Dzīvesstils

ES līdz 2021. gadam vēlas ieviest tiesības remontēt viedtālruņus un planšetdatorus

Eiropas Komisija paziņojusi plānus par jaunām normām attiecībā uz “tiesībām  remontēt” viedtālruņus, planšetdatorus, kā arī portatīvos datorus. Normu plāno ieviest līdz 2021. gadam. Ja jaunie noteikumi būs veiksmīgi, ierīcēm būs jākalpo ilgāk. Plāni tika ieviesti kā daļa no plaša iniciatīvu kopuma, kas aptver arī tekstilizstrādājumus, plastmasu, iepakojumus un pārtiku, lai līdz 2050. gadam tirdzniecības nozare būtiski vairs neietekmētu klimatu.

Papildus jaunu noteikumu ieviešanai ES vēlas, lai produkti būtu ilgtspējīgāk izstrādāti. Saskaņā ar jauno plānu produktiem jābūt izturīgākiem, atkārtoti lietojamiem, modernizējamiem un ražotiem no vairāk pārstrādātiem materiāliem. ES plāno apbalvot ražotājus, kas sasniedz šos mērķus. Visbeidzot, ES apsver iespēju ieviest jaunu shēmu, kas ļautu patērētājiem vieglāk pārdot vai atgriezt vecos viedtālruņus, planšetdatorus un lādētājus.

Jau pagājušajā gadā ES ieviesa “tiesības remontēt” noteikumus attiecībā uz sadzīves tehniku, piemēram, televizoriem un veļas mazgājamām mašīnām. Joprojām ir jautājumi par to, cik daudzas no šīm iniciatīvām darbosies praksē. Šobrīd tiesību akti vēl ir sākuma stadijā, tie būs jāapstiprina ES dalībvalstīm un Eiropas Parlamentam, lai tie varētu kļūt par likumiem.

Eiropas Parlaments nesen nobalsoja par to, lai Komisija ieviestu vienotus viedtālruņu lādētājus. Iniciatīva aizsākta ar mēŗki samazināt atkritumu daudzumu, lai patērētāji varētu atkārtoti izmantot jau esošos lādētājus.

Avots: The Verge

Atbildēt

Līdzīgi raksti