Internets = narkotikas?

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Internets = narkotikas?

Tiek skatīts 7 ierakstu – 21 līdz 27 (no 27 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #233744
    usver
    Participant

    Ir, ir internetam narkotikām līdzīga iedarbība, tāpat kā spēļu automātiem. Tā visbiežāk ir bēgšana no ikdienas problēmām. Cilvēki Internetā stundām tusējas. Nevis analogi kā “uz 10min ziņas izlasīt”, bet gan stundām bezmērķīgi klaiņo iekš youtube/draugiem.lv albumiņos/lasa ziņas, lai gan tur nekā vitāli svarīga nav.

    Vispār bēgšanai no problēmām/ikdienas pelēcības var kalpot arī citi līdzekļi, piemēram grāmatas, playstation, datorspēles vai tie paši spēļu automāti. Cilvēks, ja pierod pie tiem, arī izjūt ‘lomkas’ – “nafig man šodien neļauj izklaidēties”.

    Būtiskā atšķirība starp “gribu ēst/gribu mobilo” un “gribu internetā” ir vienkārša – vai gribēsies to darīt visu dienu VAI arī tikai tik, cik nepieciešams.

    To kontrolēt arī var vienkārši – paprasi tēvam/mātei – “kā tev liekas, cik stundu man šodien jālasa ziņas / jārausta automāti / jāčato / jāgeimo ?”. Normāli domājošs, nesabojāts cilvēks tā arī pateiks, ka var iztikt ar max 20min ziņām + 0 minūtēm visam pārējam nosauktajam.

    #233745
    Foxsk8
    Participant

    Man ir tā, reāli nav interneta, nav nekā, PC var vispār nelietot, nedz varu strādāt, nedz darīt ko citu. Varu sevi pieskaitīt pie “atkarībniekiem”.

    #233746
    iKey
    Participant

    Foxi, es domāju, ka viņi pieskaitīja pie «no offence» tos, kuriem internets ir vienīgais veids kā nopelnīt maizīti

    #233747
    elwins
    Participant

    Par interneta atkarību, kā par slimību viennozīmīgi nepiekrītu, jo daudzi internetu lieto darbā, tāpat, kā mašīnu, tāpat arī cilvēks ir atkarīgs no daudz kā cita, ūdens, ēdiena u.c. lietām. Par atkarību, kā slimību es piekristu, ja internets tiktu izmantots, lai cauru dienu sēdētu kādā interneta lapā, piemēram, draugiem.lv, jeb spēlētu mums Latvijā tik populāro Counter-Strike, jeb kādu citu spēli, kas viennozīmīgi varētu tikt saukta par slimību.

    #233748
    nevertell
    Participant

    Nu nevarat jūs salīdzināt internetu ar ēšanu un dzeršanu. Bez viena jūs varat fiziski iztikt, bez otra nē. Par morālo izdzīvošanu katrs pats spriež.

    #233749
    Aldis
    Participant

    foxsk8 wrote:

    Man ir tā, reāli nav interneta, nav nekā, PC var vispār nelietot, nedz varu strādāt, nedz darīt ko citu. Varu sevi pieskaitīt pie “atkarībniekiem”.

    Man tas pats, lielā mērā darbs ar internetu. Un bez telefona pilnīgs čaf.. protams nekā nedarīšanai iztieku bez tā visa. 🙂

    Tik pat labi cilvēki atkarīgi no elektrības..

    Kā arī sarunām ar citiem cilvēkiem, dzīvošanas, ūdens dzeršanas, informācijas iegūšanas – interesanti, noņemot šīs visas lietas, kāds cilvēks paliktu? 🙂

    P.S. – smile: cietumos tik ilgi nepavada laiku, kā jūs internetos…

    #233750
    aoma
    Participant

    Ir gan tā atkarība, tikai atkarīgie paši to neapzinās 🙂

    Rodoties aizvien jaunām izklaides iespējām, dažādu atkarību skaits nepārtraukti pieaug, telefons tāpat ir atkarība, zinu daudzus, kas aiz ne ko darīt, ja kaut kur jāgaida, piemēram, nekavējoties sadabū telefonu un haotiski sāk spaidīt podziņas, ja telefonu nedrīkst lietot, tad kļūst acīmredzami nervozi un manāmi uztraucas.

    Arī iepirkšanās un skraidīšana pa izpārdošanām ir atkarība, tāpat TV un citur reklamēto zāļu nepārtraukta rīšana utt.

    Alkoholisms, tabaka, narkotikas un azartspēles tradicionāli tiek uzskatītas par pašām bīstamākajām, bet šādu, relatīvi ne tik smagu atkarību ir daudz, daudz vairāk, nekā parasti tiek uzskatīts.

Tiek skatīts 7 ierakstu – 21 līdz 27 (no 27 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā