Elektrības patēriņš, kā nomazināt ?

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Viss pārējais Elektrības patēriņš, kā nomazināt ?

Tiek skatīts 41 ieraksts (no 62 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #311666
    msh
    Participant

    Man viena nosprāga. Es pērku depo pieejamās – leduro, efilite, tasman – man liekas ka efilite bija tā, kas nosprāga – sāka raustīties. Tā kā čekus un kastītes neglabāju, izmetu un nopirku citu, cita ražotāja. Bet nu tomēr pusvadītājs un temperatūra…

    #311667
    msh
    Participant

    Lūnij, kompja barokļa maksimālā jauda nav nekāds rādītājs – vairāk gan tā barokļa efektivitāte un dzelži, ko tam jābaro. Tavi 5.1 pīkstuļi arī tāds smieklīgs patērētājs vien ir ka to pat nav vērts pieminēt, kur nu vēl ja tas tiek pat regulāri izslēgts.

    #311668
    msh
    Participant

    Bet man ir svarīgi lai ieslēdzot vēl vienu kaut kā sildītāju neizrubītos automāts vai nenokurtos vadi 🙂 Bet par izlietnēm, jā, atslēgt silto ūdeni ir tikpat stulbi kā apalvot ka nekas neizmainās 😀 Kaut gan to vai boilerim jūtami izmainās patēriņš, to intereses pēc nākamreiz pirms un pēc tīrīšanas pamērīšu, jo uz izjūtu var pamanīt tikai ātrāku regulatora nostrādāšanu un klusumu, bet par to ka lieki izdalītais siltums paliek nekur citur kā ūdenī, šaubu nav, zinot boilera uzbūvi.

    #311669
    dexsters
    Participant

    Man jau arī nekas nevar nokurties jo savilkti jauni attiecīgie vadi in attiecīgie automāti.

    Kas tur tik stulbs atslēgt virtuves izlietni no karstā?Nav vajadzīgs tur karstais.Vismaz par tādu cenu ne.Kas attiecas uz kaļķi tad siltums paliek kaļķī nevis ūdenī.Pretējā gadījumā būtu tā-ūdenim grādi 80mit bet kaļķim nulle.Palielinoties kaļķa daudzumam samazinās ūdens daudzums.Piemēram 5 litri kaļķa samazina boilera ietilpību par 5litriem ūdens bet silst tāpat visi 100litri.

    #311670
    lanuciite
    Participant

    Sveiki puikas.

    Notestēju boileri.

    Rezultāti:

    Esam 5 cilvēki 3 bērni no tiem.

    Boileris apēda 18 W 24 stundu laikā.

    Tagad cik noprotu metīšu sildelementu pret sienu. (Gādāšu jaunu)

    Viņs kverplis viens pats noēd mēneša rēķinu.

    #311671
    msh
    Participant

    A priekš kam pūlēties kaut ko atslēgt, ja var vienkārši negriezt vaļā? Un ja tomēr kādreiz savajagas?

    Nu labi, siltums paliek kaļķī, a kur tālāk – melnajā caurumā? Vai tomēr ūdenī? Pieci litri kaļķa 😀 samazina sildāmā ūdens daudzumu par pieciem litriem. Kā jau tajā botes tofikā rakstīja, nav jau tējkanna, kurai ir pietiekami daudz ārējo virsmu lai izstarotu vairāk siltuma gaisā.

    #311672
    LooNeY
    Participant

    😉 Sorry msh, neesmu kkāds wannabe, kurš nopērk 1kw barokli, bet iekšā lietas darbinās uz 300w… man viss ir līmenī tanī kastē, tapēc tika pieminēts prost baroklis… Ja interesē, tad 5.1 sistēmai Total FTC power: 505 watts RMS, Total PEAK power: 1010watts, in standby(tas ir, ka stāv izslēgts) ēd 9w… tātad ieslēgtā režīmā viss atkarīgs no skaļuma un tas pietiekami, lai tas kwh skaitītājs manāmi grieztos, tapēc tiek arī skaitīta šī ierīce pie lietām kura ‘rij’ maku sausu katru mēnesi!

    #311673
    dexsters
    Participant

    Jauns boilers jau tērēs tikpat.Atslēdz tos izlietņu krānus no karstā ūdens un būs tev mazi rēķini.Pretējā gadījumā viss ir normas robežās un nav stresam pamata.

    #311674
    Andron MacBeton
    Participant

    Tātad ja boilers nestrādā tad tu pieliec viņam velvienu…

    Tas ir tikpat lietderīgi kā jauno televizoru uzlikt uz vecā.

    Ä¢ēniji.

    #311675
    dexsters
    Participant

    Kā tas ir nestrādā?strādā.Alternatīva ir likt jaunu trīsfāzu,mainīt uz mazāku 100l.likt caurteces.Maiņu saimnieks negrib.

    #311676
    Andron MacBeton
    Participant

    Ja atslēdz boileri no elektrības, viņš vispār netērē strāvu!

    #311677
    Foxsk8
    Participant

    Varu tikai piekrist par boileri kā tādu. Man praktiski nav arī īpaši daudz elektro ierīces, bet mēnesī sanāk ap 40 eiro, bez izdalītiem maksājumiem, utt.. Veļas mašina griežas katru dienu pa 2-3 reizēm, boileris katru dienu rūc.

    #311678
    msh
    Participant

    Normāli mūsdienu dzelži arī tev tur griezīsies uz stipri mazāk kā 300w, par cik nu jau arī rijīgas videokarteles spēj, cik manīts, mainīt savu procesoru taktsfrekvences un citus parametrus, par CPU nerunājot. Ja tev tas kompis nonstopā darbina spēles, tad vēl tā 😀 , bet tādā gadījumā tev noteikti tajā telpā apkure nav vajadzīga – tāds kompis kā mana POWERHAUSE, kam miera stāvoklī patēriņš varētu būt 150-200w spēja 12 kvadrātu istabā ar 2 metrus zemiem griestiem temperatūru pacelt par vairākiem grādiem, tb māja pa nakti atdzisa, bet kompis manā istabā noturēja normālu temperatūru – ko tad vēl tavi entie simti vatu 😀

    Iemet linku uz to savu skaņas sistēmu, cipari jau lieli, bet ka nav tāpat kā ar visādiem mašīnu subjiem, kur eksemplāri ar līdzīgiem cipariem darbojas tā, kā man kaut kas ap 50w… 😀

    #311679
    Andron MacBeton
    Participant

    Mājās piepelnies ar veļasmazgātuves biznesu? Ienesīgi?

    #311680
    Foxsk8
    Participant

    Nē, man liela radu saime, 8 cilvēki kur no tiem 3 sīkie un nafig katram pa veļenei, ja jājiet var teikt uz blakus dzīvokli.

    #311681
    Ralfie
    Participant

    Man ar bija liels cipars jāmaksā par elektrību ~55Ls (78eur) katru mēnesi.. ziemā ap 80 (110eur).. un tad es atklāju, kā ietaupīt gandrīz par 25%.. hehe!

    fakinais zemējums!!! ledusskapim, mikrenei, gāzeskatlam, el.plītij.. un tad es biju starā par jaunajiem rēķiniem!

    Zemējumam ir jābūt, ja gribi ietaupīt! Agrāk likās, nah, tie stulbie kontakti, bet tagad saprotu, tā ir dzīva nauda!

    Tagad mans rēķins vidēji ir tikai 40eur privātmājai, jo pēc tam pārgāju arī uz aliexpress lediem un depo lētajiām 20w gāzeniecēm

    No 500 KWh uztjūnēju māju uz 300 KWh mēnesī! tā lūk.

    #311682
    ctrlaltdel02
    Participant

    Tev pa nakti silto ūdeni vajag? Un darba dienās kamēr esi darbā? Uzņem kādreiz laiku cik viņš tev ātri spēj uzsildīt un uzliec taimeri, lai pieslēdz attiecīgi no rīta, un vakarā, pārējā laikā tak var būt izslēgts. Ir taimeri kam var iestatīt režīmu katrai dienai atsevišķi, saliec brīvdienām savādāku režīmu. Kā variants, ja pavelk ienākošais drošinātājs, ir likt caurplūdes sildītāju, jo darbojas tikai tajā brīdī kad viņu vajag. BTW patēriņa mērvienība ir “kWh”. Atbildot uz Ralfie, vaina visticamāk nevis zemējumā, bet sliktā instalācijā. Zemējumam nav nekāda sakara ar patēriņu, bet sliktam savienojumam gan, izļurkāta rozete, nepievilkti vadi rada siltumu (un ne jau bezmaksas).

    #311683
    Ralfie
    Participant

    nope.. instalācija bija nepabeigta/noslinkota – vienkārši nepievienota zeme..

    ideja kapēc es nonācu līdz jautājumam par zemējumu bija pavisam vienkārša.. pieskaroties gan mikrenei, gan plītij, gan ledusskapim ar roku pie durvīm es bieži jutu strāvu.. tā arī iedomājos ka jāpārbauda zeme..

    iepūt, bet man ir sava taisnība. Sākumā gribēju salabot, lai pa nagiem nesit, beigās naudu ietaupīju 😀

    #311684
    msh
    Participant

    Pa nagiem tu dabū ja tev uz metāla korpusu sanāk fāze, nevis nulle. Sit pa nagiem – apgriez štepseli otrādi un aizmirsti. Tādā ziņā britu trīskājainais štepselis ir labs, pieņemu ka viņiem ir noteikts, kurš kontakts ir fāze un kurš nulle – tur nekad fāze kompim uz korpusu nebija.

    Es gribētu lai kāds teorētiski izskaidro kā zemējums var samazināt strāvas patēriņu – tur tak ir potenciālu starpība, tātad strāvas noplūde…

    #311685
    zi007
    Participant

    Ir taču arī caurteces sildītāji…

Tiek skatīts 41 ieraksts (no 62 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā