Elektrības patēriņš, kā nomazināt ?

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Viss pārējais Elektrības patēriņš, kā nomazināt ?

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 62 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #311646
    msh
    Participant

    Izklausās ka tu tur ekonomē uz savas redzes rēķina. Es sev diožnieces saliku tā, lai tās pilnvērtīgi aizstātu pirms tam tur esošās kvēlspuldzes. Es nevaru iedomāties kādus sūdus ar tādu niecīgu jaudu tu esi salicis, man 5w spuldzes ir dažās lampās, kurām ir virziena darbība – viena lampā pie gultas, divas koridora griestu lampā, aizstājot 60w reflektornieces, vēl viena vienā lampā, ar tādu pat konfigurāciju – tur gan tās ir pašvakas aizstājējas, jo lūmenu skaits ir līdzvērtīgs 40w kvēlspuldzei, un reflektorspuldzes, tāpat kā diožnieces, jau tāpat visus savus lūmenus raida uz priekšu – ā, vēl viena ir tualetē, tur pārak daudz lūmenu nav vajadzīgs. Visur citur ir 7, 8, 12w spuldzes, izraudzītas tā, lai nodrošinātu adekvātu apgaismojumu – manas 12 kvadrātu istabas griestu lampā divas 8w spuldzes, līdzīga izmēra virtuves lampā 12w spuldze, otrā istabā lampā divas 12w spuldzes un drīz ielikšu arī trešo, utt. Visefektīvākais risinājums bija 7w virziendarbības spuldze 60w spuldzes vietā galda lampā – tā reāli palika gaišāka, jo vairāk gaismas tiek raidīta uz priekšu. Piedevām tā kā tā lampa ir aizceļojusi uz garāžu, kur tai ir smaga dzīve, tā spuldze ir tiešām ekonomiska, jo tās vietā kvēlspuldzes vai luminiscences spuldzes būtu pašķīdušas n reizes 😀

    #311647
    dexsters
    Participant

    Sakars ir konkrēts,trauku mašīna paņem tik cik vajadzīgs kamēr mazgājot ar rokām ūdens tek uz nebēdu.

    Savukārt izlaižot laiku pa laikam kadus 1-3 litrus ūdens no lielā boilera atjaunošanās un izslēgšanās notiek pēc minūtēm 15-30.Atkarīgs no sildelementa jaudas.Tai pat laikā 15 litru boilers ar 3000w sildelementu pilnībā uzsilst 15 minūtēs.Tā tas vienkārši ir.Agrāk arī tērēju 500-600kw mēnesī,tagad ir kādi 300-350kw

    #311648
    msh
    Participant

    APOC to strāvas patēriņu pasniedz kā dēļ boilera izmēra, nevis atšķirīgā ūdens patēriņa dēļ ;> Tas ka sildelements darbojas kādu laiku ir dabiski – dajebkā dajebkādam regulatoram ir apakšējā un augšējā robeža – ja tev boilerī ūdens ir atdzisis tuvu apaksējajai robežai, dabiski ka daži litri ūdens norauj temperatūru zem tās robežas un tālāk regulators silda ūdeni līdz augšējai robežai. Ja tu gribi gūt ieseksota centa sajūtu [bet ne reālu ekonomiju], uztaisi lai regulatoram izslēgšanās temperatūra ir tikai bik augstāka par ieslēgšanās temperatūru – būs tev īsa darbība, bet bieži.

    Mikrosildītājs varbūt der lai nomazgātu rokas vai pāris šķīvjus. Man personīgi ir problēma ka mazgājot ar karsto ūdeni man ir tieksme izliet visu 50 vai cik tur litru boileri, kas man ir vannasistabā, ja pēc tam ir jāiet dušā, pie tā jāpiedomā, jo ir pāris reizes sanācis iet aukstā dušā 😀

    #311649
    dexsters
    Participant

    Protams ka darbošanās kādu laiku ir dabīgs process un ‘ja tiek izlietots mazs ūdens daudzums tad šis process dārgi maksā.Kas tur daudz ko domāt,pārbaudīts dzīvē.Ja nav mierīgs prāts un gribas pierādīt pretējo tad varam uztaisīt exsperimentu.Uzsilušam 100litru boilerim pēc izslēgšanās nogaidam pusstundu,lēni notecinam ūdeni līdz šis ieslēdzas,izmēram notecinātā ūdens daudzumu,piefiksējam cik ilgā laikā atjaunojas.Tad atkarībā no sildelementa jaudas izrēķinam cik process ir izmaksājis.Tad to pašu atkārtojam ar 15 litru boileri kurā ir 3000w sildelements.Salīdzinam patērētu enerģiju uz litra ūdens vienam un otram.Vislielāko ekanomiju protams var iegūt pilnībā atsakoties no karstā ūdens izlietnei kā to izdarīju es.

    Nu ja tev trauku mazgāšana prasa 50litrus tad vēl neredzi trauku mazgātāja jēgu?

    Katrā ziņā rezultāts ir stipri atkarīgs no tā cik cilvēku dzīvo objektā un cik daudz laika pavada uz vietas.Dzīvoklī kur dzīvo viens cilvēks kurš noracies darbos un atnācis tikai ,,noplīst,, situācija protams būs citāda nekā tur kur pāris sīkie un muterīte dzīvojas pa māju.

    #311650
    msh
    Participant

    Tu tik ar savām 3 kw spirālēm… 😀 Ja tiešām standartā ir kaut kas bik virs 1 kw, tad paldies dievam, turpmāk veļas mašīnu boilerim darbojoties slēgšu ar mierīgu sirdi jo zināšu ka pat vadus neapdraud, kuru nu vēl iespēja izrubīt automātus [par ko prakse rāda ka tas nenotiek] 😀 Ja mani briesmīgi uztrauktu siltā ūdens patēriņš, tad es trauku mazgāšanai pārietu no Fairy uz sārmaino sodu [vai kā NaOH latviski sauc], bet tā kā manā ciemā drīzumā sāks maksāt par ūdeni pēc patēriņa, nevis kā līdz šim, 50 saņi uz galviņu mēnesī, tad es tā vietā, ja likšu skaitītāju, rubīšu nost virtuves izlietnei auksto, jo baigais nikolajs likt divus skaitītājus vai vilkt no vannas istabas vēl vienu trubu – tāpat tajā stāvvadā spiediens ir tik zems ka tādēļ jau sen pārgāju uz trauku mazgāšanu karstā ūdenī. Tas gan arī bija viens iemesls kāpēc nogriezu boilerim temperatūru – sākumā bija diezgan tuvu verdošam.

    P.N. Vārds “ekonomija” rakstās ar diviem o burtiem 🙂

    #311651
    dexsters
    Participant

    Nu tu jau galīgi brauc auzās,kāds tam visam sakars ar taviem nepareizajiem vadiem,nepareizajām trubām un ņepareizo spiedienu.Ja īsti nezini tad varu pateikt ka pareizus vadus attiecīgajai jaudai un drošinātājus ir jāliek jebkurā gadījumā.3kw nav liela jauda.Tas pats ir ar ūdensvadiem.Lai atsēgtu izlietnei karsto ūdeni nav jāpārbūvē ūdensvadi.

    #311652
    Mahmuds
    Participant

    Man 4 cilvēku ģimene, 1 stacionārais PC – 8h diennaktī, 2 portatīvie, 42′ plazma ap 4h dienā, CRT teļuks ap 4 h dienā, trauku mazgājamā mašīna, ledusskapis, veļene, tējkanna, gāzes plītij elektriskā cepeškrāsns, kā arī visādi tosteri, multikatls nu un 2 sievietes lieto gludekli, fēnu un matu taisnotāju. Spuldzes, ja neskaita koridorus un tualeti, vannas istabu, LED. Gada griezumā mēnesī sanāk 180-190 kw/h. Un sieva uzskata, ka tas ir ļoti daudz 🙂 ! Zinu, ka zvēra daļu norij plazma, kā nekā no 280-350 w/h 🙁 !

    #311653
    BSOD
    Participant

    Interesanti palasīt, kas te rakstīts tik nesaprotu kāpēc daži mēģina taisīt tādas ķīmijas ar boileriem. Pašam patēriņš vidēji ap 300kw un lietots tiek viss šeit jau uzskaitītais: ūdens sildāmā kanna, ledusskapis, 2 PC no kuriem viens rūc kādas 10-12h dienā, 40′ teļuks kurš jau nu pirkts pirms n-tajiem gadiem un nemaz nav energo efektīvs (pēc specifikācijas kaut kādi 150w, bet bonuss tas, ka TV tiek skatīts labi ja pārs h dienā), boileris, veļasmašīna un pārējā sīkā elektrotehnika (dekoderis, rūteris, modēms, ārējie hdd utt).

    Nav veiktas nekādas izvritības ar atsevišķu boileri izlietnēm vai vēl kaut ko. Siltais ūdens no boilera tiek izmantots visiem krāniem dzīvoklī. Nē nu var jau būt, ja katru dienu sēdētu vannā ar karstu ūdeni, tad ar daudz nosvilinātu, bet ja ūdens tiek izmantots tikai dušai, roku/trauku mazgāšanai, tad mierīgi iekļaujos tajos 300w + dzīvoklī dzīvo 3 cilvēki.

    Lielajiem tērētājiem tik tiešām ietiktu nopikrt W mērītāju jo pats arī mājas visas tehnikas tā izmēriju, lai saprastu kas cik ēd. Testa nolūkos ar boileri tika veiktas pat tādas izvritības, ka no vakara līdz rītam tas tika slēgts ārā (tas tika darīts pirms iegādājos w mērītāju) un secinājums bija, ka no tā tik un tā jēgas maz jo kad vēlāk pamērīju ar W mērītāju, tad tika secināts, ka pa nakti viņš tik un tā tikai vienu reizi ieslēdzas lai uzturētu temperatūru. Neesmu mērijis cik grādus viņš tur uztur, jo temperatūras regulators ir uzgriezts uz pusi no maksimālā iespējamā, bet ūdens ir pietiekoši karsts un neredzu jēgu uzturēt tur kaut kādu megakarstu ūdeni. Būtībā, ja ir iespēja regulēt temperatūru, tad der ar to paeksperimentēt līdz atrod zelta vidusceļu.

    #311654
    msh
    Participant

    20A pie 230v ir 4600w – noņemot nost 3 kw tavām sapņu spirālēm, paliek 1600w, kurus tā vienkārši uz sitiena var apēst jebkura ierīce, kurai ir kāds sildelements. Jeb vai tu esi salicis vēl niknākus automātus un gan jau arī skaitītāju? 😀 Un vispār kāda velna pēc izlietnei ir jāatslēdz siltais ūdens? Nu labi, taupības teoriju sapratu, bet es vēl neesmu lietojis krānu, ne parasto, ne jaucējkrānu, kurš būtu nespējīgs vienlaicīgi padot tikai auksto ūdeni – jeb tu dzīvo kopā ar kaut kādiem cirvjiem, kuri nespēj saprast komandu “nelieto auksto ūdeni!”? 😀

    #311655
    LooNeY
    Participant

    e-latvenergo vidi lietoju jau pasen, kādu gadu točn, man tur uzrāda šādu skaitli

    Vidējais mēneša patēriņš: 174 kWh mēnesī, dzīvoju divu istabu dzīvoklī!

    Stacionārais ar 800w barokli, 27”led monis, 5.1 tumbas(Š is komplekts dienā vismaz savas 8h nostrādā) Ledusskapis, veca ap 2000g. pirkta, bet strādājoša 4kg veļasmašīna, DIVI vecie labie CRT televīzori viens 24”(Nokia) otrs 32”(Samsung) , abi tiek dzenāti solīdi jo dzīvoklī dzīvo TV mīloši cilvēki, Tējkanna, mini hi-fi sistēma, elektriskā cepene, kopumā 10 spuldzes(guļamistabās lustrās ir pa 3 spuldzēm, virtuvē,wc, koridors un vannasistaba pa 1).

    Vasarā pareiķināju, ka spuldzes man kopumā sasummēja 565w

    (vienā lustrā 60w x 3, otrā, 40w x 3, wc 40w,vannasistaba 75w,koridors 75w, virtuve 75w.)

    kopā ar e-latvenergo draudzīgajiem piedāvājumiem un labām i-veikalu atlaidēm iegrūdu LED spuldzēs naudu 110eur apmērā un tagad:

    Vienā lustrā 5w x 3, otrā, 3w x 3, wc 10w, vannasistaba 10w, koridors 7w, virtuve 10w

    Tātad tagad saslēdzot visas lampas tērē 65w elektrības! Reali samazinaju par 500w spuldžu patēriņu! Š ajos 3 mēnešos esmu ieraudzījis ~13kwh samazinājumu, naudiskā izteiksmē pēc ‘pamata tarifa’ tas ir bez pāris centiem 2eur/mēn, ja tā turpināsies, tad ietaupīšu 24eur gadā, tas nozīmē, ka 5 gadu laikā mana investīcija atmaksāsies un es sākšu ietaupīt naudu uz spuldžu reiķina! 🙂

    Tāds ir mans mini stāsts…. Nezinu kur raksta autors var tik daudz iztērēt mēnesī, ja manā dzīvoklī ir tik daudz neenergo efektīgas lietas…. 😀

    #311656
    samurajs
    Participant

    LooNey rakstīja:

    Quote:

    5 gadu laikā mana investīcija atmaksāsies un es sākšu ietaupīt naudu uz spuldžu reiķina!

    Neko tu neietaupīsi, jo neviena noname LED spuldze tev 5 gadus neizvilks! 😀

    Ar CCFL spuldzēm šobrīd problēma puslīdz atrisināta. Tanīs pievienojuši termorezistoru, kurš ņem uz sevi strāvas triecienu ieslēgšanas mirklī. Līdz ar to ir cerība, ka vismaz 2 gadu garantiju spuldzes novilks. Savukārt lētās noname LEDenes joprojām ir ar RC-draiveri, kas degradē LED diodes mērkaķa ātrumā.

    Pīīīī draiveris: https://led-circuits.blogspot.com/2011/02/mains-powered-white-led-lamp.html

    Labs draiveris: https://www.eemetric.com/applications/power-electronics/bulb-driver

    #311657
    dexsters
    Participant

    Kā redzams tavā veiksmes stāstā pietrūkst galvenā-boilera.Tam izskaidrojums ir divejāds.1. tu nekad nemazgā/nemazgājies.2 tev ūdens ir no kačenes un tu maksā par kuronāmo/siltā ūdens piegādi.

    #311658
    LooNeY
    Participant

    Osram parathom LED’inieces vērtētas uz 15k stundām un 40k iesl./izsl. cikli(ja viduvēji reiķina tad vismaz uz 10 gad būtu jākalpo teorētiski), turklāt osramam ir 4 gadu garantija, ja izbeidzas, tad sūtu viņiem ar čeku un vietā dabūnu jaunas! Tā kā vismaz 4 gadus ofic(no sazvērestības teoriju viedokļa) viņām būtu jāvelk

    https://www.osram.com/osram_com/tools-and-services/services/osram-guarantees/guarantees-for-consumer/guarantee-process-for-led-superstar-led-star-lamps/index.jsp

    7 no visām spuldzēm ir šādas iegādātas(E27), un trīs E14

    #311659
    dexsters
    Participant

    labi,man viss ir skaidrs.Tas ir no sērijas ,,sakaļķojies boilers nepatērē vairāk enerģijas,, vairāk šeit: https://www.boot.lv/forums/index.php?/topic/147726-boileris-cikst/

    Un tie nav nekādi sapņu sildelementi jo nopērkami veikalā un man ir svarīgi vai 100l boilers atjaunojas 1,5stundās vai 3 stundās.Ja atjaunošanās ātrums nav svarīgs tad lietot var arī standarta 1,2kw.

    #311660
    Andron MacBeton
    Participant

    2 gramatikas kalngali sapļūtijās.

    #311661
    Andron MacBeton
    Participant

    A tu neiedomājies izslēgt visu visu, apskatīties skaitītāju, un tad pa vienam ieslēgt?

    Ne tikai boileris, kā te visi 100 gudrie pļūta, bet arī ledusskapis var būt tas lielais tērētājs!

    Nezinu kādam pajolam elektriķim tu tur esi maksājusi, bet tev vajag atrast pisēju ar galvu uz pleciem, nevis ķīseļa katlu.

    #311662
    BSOD
    Participant

    Tiem kuriem ir baigi rēķini un lieto boileri ieteiktu papētīt vai sildelements nav beigts. Nesen arī vienam cilvēkam mēneša laikā patēriņš pieauga no 250kW līdz 500kW un beigās izrādijās, ka pie vainas beigtais boilera sildelements.

    #311663
    MeistarsUnVergs
    Participant

    Pie vainas tikai un vienīgi elektriskais boileris. Dzīvoju 3-istabu dzīvoklī. Agrāk kad mazgājos gandrīz katru dienu elektrības rēķins bija vismaz 65 EUR mēnesī. Tagad kad mazgājos 1x nedēļā un pārējā laikā rauju boileri laukā no rozetes elektrības rēķins tikai ap 20 EUR mēnesī.

    Dzīvoklī vēl darbojas rijīgs Pentium4 dators 24/7 režīmā kā arī istabā kā apgaismojumu lietoju 3gab 100W kvēlspuldzes. Ar visu to rēķins nepārsniedz 25 EUR par pēdējiem mēnešiem.

    Ekonomiskās spuldzes un cita ekonomija ir muļķības. Kāda jēga taupīt 60w ja ieslēdzot boileri viņš vismaz 2 stundas rij 2000w ?

    Gribi reāli ieekonomēt? Nemazgājies! Laukos daudzi tā dara, braucot rajona autobusā to var labi saost. Vajag tikai saķert iesnas kā bija rakstīts “krietnajā kareivī Š veikā” un viss būs kārtībā!

    #311664
    dexsters
    Participant

    Man te vienā vietā ir 250 litru vienfāzu boilers kurš vispār nespēja atjaunot ūdeni ja visu laiku nedaudz lieto ūdeni.Izgāju no situācijas pieliekot pirms 250litru boilera 15litru boileri ar 3kw sildelementu.Nu viss notiek.

    #311665
    zi007
    Participant

    Gāzes plītij ir tā problēma, ka virtuve paliek lieki netīra un gāzes plīts nav tas drošākais risinājums…

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 62 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā