Iznācis PHP 5.3.5

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Iznācis PHP 5.3.5

Tiek skatīts 9 ierakstu – 21 līdz 29 (no 29 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #258138
    daGrevis
    Participant

    Tak nomierinies, Vārni… 😀

    #258139
    Valodja
    Participant

    foxsk8 wrote:

    Mieru tikai mieru. Lai nohostētu kaut kādu testa lapiņu, ko tu kodē, ātri pārbaudīt, kā kas strādā un kad gatavs, uzmest uz klienta hosta, tur tiešām nevajag tagad stellēt visus nišūs, huj ikšus, bet vienkārši uzmet kaut kādu mysql, apači, varbūt vēl kādu ftp, mail serveri un aiziet, veido, kodē, ir gatavs, prom no kastes. Kur ir problēma.

    Mani vispār kāds uzmanīgi lasa? 😀

    Valodja wrote:

    WAMP labākaja gadījumā var lietot tikai development stadijā.

    Wuu wrote:

    Nu tad mans kāds no “gudrīšiem” vienreiz pateiks, kas vainas PHP uz Windows? Vai arī pietiek ar to ka Linuxim lampas ir labākas un viss?

    Labi, ja jau cilvēks tik kāri prasa paskaidrot, skaidrošu. Argumenti studijā:

    Apache, MySQL un PHP ir kodēti, vadoties pēc POSIX standartiem. Lielākā daļa UNIXveidīgu OS arī ir veidotas pēc POSIX standartiem. Neredzi sakarību? Labi, pateikšu priekšā, Apache, MySQL un PHP jau kopš pirmsākumiem tika veidoti, lai grieztos uz UNIXveidīgām kastēm. Visa optimizācija ir noregulēta tieši uz POSIX līmeņa.

    Tas, ka M$ Windows nodrošina POSIX atbalstu un iepriekšminēts softs ir rakstīts C valodā, kura kompilējas uz M$ platformas, nenozīmē, ka viss darbosies tik žigli un ātri kā dzimtajā vidē. Windows atbalsta POSIX, un tas arī viss. Pats OS kodols ir optimizēts priekš saviem win32/64 API.

    Uz UNIXveidīgām sistēmām var panākt MySQL ātrdarbības pieaugumu desmitiem reižu, ja tabulas glabā diska sadaļā pa taisno, bez failu sistēmas. Uz Windows tas ir sekss. It īpaši, kad vajag taisīt recovery pēc energoapgādes kļūmes.

    Jautājums: vai uz windows var apvienot vairākus tīkla interfeisus vienā, lai palielinātu datu pārraides ātrumu? Uz Linux var, savā laikā katrā galā liku kopā 3 100Mbit interfeisus, kad vēl nebija 1000Mbit switch’a, Web un DBVS serveru savienošanai.

    Jūtamu ātrdarbības pieaugumu dod 64 bitu versijas izmantošana (protams, uz 64 bitu OS). Tas attiecas uz visiem 3 softiem. UNIX sistēmas griezās uz 64 bitiem vēl tad, kad Microsoft’s bija autiņos.

    No drošības aspektiem uz UNIXveidīgām sistēmām pēc noklusējuma Apache un MySQL griežas uz atsevišķu lietotāju privilēģijām. Uz Windows, ja neko nemaini, tas parasti notiek ar sistēmas privilēģijām.

    Kad runa iet par jauninājumiem un kritiskiem drošības jauninājumiem, tad Windows adminiem gribās nošauties. UNIXveidīgām sistēmām ir programmatūras pakotnes, pakotņu pārvaldnieki un on-line repozitoriji. Viss ir automatizēts. Un ko darīs Windows servera admins? Kompilēs no pirmkoda vai gaidīs, kamēr reizi gadā attiecīgā WAMP komplekta izstrādātājs izlaidīs jauninājumu bez jebkādas garantijas, ka tas normāli uzstādīsies un nenočakarēs sistēmu?

    Es vēl varētu ilgi turpināt, bet iešu pusdienās. 😀

    #258140
    daGrevis
    Participant

    Alus kaste, Valodja. 🙂

    #258141
    Crow
    Participant

    Piespamo tēmu ar garumgariem palagiem, bet tā arī neviena praktiska piemēra. Visu laiku tikai – esmu kruc spec, jums būs man ticēt uz vārda.

    Tātad:

    Neviens vispār neliek lietot Apache vai skrūvēt lampas ausīs visiem te. Priekš Windows ir IIS. Lai es par šito vairāk stulbību neredzētu.

    Ja arī POSIX tiešām ir problēma, kas rada lielāku atšķirību, kā max. pārdesmit procentu, MySQL arī neviens neliek lietot. Ir dafiga citas datubāzes, ar kurām PHP nodrošina lielisku sadarbību. Par to desmitiem reižu ātrdarbību – a davai nedirs. Desmitiem reižu? Over 9000 varbūt…

    Par pašu POSIX – vispār, ņegoņi. Īstenībā, davai, tā – ja nevar atrast internetos reālus salīdzinājumus, tad testa serverus augšā un ar hronometriem rokās un palaistiem profaileriem parādi konkrētus rezultātus, nevis joprojām dzen “man garāks, resnāks”. Problēma tur ir, to mēs arī bez tevis sajēdzam. Bet cik liela, tas paliek jautājums.

    Tātad, tīklu interfeisu… pag, kāds sakars tīklu interfeisu apvienošanai ar PHP uz Windows? No 11. klases arī kapronu pīpējam?

    Windows 64-bit serveri jau bija 2003. gadā. Bija un izbija autiņos, nenozīmē, ka tā ir tagad un runa ir par “tagad”, nevis par to, kas tev bija vai nebija autiņos. Iestidzis te 10 gadu pagātnē, izlien no autiņiem beidzot.

    No drošības aspektiem, pēc noklusējuma tāpēc tā arī saucās. Viss ir konfigurējams – vienreiz izdarīsi, sapratīsi, būs skaidrs citām reizēm, ja nu savajagās. Tāpat arī par jauninājumiem. Ja cilvēks nav papūlējies izmācīties Windows serveru administrēšanu, domājot, ka māk pārinstalēt XP un tātad jebkurš Windows ir uzreiz skaidrs, tad tā ir viņa problēma. Bet nevajag dirst, ka tas nav reāli.

    Un nē, Grāvi, es nebeigšu virtuāli kauties pret šādu cilvēku lunohodismu. Ķipa uz Mēnesi ir aizlidojis, bet joprojām skārda čaiņiks kāds bija, tāds paliek.

    :nuke:

    #258142
    Valodja
    Participant

    Jidrit vai kociņ!

    Es saprotu, ka vārna mani nesaprot.

    Es gribēju teikt, ka Apcahe, MySQL un PHP in production uz windows neatmaksājas lietot (ja nu vienīgi tev par to nemaksā MS). Izstrādei – lūdzu.

    #258143
    Crow
    Participant

    Jautrīte sit augustu un vilni. Tā arī neviens galu galā nav pateicis – kas vainas PHP uz Windows. Skrūvē lampas, slaktē apačus, tirinās ap mysql (kas vispār ņipričom te), betonē par posix, pīpē kapronu, ciparus parādīt nevar.

    Wuu, enemies of my enemies are my friends, internet high-five!

    #258144
    jonjs
    Participant

    Es te vienu brīdi biju padomājis, ka es esmu tas cirvis, kas sāk svētos karus, bet izrādās, ka vārna un KOЯNS ir tie nu vēl Jaunzems pa brīdim ierunājas :), bet viņam tas tā runāšanas pēc.

    Vārna tev maksā par to vai kā? Pilnīgi ar putām uz lūpām, turklāt kā vienmēr aizskarošā formā.

    Ja tā patīk strīdēties, tad vismaz izvēlies izteicienus un ne tādus kā “… Jautrīte …”.

    #258145
    KristoZ
    Participant

    Jā, Crow, kā Tu runā?! Savaldies! 😀

    Ja par tēmu – jāpiekrīt vien jums ir – fakti (piemēram, benčmārki) divām identiskām sistēmām ar maksimāli vienādu konfigurāciju un atšķirīgām OS, te vēl nav manīti.

    #258146
    Crow
    Participant

    Tā. Beidzot arī pilsonis Joņa ierodās, mhh. Parādi, kurā vietā šajā tēmā es sāku to svēto karu.

    Un ja nav nekas par tēmu piebilstams, un nevari atbildēt uz sākotnējo jautājumu “kas vainas PHP uz Windows”, tad nafig vispār te atkal pats kaķi meklē… taisies, ka pazūdi, tieši uz dienvidiem.

    Autors
    Ieraksti
Tiek skatīts 9 ierakstu – 21 līdz 29 (no 29 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā