Iznācis Google Chrome 6

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Iznācis Google Chrome 6

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 50 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #151209
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_h6logo_1.jpg[/imgl]Var tikai apbrīnot kompānijas Google programmētāju darbaspējas, kuri milzīgā ātrumā “cep” vienu Chrome versiju pēc otras. Un, jāatzīst, ar katru laidienu paliek aizvien mazāk kļūdu, kur piesieties, un šķiet, ka programma kļūst aizvien ātrāka un stabilāka. Kaut arī šoreiz runa iet par vakar iznākušo un “dev” kanālā dabūjamo Chrome 6.0.401.1, kam patiesībā ir alfas statuss – pārlūks ir pilnībā lietojams.

    Patīkami, ka ir padomāts, lai adreses joslu padarītu patiešām universālu – tanī var vadīt adreses, to var izmantot par meklēšanas logu, un pie ievades izlecošajā sarakstā nu ir apvienota informācija gan no grāmatzīmēm, gan vēstures, gan iepriekšējām meklēšanām. Viss vienuviet – ērti un praktiski.

    Lejuplāde – šeit (pagaidām Windows un Mac). Otrs variants – automātiskā atjaunināšana ar neinstalējamas palīgprogrammas palīdzību.

    [img]https://www.bildites.lv/images/osie7r5u75nrbxrg0j59.jpg[/img]

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_g6_1.jpg[/img]

    #235530
    Scandal
    Participant

    Chrome tiešām kolosāli sevi piesaka, un pietam izvirzās līderos! Gaidu, kad programmētāji sāks masveidā izdot paplašinājumus, tad FF off.

    #235531
    zivs
    Participant

    Runa neiet, runai nav kāju 😛

    #235532
    Jaunzems
    Participant

    Scandal, tas jau ir noticis! Paplašinājumi sen jau ir, gan flashblock, gam Chromed Bird (līdzīgs echofon foksam) gan adblock, gan webpage screenshot!

    #235533
    Wuu
    Participant

    Ja viņi vel piestrādātu pie tā lai ekrāns ielādes brīdi neraustītos un satura ielādē notiktu gludi, kā tas ir Operai un FF. Tad vispār būtu prīmā.

    #235534
    daGrevis
    Participant

    Tikai apsveicami! 🙂

    #235535
    wolfinj
    Participant

    nu nav tam cromam tie adoni kurus man vajadzēt :/ pārsvarā vajadzīgi lai na****ēt pāris ūber krutās, labās, neaizstājamās cromes fīčas…

    #235536
    Jaunzems
    Participant

    Wuu, kas tev raustās?

    #235537
    kuuminsh
    Participant

    Mja… starp citu… Nezinu kā tur operai ar skorolu, bet firefox smooth scrolling rull.

    Chroms baigi kratās ka tur kaut kādi fleši vaļā. Vairāk kā FF un ka skrolo lapu tad FF to dara pludeni un forši. Chroms žagojas un bāž man degunā to ka mol mana kaste nav vakar pirkta pa 500Ls

    Chroms lietderīgāk izmanto ekrāna platību.

    Viss strādā.

    Opera dažās lapās vispār nav lietojama, jo neuztur tur kaut kādus sūds.

    Hehe.. ne pa velti Operas developeri saprata ka tas viņu brīnums nav tā vērts lai par viņu maksātu.

    Un kas smieklīgi, pat kad viņš ir par brīvu, nevar teikt ka tauta baigi lauž krēslus un migrē uz Operu 🙂

    IE laikam jau nav ne vainas, tikai addoni un mmm vienkārši apnicis.

    #235538
    alfinsh
    Participant

    Wuu pats laikam raustas o_O Nekad nekas tāds nav novērots

    #235539
    Professor35
    Participant

    Nezinu kā Operai bet arī Firefox adreses joslu var padarīt universālu ar addonu palīdzību, kaut man tur pēc grāmatzīmēm un vēstures nav vajadzības. Un arī FF var padarīt līdzīgu Chrome ar tādām tēmām kā Chromifox Extreme un līdzīgas vai vispār var atstāt tikai vienu paneli, tapēc nevar apgalvot ka Chroms labāk izmanto ekrāna platību. Arī addoni priekš Chrome nav labāki par analoģiskiem FF addoniem. Līdz ar to izņemot ātrāku startu un nedaudz ātrāku lapu atvēršanu Chrome nav ar ko pagaidām palielīties. Man pat subjektīvi liekas ka jaunais Maxthon 3.0 beta strādā tikpat ātri.

    #235540
    KristoZ
    Participant

    Jaunzem un alfinj – pamēģiniet paši ar hromu atvērt kaut vai tos pašus draugiem.lv, un secīgi nospiest, piemēram, uz “Sākums” -> “Galerijas” -> “Mūzika”. Kaut vairākas reizes izpildiet šo ciklu – vai tiešām neesat ievērojuši, ka uz mirkli lapa paliek balta, kamēr ielādē tās saturu?

    Vai tepat – notepad.lv – paspaidīt starp “Sākums” un “Forums”.

    Lapām ar baltu vai gaišu fonu to, protams, tik viegli nevar ievērot, bet tiklīdz fons ir citā krāsā…

    #235541
    reGative
    Participant

    Lieliski! 🙂

    #235542
    zivs
    Participant

    Panesās fleims par to, kam uz milisekundi kaut kas noraustās un ieķerās, ielādējot lapu? 😀 Es vairāk satrauktos, ja flashenes vai YT raustītos ar tādu vai tādu pārlūku … Š eit ir kārtējā FAIL-veidīgā krānu staipīšana, kas tad nu lieto pašu ūberāko pārlūku, lol. 🙂

    Es lietoju Operu un man neko vairāk nevajag, citi lieto FF un neko vairāk nevajag, tāpat daudzi lieto Chrome, Safari un kādus tik vēl ne pārlūkus, un visiem ir labi …

    P.S.

    Professor35 kārtējo reizi pierāda, cik sūnains pārlūks ir FF, kam kaut kādi uzlabojumi ir dabūjami tikai ar nožēlojamiem, bugainiem, resursus rijošiem pluginiem bez saprotamas izcelsmes un kvalitātes, nevis out-of-the-box, ko nodrošina paši izstrādātāji. 🙂 Nu, tas tā – paturpinot fleimu, kas te neizbēgami briest.

    Un jā, pēc ekrāna platības izmantošanas parametriem, laikam tikai Chrome un Opera rullē by default. Firefox savā sākuma instalācijā vairāk izskatās pēc uzblīdušas kanalizācijas caurules, nevis patīkama pārlūka 🙂

    #235543
    kuuminsh
    Participant

    zivs nudien izveica vērā ņemamu tādu tehnisku pārlūku analīzi.

    Š…e to šo visi šitie spameri te fleimo :>

    Runājot par out of box…

    Tev patīk ka viss ir uzreiz, citiem ka var uzlikt to ko vēlas un kā vēlas.

    Var jau runāt par to ku tas vai cits pārlūks ir ērts un foršs, bet ir jau tāda lieta kā statistika.

    Var jau teikt ka cilvēki ir stulbi un speciāli, apzināti lieto neērtus un tizlus pārlūkus.

    Var tā teikt.

    Un noteikti ka tādi cilvēki ir.

    Bet vairākums, gan jau ka izvēlas to, kas viņam šķiet ērtāks.

    Un ērtības tas ir ļoti subjektīva padarīšana.

    Tas ka kādam šķiet superpuper ērts x pārlūks, nenozīmē ka šo viedokli ar viņu dalīs visa pasaule.

    Nu lūk.. un statistika rāda… ka vairumam ērti šķiet visi citi tikai ne opera.

    Tā ka operas līdzjutēji var turpināt skaļi bļaustīties cerot tādējādi piespiest kādu mainīt ieradumus un pārliecināt ka opera ir labāka :>

    P.S Vienīgais kas te atgādina kanalizāciju ir tava verbālā pļutka.

    #235544
    zivs
    Participant

    Es netaisos strīdēties par ērtumu, neērtumu, kvalitāti vai citām niansēm (katram tās asociējas ar citām lietām – vieniem ir baigi ērti, ka nav dropdown menu kā Chrome, citiem baigi ērti liekas FF bez sava speed dial), bet pārlūku tirgū tomēr dominē reklāmas iespaids (FF tāda ir bijusi, pie tam – pamatīga, Chrome tāda ir visu laiku (Google …), Operai tāda nav bijusi (vismaz, cik atceros pēdējos gadus, tādu neesmu novērojis), IE vienkārši nāk (nāca?) komplektā ar windows). Cilvēki pavelkas uz to, ko viņiem iebaro reklāma. Pavelkas arī uz to, ko lieto citi draugi – face.lv / trauku lietotāji. Reti kurš lietotājs (runāju par vidējo-pelēko mājsaimnieci, CS zadrotu un svētdienas e-pastu čekotājiem, kas ir nospiedoši vairākumā, tomēr) ies un apstrīdēs kaktu servisa Vasjas viedokli, kāpēc jābūt FF uzinstalētam uz datora (jo tas ir vienīgais, ko lieto pats Vasja), kā arī reti kurš mēģinās visus pārlūkus pēc kārtas, lai atrastu sev piemērotāko un ērtāko – vienkārši lietos to, ap kuru ir sacelts vislielākais haips (adoptēsies pie pārlūka specifikas), nevis meklēs pārlūku, kas pēc noklusējuma, iespējām un dizaina atbilst visvairāk pašam lietotājam.

    Es nevienu nespiežu lietot Operu, nevienu nespiežu lietot Linux, nevienu nespiežu dzert Piebalgas alu un nevienu nespiežu mainīt uzskatus kā labāk/stilīgāk/drošāk čurāt – tupus vai stāvus.

    Es varu derēt, ka pats doktors IT lietās kūmiņš nav lietojis visus (VISUS) pārlūkus intensīvi ilgāk par aptuveni stundu vai labākajā gadījumā – pusi dienas. Tikai gudri (lasi: tukši) runā, kāds viņš lietpratējs katra pārlūka specifikā, lai gan noteikti ir tāds pats zadrots kā lielākā daļa pokemonu. 🙂

    #235545
    Wuu
    Participant

    nja, es domaju ka vismaz zivs ir savadaks. Bet izradas ka no tas pasas miklas taisits…

    #235546
    kuuminsh
    Participant

    Vispār jau tu kļūdies.

    Esmu lietojis lielāko daļu dabā esošo pārlūku.

    Loģiski ka tikko kā konstatēju ka x verķis man neder, neturpinu ar viņu čakarēties. Kam tas vajadzīgs ?

    Ka reiz esmu konstatējis ka x mani neapmierina, naher man vēl vairākas dienas viņu lietot ?

    Ar cerību ka sūdc piepeši kļūs pa konfekti ?

    Ik pa laikam šim tam aplūru jaunās versijas.

    Runājot par Operu un reklāmām.

    Vai atceries laikus kad kūll opera ļoti lietderīgi izmantoja lietotāju ekrānus rādot reklāmas ?

    Tā bij tāda bezmaksas versijas fīča 🙂

    Opera pelna kāpostu ar savu meklētāju. Tb ar to ka pārlūkā ir ielikts meklēšanas serviss caur googli.

    Jo vairāk operas lietotāju, jo vairāk Opera pelna.

    Tas ka tu neesi redzējis nevienu reklāmu tas nenozīmē ka viņi nekur nereklamē savu garadarbu.

    Opera vispār ir interesants pārlūks.

    Slēgts kods.

    Ebļa ar paplašinājumiem.

    Meibī arī opera ir baigi “pareizā”, bet viņu pareizība noved pie tā ka vesela kaudze vebu caur operu nefunkcionē pilnā apmērā.

    Š veices naža ideja… interneta pārlūks, mail klients, irc klients, torrents, mmm kaut aks vēl bija ko viņi tur piekarināja… webserveris vai kaut kas tāds… viss vienā..

    Nu nez… man tāds ķīselis nav vajadzīgs.

    Kādreiz tur nevarēja uzlikt lejuplādes manageri… sīkums bet tizli, ja opicālais neapmierina.

    Nezinu kā tur tagad ar prokšiem, savulaik bija zināmi ierobežojumi.

    Nezinu kā tur tagad ar reklāmu blokēšanu.. ir/nav normāls plugins, bet tas sūdc kas operai ir iebūvēts… tas vispār nekam neder.

    Pēdīgais mēsls.

    Tur pat nevar salīdzināt ar adblock. Moš tagad kaut kas mainījies. Sen neesmu lūrējis jamo.

    #235547
    Imhoteps
    Participant

    zivs wrote:

    ..nevienu nespiežu mainīt uzskatus kā labāk/stilīgāk/drošāk čurāt – tupus vai stāvus..


    Viedoklis pamatots. Dod ieskaišu grāmatiņu!

    Ikviens X vs. Y man atgādina jautājumu – kā īstam vecim jātur gals čurājot? Aptverot tā, ka īkšķis atrodas gala virspusē, vai tā, ka īkšķis ir gala apaksā? Pareiza atbilde – īstam vecim gals jātur AR ABÄ€M ROKÄ€M!

    #235548
    Sentinel
    Participant

    Istam vecim gals turas pats. Par hromu varu teikt tikai to labako, atrs, erts, stabils un glits. Loti labs parluks, FF jau ir morali novecojis un ff lietotaju skaits samazinas, tapec ff tagad partop par hroma wannabe. Nozelojami. Opera ir parbazta ar visadam nevajadzigam ficham, kas ir slikti lielako ties. IE pat nepieminesu

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 50 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā