Arī Mozillas spraudņu lapā nav droši

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Arī Mozillas spraudņu lapā nav droši

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 27 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #150552
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_mozadd_1.jpg[/imgl]Kā apstiprinājuši Mozilla blogā, oficiālajā add-onu lapā atklāti divi vīrusinficēti spraudņi, par laimi – tie attiecās uz eksperimentālajiem, tāpēc neizraisīja masveida datoru inficēšanos. Dziļu sašutumu izraisa lapas uzturētāju vieglprātība, nepārbaudot to, ko trešās personas tanī ievieto. Patlaban šie add-oni ir likvidēti, un visi pārējie papildus noskenēti ar pretvīrusu programmatūru.

    Inficētie spraudņi:


  • Sothink Web Video Downloader
    v.4.0 – inficēts ar Win32.LdPinch.gen (lejuplādēts 4000 reižu)

    Master Filer – inficēts ar Win32.Bifrose.32.Bifrose Trojan (lejuplādēts 600 reižu)

  • Cerams, ka nevienam Windows lietotājam nav šo FF ekstensiju, bet, ja ir – pēc atinstalēšanas jālaiž darbā CureIt.

    Mozilla blogs

#227408
reGative
Participant

Paldies dievam neesmu trakais add-onu kačātājs, man uz firefox ir 2 – 3 add-oni, flashbloķētāji, reklāmu bloķētāji, video download helper, personas. Tāpēc arī dabūj zarazu kompī, jo neskatās ko kačā.

#227409
Jaunzems
Participant

Nu nav jālieto eksperimentālie.

+ žetons mozillai, kura mums to paziņo – kompānijai lietotāju drošība svarīgāka par kompānijas tēlu.

#227410
Stat1CX
Participant

Jaunzems wrote:

kompānijai lietotāju drošība svarīgāka par kompānijas tēlu.


Ja tas tā būtu, tad tāda lieta nemaz nebūtu notikusi.

#227411
Loading
Participant

Tas tiesa 😀 Jaunzems, tad jau tu atbalsti arii Windows, kursh ik pa laikam pazinjo par 3 kritiskaam bedreem un 12 mazaak svariigiem caurumiem. 🙂 Cik labi, ka Windows informee… Svariigi lietotaaju droshums, nevis teels.

#227412
WerNeo
Participant

Baidos gan izraisīt strīdus, bet šoreiz piekritīšu Jaunzemam. 🙂 Loading… es jau ilgu laiku lietoju atvērto programmatūru(gadus četrus apmēram)… un tur ir daudz problēmu. Dod vien Linuxam tādu popularitāti kā Windows, “āpāc” būs! Ja runājam par serveru OS, tur mēs varam “lauzt šķēpus”, “win” vai “nix” (manuprāt – nix). 🙂

#227413
Imhoteps
Participant

Esmu jau teicis, ka FF un ar visu to spraudņu herņu – plebejiem?

#227414
Aldis
Participant

Kas plebejiem?? Nu kā reiz – šeit pierādās tā lieta, ka eksperimentālos nevajag vilkt! 🙂 Vajag skatīties rūpīgāk pirms velc lejā ko! 🙂 Piemēram es lietojot tos pašus add-onus, nav dators man inficēts ar nekādām zarazām! 🙂

Jaunzema viedoklim piekrītu, kompānmija starp cik tur tiem tūkstošiem add-ons atrada divus šādus [experimentālos], likvidēja un pateica, ka bij, un tagad no tādiem piesargāsimies!

Tā kopumā Mozilla Firefox strādā apmierinoši + ar visiem normālajiem add-ons!

#227415
Crow
Participant

Visas ātrās reaģēšanas blablabla nekādā gadījumā neattaisno to, ka jau no paša sākuma addoni nav tikuši “pieskatīti” pietiekami. Atzīt tagad vainu ir vienkārši. Laicīgi novērst, lai tas nenotiktu – cita lieta. Der atcerēties, ka dažkārt ir tikai 1 iespēja izdarīt pareizi vai visu sačakarēt.

#227416
migors
Participant

Š odien iegāju centrā pie draudzenes ofisā un apsēdos uz brīdi pie viņu koplietojamā datora pārbaudīt epstu. Ak ar ko man tas bedzās 🙂

Rezultātā nosēdēju tur stundas 4 tīrīdams to pīsli no visa veida trojāniem, vīrusiem un loaderiem. Jocīgākais ka viens no softiem kurš bija vainīgs bija firefoks addons browzerhiglaiter vai kaut kā tā.

Tādu paketi es nekad vēl nebiju redzējis, tur pamatā strādā blondīnes 🙂

#227417
drunk_lizard
Participant

kas liedz addonu paarbaudiit pirms augsjuplaades? O_O tikai ff komuunas poxuisms un roku lenkjis, mhhh

un njefig dziit uz to, ka kaads antiviiruss vareetui nepamaniit “jaunu” viirusu.

po hodu pinch pat peedeejais meesls atpaziist :>

#227418
Professor35
Participant

Tiem kas lejuplādēja( 4600 lietotāji) tos addonus taču arī darbojās antivīrusi kāpēc tie nesacēla trauksmi kāpēc to īpašnieki uzreiz nepaziņoja Mozzilai, acīmredzot antivīrusi tos trojānus uzreiz neatpazina.

#227419
aoma
Participant

Kas ir pāris tūkstoši no milzīgā FF lietotāju bara? Visticamāk po*ujisti, kam:

1) antivīruss ir novecojis, vai nemaz nedarbojas;

2) gudreļi, kas uzskata, ka viņi ir pietiekami advancēti, lai dzīvotu bez tā;

3) lāmes, kas nemaz nezin, kas tas ir par zvēru, un velk no neta visu, kas vien ļaujas vilkties;

4) šo sarakstu varētu turpināt vēl un vēl…

#227420
Foxsk8
Participant

Es vairāk skatītos arī no lapu veidotāju viedokļa, ka javascript izmantošana piem uz interneta bāzes risinājumiem, ir diezgan nedroš pasākums. Kā piemēru varu minēt: https://www.mebeles24.lv , kur izmantojot Firebug, varam pasūtīt preces pa lēto 😀 😀

#227421
rajah
Participant

te nu bija lielība ar super drošo pārlūku… :p

#227422
Foxsk8
Participant

rajah: Domāju ka tajā pašā operā var uztauties uz kaut ko nelāgu. 🙂

#227423
rajah
Participant

nevienā operā nevar iestellēt tās rīku joslas – winamp, Ask, u.t.t. kā FF un IE, paldies Dievam. tā kā pilnīgi pietiek ar visu to kas ir Operā pašā jau paredzēts.

#227424
Foxsk8
Participant

Es jau nedomāju ar rīkjoslu. 🙂 Bet nu tā ir, ka tās rīkjoslas čakarē mozgu pamatīgi. Instalējot pat nevainīgu softu, tas bieži vien piedāvā likt dažādas citas rīkjoslas, piem tas pats Daemon tools, winamps, utt… Tāpēc arī cilvēki, kuri instalē softus, spiežot tikai next, next, next, bieži kļūst par šiem upuriem.

#227425
Evers
Participant

jā jā, sākas, operisti sāk fapot, jo izlasīja, ka konkurenta pārlūka eksperimentālos addonus nav vēlams lietot kamēr operai vispār nekā tāda nav, tikai līki skripteļi. 😀

#227426
faq
Participant

Operai neviens apdolbīts softa developeris nevar piemest savu toolbāri klāt. Operai nav jāmeklē addoni pa vīrusainiem canonical like sūdu perēkļiem. Un vēl šis tas.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 27 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā