Eiropas Savienība vēlas ieviest ilgāku tālruņa akumulatora kalpošanas laiku un rezerves daļu pieejamību

Eiropas Komisija cenšas uzlabot tālruņu un planšetdatoru akumulatora darbības mūžu un rezerves daļu pieejamību.

Šonedēļ publicētajā priekšlikumu projektā Eiropa plāno piespiest tālruņu ražotājus piegādāt ierīču remontētājiem vismaz 15 dažādas rezerves daļas vismaz piecus gadus pēc ierīces izlaišanas. Patērētājiem tiks garantēta piekļuve rezerves baterijām, displejiem, lādētājiem, aizmugures vākiem un pat SIM/atmiņas karšu turētājiem līdz pieciem gadiem.

Projekts priekšlikums ir izstrādāts, lai uzlabotu viedtālruņu un planšetdatoru labošanas iespēju un samazinātu to oglekļa dioksīda emisiju visā Eiropā. “Financial Times” vēsta, ka viedtālruņu dzīves ciklu pagarināšana par pieciem gadiem būtu aptuveni līdzvērtīgs tam, ka no ceļa izņemtu 5 miljonus automašīnu, oglekļa dioksīdā emisijas samazināšanas ziņā. ES apgalvo, ka, liekot ražotājiem padarīt produktus izturīgākus un vieglāk labojamus, samazinātos e-atkritumi un uzlabotospārstrādes rādītāji un palielinātos ierīču ražotājiem nepieciešamo materiālu atkārtota izmantošana.

Ja priekšlikumi tiks pieņemti, šogad visā Eiropā, tiks ieviesta arī jauna energopatēriņa etiķete uz viedtālruņiem un planšetdatoriem, un tas lielā mērā līdzināsies apzīmējumiem uz televizoriem un baltajām precēm visā Eiropā. Enerģijas marķējums norāda iespējamo tālruņa vai planšetdatora akumulatora darbības laiku, kā arī informāciju par ierīces aizsardzību pret ūdeni un putekļiem un pat tālruņa izturību pret nejaušiem kritieniem.

Saskaņā ar ES plāniem, ja ražotāji nevar piegādāt baterijas patērētājiem piecus gadus, tiem būs jāveic akumulatoru izturības testi. Tas nodrošinās, ka ierīces sasniedz 80% no nominālās jaudas pēc 1000 pilna uzlādes cikla. Turklāt ražotāji būs spiesti nodrošināt, ka programmatūras atjauninājumi nekad neatstāj negatīvu ietekmi uz akumulatora darbības laiku.

Noteikumi neattiecas uz tālruņiem vai planšetdatoriem ar elastīgu galveno displeju, kuru lietotājs var daļēji vai pilnībā atlocīt un atraisīt, vai viedtālruņiem, kas paredzēti augstai drošībai. Jebkurā gadījumā šie jaunie noteikumi ir saistoši, lai uzlabotu akumulatora kalpošanas laiku un viedtālruņu pārlabojamību, jo īpaši attiecībā uz budžeta vai lētākām ierīcēm.

Galaxy Z Flip. Avots: Zana Latif on Unsplash

Šis regulu projekts seko šī gada sākumā Eiropas Savienības izteiktajam priekšlikumam noteikt universālu lādētāju mobilajiem tālruņiem un citām ierīcēm. Eiropas Parlaments tolaik apgalvoja, ka neizlietotie un izmestie lādētāji katru gadu Eiropā veido aptuveni 11 000 tonnas e-atkritumu.

Type-C lādētājs. Avots: Envato

 

Avots: TheVerge

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

One Response

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt