Ieteikumi, padomi par Ubuntu.

Sākumlapa Forumi Software Linux/BSD Ieteikumi, padomi par Ubuntu.

Tiek skatīts 5 ierakstu – 1 līdz 5 (no 5 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #159621
    TheKiloOhm
    Participant

    Tā kā man uz pašreizējā datora ir Windows XP, es domāju, ka noteikti operētājsistēmu vajadzētu mainīt (nav tā, ka man XP nepatiktu, bet tas neatbalsta jaunākās programmas u. c. lietas, tāpēc to gribu mainīt). Pašlaik man ir doma par Ubuntu, jo tā ir atvērtā koda operētājsistēma – tātad par brīvu un arī tāpēc, ka neizskatās, ka tajā būtu nenormālas atšķirības no XP. Tātad sakarā ar to, ka ar linux man ir bijusi pavisam neliela pieredze, es vēlētos uzzināt kādas lietas man būtu jāzin – piem. vai dators nevilksies (man ir 2gb ram) un kādi ir – un + u. t. t. Varbūt pat ir kāda cita alternatīva. Būšu ļoti pateicīgs par visiem ieteikumiem un padomiem. 🙂

    #308041
    RicoPico
    Participant

    Veca kaste normāli vilks Zenwalk vai Lubuntu.

    Ja tā būs Tava pirmā pieredze ar Linux, tad iesaku bruņoties ar tonnu pacietības un googli zobos. Iztērēsi daudz nervu, kamēr iemācīsies valdīt pār komandrindu un UI kopumā. #sudo Tev būs Dieva vietā, āmen.

    Te ir laba vietne par atvērto kodu. Daudz noderīgas informācijas: https://odo.lv/Training/Ubuntu

    #308042
    nevertell
    Participant

    Pamēģini elementaryOS.

    #308043
    samurajs
    Participant

    Es iesaku pagaidīt līdz maijam, kad uz jaunākā Ubuntu bāzes iznāks Linux Mint 17. Ne velti tas ir populārākais distributīvs pasaulē. Ja svarīgs ātrums- izvēles ar grafisko vidi MATE. Ja dizains – tad ar Cinnamon.

    Bet tagad uzliec Virtualbox savai kastei un nomēģini tos, kurus te piedāvāja – Zenwalk, Lubuntu, Elementary OS, Mint 16 Mate. Neies jau diži ātri šie virtuālie linukši, bet vismaz apčamdīsi kas par zvēru. Komandrindu pārvaldīt ir svētīgi, bet var arī bez tās iztikt, vismaz sākumā. Bija laiki, kad obligāti vajadzēja zināt.

    #308044
    RicoPico
    Participant

    Arī tagad bez konsoles īsti neiztikt, jo visi googlē atrodamie “how to” saka “Open console and copy-paste this line…”. Tā ir daudz vienkāršāk, nekā rakstīt kur no GUI jālien un kas jāspiež. Un ne vienmēr no grafiskās vides ir pieejams tas, kas pieejams no konsoles (piemēram NIC Duplex režīmu maiņa- Terminal Only).

    Es ciest nevaru grafiskos aplikāciju menedžerus. Biju izmēģinājis dažādus- gan Unity, gan KDE, un citus. Foršāk ir atvērt konsoli un ierakstīt #sudo apt-get install ***.

    Autoram pie vieglajām distrām ir vērts pieminēt PuppyLinux, kuru savulaik tekoši liku uz ASUS pirmās EEE sērijas lapšiem.

Tiek skatīts 5 ierakstu – 1 līdz 5 (no 5 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā