Amazon Kalifornijā un Teksasā ir sācis piegādāt pasūtījumus ar dronu palīdzību

Amazon tagad piegādā pasūtījumus ar bezpilota lidaparātiem Kalifornijā un Teksasā ar mērķi klientu pakas uz viņu mājām piegādāt stundas laikā, ziņo Ars Technica.

Amazon bezpilota piegādes pakalpojums Amazon Prime Air pirms Ziemassvētkiem Loskfordā, Kalifornijas štatā, un Koledžas stacijā, Teksasas štatā ar bezpilota lidaparāta palīdzību jau nogādāja nelielu skaitu paku klientu pagalmos.

Federālā aviācijas pārvalde (FAA) izsniedza uzņēmumam atļauju sūtīt pakas ar dronu 2020. gadā, kā arī 14. novembrī iesniedza galīgo vides novērtējuma un atzinuma par nenozīmīgas ietekmes neesamību/lēmuma protokola dokumentus Lockefordai, bet 12. decembrī – College Station.

Amazon apgalvo, ka droniem ir apzināti izveidota sešstūra forma ar sešiem propelleriem, lai uzlabotu stabilitāti un samazinātu augstas frekvences skaņas viļņus. Tomēr, lai gan piegādes droni MK27-2 lido autonomi un tie ir ieprogrammēti tā, lai izvairītos no ietriekšanās tādos šķēršļos kā skursteņi, uzņēmums apgalvo, ka pašlaik piegāžu uzraudzībai izmanto cilvēkus.

Drošība arī turpmāk būs svarīgs jautājums, jo īpaši ņemot vērā dažas nesenas neveiksmes, ar kurām uzņēmums saskārās, izstrādājot piegādes programmu ar droniem. Kā ziņo Insider un Bloomberg, vienā no negadījumiem izmēģinājumu vietā Pendletonā, Oregonas štatā, drons nokrita no 160 metru augstuma un izraisīja krūmu ugunsgrēku, kas izplatījās līdz pat 10 hektāru platībā.

Pašlaik Amazon strādā pie jauna un drošāka drona MK30, kuru varēs izmantot 2024. gadā. Tam vajadzētu būt vieglākam un mazākam nekā piegādes droniem MK27-2, labāk izturēt augstas temperatūras un nelielu lietu, kā arī aizlidot tālāk nekā drona iepriekšējie modeļi.

Amazon nav vienīgais uzņēmums, kas strādā pie saviem piegādes pakalpojumiem ar droniem. Piemēram, Alphabet un Walmart pagājušajā gadā sāka piedāvāt ‘’savu versiju‘’ atsevišķiem klientiem noteiktās teritorijās.

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt