Ģimene nespēja atvadīties no sava iemīļotā suņa, tāpēc nolēma to klonēt

Ja jums kādreiz ir piederējis suns, jūs zināt, ka tas ir vairāk nekā tikai dzīvnieki un mājdzīvnieks. Citi pieņem suņus kā ģimenes locekļus vai labākos draugus. Tāpēc, kad pienāk mīļotā suņa laiks, tas nav  vienkārši rast tam aizvietojumu. Kāda ģimene, patiešām, nevarēja atvadīties un samierināties ar sava suņa nāvi, meklējot alternatīvus veidus kā remdēt šo zaudējumu.

Kad Aliciai un Davidam Tschirhartiem pienāca laiks atvadīties no mīļotā labradora Marlija, viņi vienkārši nespēja to paveikt un atteicās samierināties ar šo notikumu. Tāpēc viņi nolēma klonēt Marliju, kā rezultātā savu jauno suni pāris nosauca par Ziggiju. Pēc pāra teiktā, viņi apgalvo, ka Ziggijam ir tāda pati personība kā Mārlijam. Ziggijs spēlējas un izrāda līdzīgu attieksmi Marlijam, kā arī klonētajam sunim patīk tieši tās pašas rotaļlietas.

Lai arī šis izklausās pēc zinātniskā fantastikas stāsta, dzīvnieku klonēšana nav nekas jauns šajā pasaulē. Iespējams, daži no jums varētu atcerēties pirmo klonēto dzīvnieku – aitu Dolly. Tā nav arī pirmā reize, kad tiek klonēts mājdzīvnieks. Dienvidkorejā tika klonēts kāds dienesta suns, kurš bija pazīstams ar savu “leģendāro” ožu, lai izveidotu vēl septiņus šādus sniffer suņus.

Pāris klonēja savu suni, paņemot tā audu paraugus.Sadarbībā ar ViaGen uzņēmumu, kas specializējas klonēšanā, tika izaudzētas jaunas dzīvās šūnas. Ar vienu no šiem paraugiem aizstāja suņa mātītes olšūnas kodolu, tā rezultātā izveidojot sākotnējā suņa kodolu.

Mājdzīvnieku klonēšana ir strauji augusi kopš tā ir kļuvusi plašāk pieejama patērētājiem. ViaGen uzņēmumam šobrīd jau ir izveidojusies rinda ar pasūtījumiem priekš vesela gada.

Avots: CNN

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt