Google apstādina Chrome sīkdatņu darbību 

Sīkdatņu jeb cookies darbības apstādināšana tika veikta lietotāju drošības labad. 

Google bloga ierakstā vēsta, ka 2023. gada 4.janvārī sāks testēt jaunu Chrome funkciju – Tracking Protection. Funkcija automātiski bloķē sīkdatnes, nodrošinot, ka lietotāja dati netiek izsekoti. Taču, ja mājaslapas funkcionēšana ir balstīta uz sīkdatnēm, tad Chrome ļaus konkrētajā mirklī tās iespējot. 

Uzņēmums apgalvo, ka agrīnā pieeja 2024. gada sākumā būs tikai 1% no visiem Chrome lietotājiem. Tomēr mērķis ir bloķēt trešās partijas sīkdatnes pilnībā un visiem. Tāpēc līdz pārējiem lietotājiem funkcija nonāks 2024. gada otrajā pusē.

Kas notiks tagad?

Trešās partijas sīkdatnes nav domātas tikai lietotāja pārlūkošanas darbību izsekošanai, bet arī nodrošina to, ka lietotājs netiks izmests no saviem profiliem dažādās mājaslapās. Lai saglabātu šo visai noderīgo funkciju, Google piedāvā alternatīvas, piemēram, API (lietojumprogrammas interfeiss). Tas ir mudinājis izstrādātājus pārskatīt savu mājaslapu sīkdatņu izmantošanu, tādējādi nodrošinot mājaslapu aktivitāti arī pārmaiņu laikā. 

Taču Google nav pat ne tuvu pirmais izstrādātājs ar šādu ideju. Sāncenši kā Safari, Firefox un Brave jau sen uzsākuši izsekotāju bloķēšanu, kas padara tās par drošākajām pārlūkprogrammām. 

Google vilcināšanās, visticamāk, ir interešu dēļ. Sīkdatnes spēlē nozīmīgu lomu reklāmas industrijā, kas, galu galā, ir viens no galvenajiem Google spēles lauciņiem. Taču Firefox izstrādātājs – Mozilla – norāda, ka šī taktika ļāva mājaslapu īpašniekiem sagatavoties laicīgi, nevis bloķēt savu saturu aiz paywall (maksas pakalpojums) vai nodoties slēptākiem izsekošanas veidiem. 

Chrome ir viena no visiecienītākajām pārlūkprogrammām, ko atzīst milzīgs skaits klientu. Viņiem šīs noteikti ir labas ziņas, jo, kuram gan nav apnikušas aizdomīgās mājaslapas?

Avots: TechRadar

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt