Amarok jauna versija

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Amarok jauna versija

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 38 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #237299
    Aldis
    Participant

    Man līdzīgs novērojums kā samurajam, uz Amarok skaņa tiešām neslikta.

    Te arī 1.4 Amarok-s nosaukts par Clementine un strādājot uz Windows vides

    #237300
    Crow
    Participant

    Tad jautājums tāds… skaļruņi vienādi, vadi vienādi, kontakti vienādi, DAC vienādi, OS vienādi, draiveri vienādi, dekoderi vienādi (nezinu par pēdējiem diviem, vai uz Linux tā ir)… tikai pleijeri dažādi un skaņa dažāda… KÄ€ TAS IR FIZISKI IESPĒJAMS? 😀

    #237301
    root
    Participant

    Bez vēl kāda starpposma – nekā. Ja nu vienīgi playeriem dekompresijas algoritmi atšķiras or whatsoever to tur dara.

    #237302
    Aldis
    Participant

    Crow, un kā tad tu iedomājies mūzikas failu dekompresēšanu? Ir kvalitatīvākas iespējams, un ir mazāk kvalitatīvas. Ir piemēram LÄ€ME mp3 encoders (Kas ir izplatīts, bet nav pat īpaši labs), un ir kautvai BladeEnc kas tiecas uz kvalitatīvāku atskaņošanu. Un kā Tu domā? Uz kura enkodera, Tev skaņa būs labāk atregulējama, un labāka?

    Pārsvarā uz windas jūzeri mp3 songus laiž caur LÄ€MI, bet amarokam iekš linux, kde viss laižas caur XINE.

    #237303
    Crow
    Participant

    Nu jā, enkoderis var būt LÄ€ME, Blade, Xing vai pats Fraunhofers. Viņā galā kāds noripina un enkodē un tad es novelku *cough* un grabinu visu dienu *cough*. Taču MP3 ISO standarts neparedz noteiktu algoritmu, bet tikai pamata matemātisku modeli. Abet vienam un tam pašam failam dekompresijas process ir praktiski vienāds, jo to gan standarts apraksta precīzi.

    Enīvej – būtu kā būdams – tad jau tas tikai uz MP3 attiecas? A kā ir ar FĻAK un citiem “lososiem”, kur vispār ne tikai nevajadzētu, bet arī nedrīkstētu būt atšķirības?

    Teiksim, iekš Windows piedēvēt pleijerim jebkādu atšķirības skanējumā (izņemot VLC, kam ir savi kodeki vai, ja ir instalēts kāds 3rd party kodeks, tur libmad, mp3lib vai kā), būtu atklāta pazīme, ka cilvēkam nekavējoties jāuzstāda diagnoze, jo MP3 dekoderis ir iebūvēts. Bet Linux man ir patumša bilde… tur arī audio interfeisi dafiga un viss cits arī… ALSA, OSS, GStreamer, PulseAudio, JACK… nezinu, kas ko dara, bet dzirdēti ir. Tātad kā?

    #237304
    Aldis
    Participant

    Jā, ISO standarti ir jāievēro. Tik papildus regulācija [EQ] u.t.t. tur man šķiet tiek viss nolikts uz lietotāju samaitātības pakāpes robežām, kā gribi, regulē, kaut vai skaņa kā mucā. Salīdzinoši – WMP un Winamp EQ. Winampu var forši atregulēt, bet WMP – uzgriez basus, jau parādās mucas specefekti, paregulē vel, būs Tev skaņa kas izmocīti skanēs caur skandām.

    Ar Flac, Alac un šitiem tā pat – defaulti skan kā vajag [bet kas zin, iespējams nobīdes ir] un ja paregulē, tad panāc sev tīkamu skaņu. Vēl jau tas atkarīgs no audio tehnikas – kāda nu kuram cilvēkam tā dzirde, un kas labāk patīk – citi ar Acmes tumbiņām var drillēt un nesūdzēties, a citiem 5.1 sistēma. Arī PC hardware atsver skanējumu.

    (Ir vēl čupa mobīlo devaisu- mp3, mp4 pleijeri, kas atbalsta piemēram Flac-u, Alac, bet neticu ka spēj pilnā kvalitātē to atskaņot. Abol-padi Flac neņammā, bet par Alac gan saka ka pilnība precīzi atskaņo.)

    Lai vai kā, var tālu aizdomāties par šo lietu – kas ir labs, slikts, labāks vai sliktāks skanējums. Jo te ne ISO formāti/standarti, ne arī kas cits var ieteikmēt n-tos cilvēku viedokļus. Katram savs [tā pat kā ar browseriem, un osiem] 🙂 Cik cilveku – tik viedokļu.

    #237305
    Imhoteps
    Participant

    Vari lietot ASIO, Crow, lai apietu “sistēmu”. Audiofīlu forumos tauta apgalvo, ka skaņas kvalitāte uzlabojoties. Tomēr mp3 variantā atšķirība tāpat neesot dzirdama. Plus visas pārējās niances – skandas/austiņas, konkrētais audioapstrādes čips, skaņas atstarošanās konkrētajā telpā utt.

    Neesmu speciālists – man pietiek ar veciem 5.1 Creative Inspire/ALC8xx + K-Lite + AIMP/foobar. Palasi par to “asio”, varbūt ko izlobi savām vajadzībām: https://www.losslessaudio.ru/teoriya-baza-znanii/nastroika-asio4all-i-zachem-ono-voobshche-nuzhno

    #237306
    Aldis
    Participant

    Asio labs, piemēram tādām synth programmām kā FruityLoops performanci uzlabo nenormāli. Tik šad tad uz iebūvētajām skaņu kartēm nestrādās. [Tā pat kā ar virtualizāciju, kaut kāds čips nav i vsjo] 🙂

    Imhoteps, labi ka atgādināji par tādu lietu. 🙂

    #237307
    Imhoteps
    Participant

    Aldis wrote:

    ..labi ka atgādināji..


    [img]https://bildites.lv/images/14gu5j0mjj9xjenk6h7o.gif[/img]

    Re` kur foobar-a devi arī piedāvā ASIO atbalstu:

    https://www.foobar2000.org/components/view/foo_out_asio

    #237308
    m_janis
    Participant

    Crow wrote:

    Tad jautājums tāds… skaļruņi vienādi, vadi vienādi, kontakti vienādi, DAC vienādi, OS vienādi, draiveri vienādi, dekoderi vienādi (nezinu par pēdējiem diviem, vai uz Linux tā ir)… tikai pleijeri dažādi un skaņa dažāda… KÄ€ TAS IR FIZISKI IESPĒJAMS? 😀


    Nu ko – piemērs: Mūziķis tas pats, skaņdarbs tas pats, akustiski pareiza telpa tā pati, gaisa mitrums tāds pats, stīgas tās pašas, tikai vispirms uzvilktas uz vecmeistara Stradivāri darinātas vijoles, pēc tam – uz slotaskāta. Kā tas ir iespējams, ka skan dažādi ???

    Nu johaidī, ja esi datoriķis, bet ne mūziķis, tad vismaz nejauc gaisu. Sen pierādīts, ka no visiem softiem, neatkarīgi, vai atskaņo mp3 (ko vispār vajadzētu ar likumu aizliegt), FLAC, APE, WAV u.t.t. – uz Windows vislabākais skanējums ir Foobar2000 un Apollo37. Pārējie, īpaši jau Winamp, ne tuvu nestāv. Ja nespēj sajust šīs atšķirības, tad diagnoze jāuzstāda tev :D. Kā tas tiek panākts – nezinu, neesmu programmētājs, bet ir lietas, ko neviena matemātiska formula nespēj aprakstīt, un vien no tām ir, kaut vai mūzikas instrumentu virstoņi, kurus nevar dzirdēt, bet koncertzālē un labā analogajā ierakstā tie ir – digitālajā, diemžēl, pazūd. Iespējams, šajos pleijeros ir atrasts veids kaut kā tos radīt, kaut gan ierakstā to nav.

    #237309
    Crow
    Participant

    m_janis wrote:

    Nu johaidī, ja esi datoriķis, bet ne mūziķis, tad vismaz nejauc gaisu. Sen pierādīts, ka no visiem softiem, neatkarīgi, vai atskaņo mp3 (ko vispār vajadzētu ar likumu aizliegt), FLAC, APE, WAV u.t.t. – uz Windows vislabākais skanējums ir Foobar2000 un Apollo37. Pārējie, īpaši jau Winamp, ne tuvu nestāv. Ja nespēj sajust šīs atšķirības, tad diagnoze jāuzstāda tev :D. Kā tas tiek panākts – nezinu, neesmu programmētājs, bet ir lietas, ko neviena matemātiska formula nespēj aprakstīt, un vien no tām ir, kaut vai mūzikas instrumentu virstoņi, kurus nevar dzirdēt, bet koncertzālē un labā analogajā ierakstā tie ir – digitālajā, diemžēl, pazūd. Iespējams, šajos pleijeros ir atrasts veids kaut kā tos radīt, kaut gan ierakstā to nav.

    Ja pleijeris ar dekodētajiem datiem defaultā veic kaut kādas papildus manipulācijas, tad vai nu zini nosaukt, kādas tās ir (tām jābūt dokumentētām) vai arī nemaisi gaisu pats ar savu “iespējams”. Ai, nē… es pateikšu tavā vietā… Apollo 37 ir savs dekoderis, kas esot HQ un par foobar2000 – izlasi pašu pēdējo atbildi šeit.

    Vispār te nav tēma ne par labāko pleijeri, ne fleims ir par analog vs digital. Es vienkārši pajautāju plašāku info par rakstā izteikto apgalvojumu un tikai samurajs pats pateica faktiski – subjektīvs novērojums. Man padomā ir vēl viens izskaidrojums, kas varētu būt objektīvs – ReplayGain un citādi automātiskie Volume Leveling, kas samazina vai palielina dinamisko diapazonu (bet tiem būtu jābūt ar ieslēgšanas/izslēgšanas iespēju).

    Vai nu arī velkam ārā flat response miķus un salīdzinam spektrogrammas vai arī es secināšu, ka pirmajā gadījumā ausīs vasks ir sakaltis, bet otrā jau iekustināts un tad tajā rodas papildus harmonijas, kas padara tembru savādāku.

    Kas attiecas uz datoriķi un mūziķi, esmu abos divos amatos iepraktizējies, lai gan ne visai labi principā, jo vienmēr uzdodu par daudz jautājumu.

    Un par to, ka MP3 vajadzētu ar likumu aizliegt… pilnīga laža. Tad arī AAC un H.264 ir jāaizliedz un filmas jākodē tikai lossless formātā un jāpārdod 2 TB cietajos diskos. Pēc tādas domāšanas arī āmurs uzskatāms par ieroci, jo ar to var ne tikai dzīt naglas, bet arī nosist cilvēku.

    Jeibogu…

    #237310
    root
    Participant

    Imhotep, pamegini openbox un blackbox

    #237311
    Imhoteps
    Participant

    Paldies, protams. Ir jau mēģināti tie paši Mint 8/9 LXDE – noklusējuma WM abos ir Openbox.

    Re`, kur interesanta distra ar pieskrūvētu Openbox (maintainers ir tas pats ūberkekss, kas dev-o Mint-a LXDE un Flux edīcijas) – un, cik saprotu, PepperOS ir Mint LXDE forks:

    https://peppermintos.com/

    Blackbox. “Tīrā veidā” vēl neesmu nevienu taustījis. Būs jāpameklē kāda sakarīga distra. Pats skrūvēt BB klāt negribu – nebūs tas. Vēl, spriežot pēc skrīniem, netvīkots BB gan tāds… so-so… Varbūt, man tikai tā liekas.

    Fluxbox. Faktiski tas ir tas pats Blackbox, tikai nākamajā evolūcijas pakāpienā. Zato pilnīga gotika un minimālisms!

    [img]https://bildites.lv/images/7iwpqmhhnbe9a920wrzs_thumb.jpg[/img]

    (panelis – wbar, ikonas – LaGaDesk-BlueNight).

    Nezinu – tas viss, protams, gaumes jautājums, bet nu man Mint-fļukss rauj jumtu nost. Veci dzelži arī top neapturami :lala:

    P.S. Skrīns nav mans.

    #237312
    root
    Participant

    Man kaut kā pēdējā laikā iepatikās visu no tarbāļiem kompilierēt. Pirms tam protams sources caurskatot un palabojot.

    Vispār pēdējā laikā nemierīgi urda doma savākt distru pašam sev, from scratch…

    #237313
    Imhoteps
    Participant

    Imho – tikai .deb pakas atbalstošu. Kaut vai repu dēļ.

    P.S. Tikko ieraudzīju, ka tas PeppermintOS ir pilnīgākais svežaks – pats pirmais laidiens, šis gads, 27. maijs: https://distrowatch.com/table.php?distribution=peppermint.

    Tas džeks – Kendals, kas šo tagad uzcepa, končenijs gīks, bez ģimenes, bez bērniem, vienīgā interese – Linux. Nekad neatsaka padomu, piem. ja piereģistrējas kaut vai te https://forums.linuxmint.com/viewforum.php?f=142&sid=035e9c03e0ffd76cda734f897a19acac vai te https://forums.linuxmint.com/viewforum.php?f=175&sid=035e9c03e0ffd76cda734f897a19acac

    Mošk` Tev noder, TM.

    #237314
    Kon
    Participant

    waffles + what, kas reāli diktē kanonus pirātiskās mūzikas izplatībā > 192 kbps kā lossy der ideāli, a vot m_jančukam liekas, ka ar likumu vajag aizliegt, visu nosaka aparatūra, uz kilolata sistēmas mp3 nav vietas, bet uz mūsu datoriem tieši laikā.

    #237315
    root
    Participant

    Protams, ka debu. Gdebi jau var uzlikt dajebkur īstenībā :]

    #237316
    Imhoteps
    Participant

    Oftopiks (kaut gan sen jau panesās…): vakarā būšu mājās, uzcerēšu mazu ziņu par to peppermintu – izskatās, tā ir absolūti cloud-targered centrēta jauna distra. (Ja Samurajs neaizsteigsies priekšā;)

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 38 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā