Būs arī Google Chrome OS Business edition

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Būs arī Google Chrome OS Business edition

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 27 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #150778
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_chros_1.jpg[/imgl]Kā RSA Security konferencē izteicās Google programmu drošības inženieris Will Drewry, plānots bez mazajiem datoriņiem domātās Linux-bāzētās Chrome OS pamatversijas izlaist arī operētājsistēmas “Business” laidienu. Tas, atšķirībā no pirmās, būs lietotājam pašrocīgi plaši konfigurējams. Lai to izdarītu, nāksies pārslēgt OS “Developer” režīmā.

    Google grib reizi par visām reizēm izbeigt ar mūžīgajām drošības problēmām, tāpēc “parastajai tautai” domātā Chrome OS būs izolēta no lietotāja, tās darbībā iejaukties tikpat kā nevarēs. Par OS uzturēšanu pastāvīgā kārtībā rūpēsies autoupdate un sandbox funkcijas.

    Chrome OS Business edition vidē patvaļīgi veicot konfigurēšanu un administrēšanu, iespējams, ka daļa no drošības funkcijām vairs nedarbosies, tāpēc šī versija ir paredzēta tikai tiem, kuri zina, ko dara.

    Vēl kļuvis zināms, ka Google Chrome OS Business iznāks nākamgad, kamēr jau šogad Google plāno pirmo netbūku partiju ar standarta Chrome OS. Neko sīkāk par Business versiju Will Drewry arī neizpauda, acīmredzot datu noplūdes šai kompānijā ir izskaustas.

    Avots

    #230391
    Jaunzems
    Participant

    Looks like būs jāiehavo. Viss, kas no Google, ir lielisks.

    #230392
    budzis
    Participant

    Viena nelaime, viss tas griezisies tikla pamata. Bet ar Lattelekom DSL tur nav arshana – ko var pasakt ar 512kbitu augsupieladi?

    #230393
    Crow
    Participant

    Nevarēja atturēties tomēr puikas, nu, ai, ka nevarēja…

    Vēl tagad Google Chrome OS Ultimate un sortiments izskatīsies cerīgs 😀

    Btw, Jaunzem, man tev jautājums… vai neesi tu to savu šalli pārāk stingri aptinis ap kaklu?

    Manuprāt, tev smadzenēm sāk skābekļa pietrūkt… konkrēti!

    #230394
    tox3
    Participant

    Jaunzems wrote:

    Looks like būs jāiehavo. Viss, kas no Google, ir lielisks.


    Buzz ir galīgi garām.

    Bet OS būs jānomēģina.

    #230395
    Dižspraudnis
    Participant

    Jaunzems wrote:

    Viss, kas no Google, ir lielisks.


    Hmm… GTalk, Chrome, Google Desktop arī ir “lieliski”? Tad tu esi mazliet šreijā sagājis.

    #230396
    BeeunVee
    Participant

    Dižspraudnis wrote:

    Jaunzems wrote:

    Viss, kas no Google, ir lielisks.


    Hmm… GTalk, Chrome, Google Desktop arī ir “lieliski”? Tad tu esi mazliet šreijā sagājis.


    Neņaudi jeb argumentē.

    Sandbox tas ir kruta. Parasti uzlaušanas gadījumā tiek vainots pats produkts nevis 3d party pielikums, kura dēļ bija iespējams to izdarīt.

    #230397
    rATRIJS
    Participant

    Dižspraudnis wrote:

    Hmm… GTalk, Chrome, Google Desktop arī ir “lieliski”? Tad tu esi mazliet šreijā sagājis.

    Nop – vinji nav “lieliski”. Vinji ir lieliski (bez peedinjaam). ^^’

    #230398
    Archijs09
    Participant

    Viss kas ir no google tiešām ir labs……gan os gan visi pārējie (tai skaita chrome kurs, manuprāt, ir labākais pārlūks). Kad viņš iznaks tad noteikti notestēšu!

    #230399
    Viestartss
    Participant

    budzis wrote:

    Viena nelaime, viss tas griezisies tikla pamata. Bet ar Lattelekom DSL tur nav arshana – ko var pasakt ar 512kbitu augsupieladi?

    jā, sākotnējā versija būs balstīta uz web-aplikācijām, taču man domāt, ka atradīsies entuziasti, kas šo OS pārmācīs un varēs arī “normālas” programmas uzlikt.

    galu galā Chrome pārlūkprogramma jau ir piedzīvojusi reinkarnāciju, no kuras ir “pazudušas” tās koda rindas, kas grib sūtīt jebkādus datus uz Googli par lietotāja apmeklētajām lapām un citu statistiku.

    #230400
    Jaunzems
    Participant

    Dižspraudnis wrote:

    Tad tu esi mazliet šreijā sagājis.


    Amplis!

    #230401
    Evers
    Participant

    Dižspraudnis wrote:

    Hmm… GTalk, Chrome, Google Desktop arī ir “lieliski”? Tad tu esi mazliet šreijā sagājis.

    Tie ir lieliski nevis “lieliski” , un ne tikai – meklētājs, Blogger, Gmail, Earth/Maps/Streetview, Picasa un Picasaweb , DNS tīkls 8.8.8.8/8.8.4.4 arī ir lieliski. iGoogle un Wave gan nesaista kautkā, Buzz draugu starpā labs pēc debijas nepilnību izlabošanas, bet neizmantoju. Jaunzemam pēdējajā postā ir pilnīga taisnība 🙂

    #230402
    Viestartss
    Participant

    Evers wrote:

    Dižspraudnis wrote:

    Hmm… GTalk, Chrome, Google Desktop arī ir “lieliski”? Tad tu esi mazliet šreijā sagājis.

    Tie ir lieliski nevis “lieliski” , un ne tikai – meklētājs, Blogger, Gmail, Earth/Maps/Streetview, Picasa un Picasaweb , DNS tīkls 8.8.8.8/8.8.4.4 arī ir lieliski. iGoogle un Wave gan nesaista kautkā, Buzz draugu starpā labs pēc debijas nepilnību izlabošanas, bet neizmantoju. Jaunzemam pēdējajā postā ir pilnīga taisnība 🙂

    pie jau uzskaitītajiem servisiem es noteikti gribētu vēl pievienot Google Apps – šī lietiņa man ir ļāvusi ietaupīt summu, kas rakstāma nu jau ar vairāk kā 2 cipariem, jo e-pastu manam domēnam citur bez maksas man neviens neuzturēs, kaut vai tādēļ, ka būtu papildus vieta uz servera jāīrē, plus vēl man būtu jāmaksā par administrēšanu, jo pašam tādu zināšanu nepietiek. bet Google Apps ir tā lietiņa, kuras dēļ es par to kompāniju esmu visnotaļ augstās domās.

    #230403
    Evers
    Participant

    Arī gribēju sava kantora ~40 epastus ar domēnu gūglei uzticēt, viss būtu lieliski (bezmaksas, ērti pārvaldīt, latv. val. webmail, droši, spamus atfiltrēt ērti, gana daudz vietas, lielisks up-time neskatoties uz to, ka bezmaksas) bet ir viens trešais faktors, kas lika pārdomāt – privātie epastu turētāji (uzņēmumi, iestādes) dažkārt ir noskaņojuši savus serverus smagi filtrēt no googles e-pastiem ienākošos pastus, dēļ tā, ka googles bezmaksas pastkastes lieto arī daudzi spameri. Līdz ar to bieži būtu jāsaskarās ar gadījumiem, ka kādam otrā galā nemaz nekas nepienāk. Patiesībā tāda rupja filtrēšana (@gmail.com=SPAM!!!) ir ļoti aprobežota rīcība, bet nekā es tur nevaru padarīt, nav googles vaina, bet sisadminu vaina, kas neapzinās, ka kāds cilvēks no malas arī varētu nebūt atpalicis inbox.lv lietotājs, bet lietot moderno gmail, un sūtīt kādu svarīgu pastu.

    #230404
    daGrevis
    Participant

    @ Jaunzems

    Tev ir gandrīz taisnība. 🙂 Bet nevar uzreiz teikt tā kā Tu teici par Apple. Apple uztaisa fail’u: iPad – tagad Apple ir pati sliktākā kompānija, kas var vispār būt… Nedaudz arī jādomā ar galvu! 🙂

    @ Crow

    Sasmīdināji ar to sarkasmu pret Jaunzems. 😀 😀

    #230405
    jonjs
    Participant

    Manējais kā aprobežotais Linux lietotājs pamēģināja arī Google pārlūku. Var jau būt, ka manas aprobežotības pēc man tas neiepatikās, bet … .

    Man tagad patīk tieši Linuxam kompilētais SwiftFOX un par Google kā pārlūku aizdomāties nevēlos. Konservatīvisms ir tāda dīvaina lieta.

    #230406
    jonjs
    Participant

    Ak jā, ja kāds pārprata par Google OS man nemaz pat prātā neienāk piedomāt, kur nu vēl par Biznesmeņu edišenu.

    #230407
    jonjs
    Participant

    Jaunzems ir normāls čalis 🙂 Vienkārši mazbiku nežēlastībā ticis ar laiku tas pāries.

    #230408
    Evers
    Participant

    Mēdz jau nošaut sķībi un izcelties, bet vismaz netizlojas, kā daži labi izbijuši indivīdi. 🙂

    #230409
    cracks
    Participant

    Ever, paši hostējam e-pastus un neesmu redzējis no gmail sūtītus spamus.

    mail.ru ir biežāk lietotais priekš spam imo.

    wave = fail, google buzz ideja laba, bet meilu lasu ar e-pasta klientu. gmail – labs serviss, apps laba lieta,youtube – tiek labi attīstīts, webmaster tools – bez tā arī neiztieku, google reader. Konkrēti par šo OS…nu nezinu nezinu. Tīri lai kādam pensim uzliktu, kas maz ko saprot un nevar neko sačakarēt īpaši. Par šo bizness edišen, kādam gan jau noderēs.

    laikam neko citu neesmu provējis.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 27 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā