iPhone lietotāji varēs izmantot Chrome un Firefox pilnās versijas

iPhone atjauninājumā iOS 17.4, Apple paver savu sistēmu arī citām pārlūkprogrammām. Tā ir iespēja, ko baudīs tikai ES iedzīvotāji. 

Ar iOS 17.4, Apple ievieš vairākas lielas izmaiņas tam, kā darbojas operētājsistēma. Tas viss ir, lai pielāgotos ES jaunajām regulām. Viena no tām ir pirmo reizi – Apple ļaus arī citām pārlūkprogrammām darboties iOS operētājsistēmā. 

App Store pirmsākumos, Apple aicinājuši pulkā dažādās pārlukprogrammas, bet tikai vienu dzinēju: WebKit. Tā ir tehnoloģija, kas ir Safari pamatā, bet nav ne tuvu vienīgajai tirgū. Google Chrome darbina Chromium, ko izmanto arī Edge, Brave, Arc, Opera un citi. Mozilla Firefox ir pašu veidotais Gecko

iOS visām šīm programmām nācās darboties ar WebKit, tādējādi nebija pieejamas dažādas funkcijas un paplašinājumi. Viss mainās ar iOS 17.4 – tagad var izmantot jebkuru dzinēju, tam nav jābūt WebKit. Lai mainītu dzinēju, izstrādātājam būs jāiegūst Apple autorizācija, izpildot “konkrētus kritērijus un apņemoties veikt nepārtrauktus privātuma un drošības pasākumus,” Apple atklāj. Uzņēmums arī grasās pievienot jaunu izvēles ekrānu Safari, kur varēs izvēlēties citu noklusējuma iestatījumu. 

iPhone un ES jaunie noteikumi

Apple, visticamāk, to dara jauno likumu dēļ. Papildus citām lietām, tie nosaka, ka lietotājiem jāvar dzēst jau iepriekš lejupielādētas lietotnes – ieskaitot pārlūkprogrammas. Šajā gadījumā iOS to neļauj un WebKit un Safari ir Apple produkti un pakalpojumi. 

Pat atklājot jaunās funkcijas, Apple neslēpj savas dusmas: “Šīs izmaiņas ir digitāla tirgu akta prasību rezultātā, un tas nozīme, ka ES iedzīvotāji saskarsies ar piedāvāto pārlūkprogrammu sarakstu pirms viņiem ir iespēja saprast, kādas ir pieejamās opcijas”. “Vēloties apmeklēt tīmekli, ekrāns traucē ES lietotājiem, kas pirmo reizi atver Safari,” Apple apgalvo. Uzņēmums argumentē, ka tikai tas spēj nodrošināt lietotāju labu un drošu pieredzi iPhone viedtālruņos. Regulatori šim argumentam nepiekrīt. 

Tā kā izmaiņas skar tikai Eiropas Savienību, Apple pārliecināsies, ka tikai ES iedzīvotāji saņems jaunos dzinējus. Citviet Pasaulē darbosies WebKit Chrome un WebKit. Apple norāda, ka pārējās programmas ir drošības un veiktspējas risks, tikai WebKit ir optimizēts un drošs iPhone lietotājiem. 

Drīz vien – Martā – pārlūkprogrammām jau vajadzētu nonākt App Store. Google jau vismaz gadu strādā pie Chrome versijas, kas nav WebKit pamatā. 

Avots: TheVerge

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt