Amazon One ļauj maksāt veikalos, skenējot plaukstu

Ja tiek runāts par tehnoloģijām un veikaliem, Amazon ir viens uzņēmums, kas pavisam noteikti uzreiz nāk prātā. Jau pirms dažiem gadiem uzņēmums piedāvāja veikalu, kurā preces jau tiek noskenētas, kad tiek paņemtas no plaukta un pievienotas pirkumiem. Tagad Amazon vēlas atbrīvoties no rindām Amazon Go veikalos. Sākot ar otrdienu, mazumtirdzniecības gigants ļauj cilvēkiem izmantot savu jaunāko biometrijas tehnoloģiju.

Jaunā tehnoloģija Amazon One ir bezkontakta maksājuma veids. Jaunā funkcija ļauj ar plaukstu veikt tādas darbības kā maksājumus veikalā, lojalitātes karšu uzrādīšanu, lai ieietu, piemēram, sporta zālē vai darbā. Pakalpojums veidots, ņemot vērā datu drošības standartus. Tajā tiek izmantoti īpaši veidoti alogoritmi un aparatūra, lai radītu cilvēka unikālo plaukstas parakstu.

Šobrīd reģistrēties Amazon One var kādā no uzņēmuma Amazon Go veikaliem (tie atrodas Amerikas Savienotajās valstīs, Sietlā). Amazon min, ka plaukstas nolasīšanas process šobrīd aizņem mazāk kā minūti. Sistēmā iespējams reģistrēties ar vienu plaukstu vai abām kopā. Kad reģistrācija veikta, plauksta jānovieto virs Amazon One ierīces un pieeja Amazon Go veikalā tiek atvērta.

Amazon paziņojis, ka tuvāko mēnešu laikā plāno paplašināt jauno tehnoloģiju savos veikalos, kā arī plāno to piedāvāt trešām pusēm, piemēram, mazumtrigotājiem, stadioniem un biroju ēkām.

Šāda tehnoloģija pandēmijas laikā varētu būt visai noderīga. Tā samazinātu veikalos pavadīto laiku un neveidotu rindas. Vai tā ir nākotnes veikalu sastāvdaļa?

Avots: CNET

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt