēkos toņus un dažādās tekstūras izveidota ierīce, kas iederēsies gandrīz katrā vidē.

Iespējams, pēc Wave Keys vai ilgstošas klēpjdatora tastatūras lietošanas, kur pamats zem delnām vienmēr rada sajūtu, ka viss ir vienā līmenī, pierast pie šīs tastatūras būs nedaudz grūti. Lai gan šis ir standarta klaviatūras dizains, tas ir – delnas uz galda, pirksti uz pogām – mūsdienu pasaule liek “izlept”. 

Logitech MX Mechanical Tactile Quiet cena Latvijas interneta veikalos sākas no 205 EUR, taču Logitech savā oficiālajā vietnē to piedāvā par 179,99 EUR. Ja nu tomēr raugāties pēc mazākas tastatūras, ražotājs par 159 Eur piedāvā arī MX Mechanical Mini jeb versiju bez ciparnīcas (num pad).

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt