Protams, ka telefons pēc netīšas peldes jāatdzīvina. Tam nevajadzētu izmantot ne cepeškrāsni, ne mikroviļņu krāsni. Bet ko tad?
Ūdens iekļūšana viedtālrunī var gadīties visiem. Par laimi viens interneta pasludināts glābiņš, visticamāk, atrodas katrā mājsaimniecībā: termiski neapstrādāti rīsi. Taču, neskatoties uz lielo slavu, Apple un citi tehniskā atbalsta darbinieki neiesaka likt slapju tālruni maisiņā, kas pilns ar rīsiem.
“Nelieciet savu iPhone maisiņā ar rīsiem. To darot, mazi rīsu gabaliņi var sabojāt Jūsu iPhone,” norāda Apple atbalsta dokumenti.
Pirmo reizi atbalsta dokumentus pamanīja Macworld. Tajos norādīts, kā rīkoties, ja iPhone tālrunī saņemat brīdinājumu, ka noteikts šķidrums. Viņi ne tikai vēlas apkarot ilglaicīgi pastāvošo interneta mītu.
Tiek arī ieteikts neizmantot ārēju siltuma avotu, piemēram, matu fēnu vai compressed air flakonu, lai izpūstu šķidrumu. Kā arī portos nelikt iekšā kokvilnas tamponus/ ausu kociņus vai papīra dvieļus.
Tā vietā Apple iesaka ar viedtālruni stiprāk pieskarties rokai, savienotājam atrodoties uz leju. Darbība būtu līdzīga centieniem dabūt ūdeni laukā no auss. Pēc tam telefons jāatstāj vietā ar labu gaisa plūsmu, lai tas nožūst. Jāpagaida 30 minūtes pirms veicat uzlādi. Ja brīdinājums uzpeld vēlreiz, telefons ir jāliek mierā un vēl jāpagaida. Var paiet līdz pat 24 stundas līdz tas pavisam izžūst. Ja viedālrunis ir sauss, bet uzlāde nenotiek, tad atvienojiet uzlādes kabeli un pievienojiet vēlreiz.
Jau gadiem ilgi rīsi bija tas, ar ko tika glābtas ierīces. Cilvēki uzskatīja, ka tas ir desikants, kas uzsūc papildus mitrumu.
2015. gadā The Verge rakstīja, ka termiski neapstrādāti rīsi nav īpaši absorbējoši, tāpēc lielākoties nostrādāja laiks, kas tika pavadīts žāvējoties. Atstājot to maisiņā ar rīsiem, par viedtālruņiem tika aizmirsts, tāpēc cilvēkiem neniezēja pirksti tos mēģināt ieslēgt.
Avots: TheVerge