Apple lielās izmaiņas – 7 lietas, kas būtu jāzina

Apple App Store un iPhone lietotnes nav mainījušās kopš 2008.gada. Tomēr jaunās regulas piespiedušas Apple mainīt savu pieeju. 

Kopā ar iOS 17.4 relīzi martā, Apple beidzot ļaus ES iedzīvotājiem lejupielādēt lietotnes no cita veida avotiem, ne tikai oriģinālā App Store. Tas ir tikai sākums lielām izmaiņām, ko piedzīvos App Store un iOS.

1. Pārmaiņas būs martā un tikai ES

Lietotņu lejupielāde no trešās puses avotiem būs pieejama tikai ES dzīvojošajiem iPhone īpašniekiem, kā daļa no iOS 17.4 atjauninājuma. Beta ir pieejama jau tagad, bet līdz gatavajai versijai vēl nedaudz jāuzgaida. 

ES specifiskās izmaiņas būs pieejamas tikai teritorijas 27 valstīs, kas neiekļauj Apvienoto Karalisti. Tomēr nosacījumi, kas līdzinās ES digitālo tirgu aktam, šobrīd tiek aktualizēti arī Apvienotās Karalistes parlamentā. Jautājums noteikti radīs diskusijas arī citos reģionos.

2. Apple App Store alternatīvu sākums

Apple, iespējams, maina App Store taktikas ES, taču oriģinālo nosaukumu vēlas pataupīt sev. Trešās puses lietotņu veikali tiek saukti par “alternatīvie aplikāciju veikali”. Tomēr tas nemaina faktu, ka no marta iPhone īpašnieki ES varēs lejupielādēt lietotnes arī no citiem avotiem. 

Pirmais starta taisnē ir AltStore. Ja Apple to apstiprinās, veikals piedāvās lietotnes, kas neiekļaujas App Store vadlīnijās.

Cits piemērs ir Delta un UTM, kas ļauj uz iOS darbināt Linux, Windows un vairāk. Apple apgalvo, ka jaunās iespējas var veidot risku izstrādātāju rokās. Taču iOS 17.4 būs arī savas drošības robežas, ieskaitot procesu, kā laikā visas lietotnes tiks izpētītas. 

3. Īpašas ziņas videospēļu cienītājiem

Ne tikai ES iPhone īpašnieki izjutīs App Store izmaiņas. Viens no izmaiņu rezultātiem ir tas, ka tagad videospēļu straumēšanas pakalpojumi kļūst pieejami App Store visā pasaulē. Iepriekš tiem piekļūt varēja tikai caur tīmekli. 

Jaunumi paver durvis pakalpojumiem kā Xbox Cloud Gaming, GeForce Now un Amazon Luna – visi pieejami iPhone viedtālruņos. 

Pievienots bonuss ES iedzīvotājiem – Epic atgriešanās iOS! Tas nozīmē, ka Fortnite, kas nav bijis pieejams kopš 2020. gada, varētu atgriezties. 

4. Mainīsies arī iPhone pārlūkprogrammas

Šobrīd Apple pieļauj pārlūkprogrammas, kas darbojas ar Safari WebKit dzinēju. Taču arī tas mainīsies. 

Pārlūkprogrammu lietotnes varēs izmantot arī citus dzinējus, ne tikai WebKit. Tas nozīmē, ka Chrome un Firefox drīz vien varētu tikt uzlaboti, vairāk līdzinoties savām datora versijām – gan ātruma, gan paplašinājumu ziņā. 

Lai gan sākotnēji pieejams tikai ES, palielinātā konkurence varētu piespiest Apple šo ieviest arī globālā līmenī. Papildus vēl, ka ar jauno atjauninājumu varēs izvēlēties sev vēlamo pārlūkprogrammu un to padarīt galveno pēc noklusējuma.

5. Šis nenozīmē cenu kritumu

Jā, iPhone saņem trešās puses lietotņu veikalus un citus labumus, bet uzņēmums vēljoprojām tur ciešus grožus pār lietotnēm un izstrādātājiem. Tāpēc nevaram sagaidīt, ka aplikācijas kļūs lētākas vai mainīsies vienas nakts laikā.

Jāsāk ar to, ka visiem lietotņu veikaliem nāksies iziet cauri apstiprināšanas procesam. Apple arī ievieš maksas shēmu, ko jāievēro lietotnēm, kas nav oriģinālajā Apple App Store, un tas varētu atbaidīt pāris izstrādātājus. 

Lai gan procenti, kas izstrādātājiem jāmaksā, krītas – no 30% uz 17%, ja lietotne ir pieejama ārpus App Store -, ir kāds āķis tieši pieprasītākajām programmām. Ja lietotne gada laikā tiek lejupielādēta vairāk kā miljonu reižu, izstrādātājam jāmaksā Apple 0.50 centu par katru ielādēto reizi pēc tā miljona. Un tas ir katru gadu. 

Uzņēmums apgalvo, ka tas skars tikai 1% ES lietotņu izstrādātāju, bet jaunās prasības tāpat varētu pierunāt izstrādātāju palikt drošajā Apple paspārnē. 

6. Mobilie maksājumi ar Apple mainīsies

Jauno noteikumu dēļ Apple jādod trešās puses bankām un maciņa lietotnēm pieeja iPhone bezkontakta tehnoloģijai. Šobrīd tikai Apple Pay un tā Wallet lietotne var izmantot bezkontakta maksājumu funkciju. Taču ar iOS 17.4, būs pieejamas arī citas tāda veida iespējas. 

Konkrētajā reģionā katrs varēs izvēlēties lietotni, kas pēc noklusējuma atvērsies, kad viedtālrunis tiek pietuvināts terminālim vai veikts maksājums tiešsaistē. 

7. Neviens nevar izlikties par to, kas nav

Pat VPN nepalīdzēs pieredzēt šo visu, ja viedtālrunis un īpašnieks neatrodas ES. Apple ir izveidojuši īpaši striktu sistēmu, kas pārbaudīs, kur cilvēks atrodas.

9To5Mac pamanījuši, ka jaunajā sistēma apvienotas vairākas pārbaudes, lai uzzinātu, vai ierīce iekļaujas kritērijos. Tās iekļauj Apple ID norēķinu adresi; valsti, kurā atrodaties; iestatījumos izvēlēto reģionu; ierīces veidu. 

Apvienojot kritērijus, Apple centīsies nepieļaut, ka klienti, kas nedzīvo ES, piedzīvo šīs izmaiņas. Teorētiski šīs pārbaudes arī būs veids, kā izvairīties no problēmām, kas varētu rasties, ja ES iPhone īpašnieks aizceļo uz ASV. 

Avots: TechRadar

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt