Japāņi klonēs mamutus!

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Japāņi klonēs mamutus!

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 36 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #153170
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_3651089049_c63ea51703_1.jpg[/imgl]Vai jūs esat redzējuši mamutus pa ielām staigājam? Domāju, ka ne, labākajā gadījumā kādu rozā ziloni varbūt. Bet viss var mainīties, jo Kioto universitātes zinātnieki Dr. Akiras Iritani vadībā atklājuši, ka sasaldēti dzīvnieku pīšļi pilnīgi reāli var kalpot par DNS avotu dzīvu eksemplāru radīšanai.

    Tā piemēram, izdevies klonēt peli, kura sasaldētā stāvoklī bija nogulējusi 16 gadus. Zinātnieki mamuta klonēšanas pozitīvās izredzes novērtē ar 30%, pie kam laika gaitā, tehnoloģijām pilnveidojoties, šī varbūtība varētu pieaugt.

    [imgr]https://notepad.lv/userpix/28_c17_1_1.jpg[/imgr]Audu paraugu klonēšanai japāņi cer dabūt no mamutēna, kuru atrada mūžīgajā sasalumā, un kurš glabājas Krievijā. Š im nolūkam Iritani organizē ekspedīciju uz Sibīriju šovasar. Ja viss izdosies, iegūto embriju implantēs Ä€frikas ziloņmātei. Jārēķinās, ka pieauguša mamuta augstums pārsniedz 4 m, bet svars sasniedz 8 tonnas.

    Avots u.c.

    #258989
    Imhoteps
    Participant

    Priekš kam tas viss…

    Anekdote par blondīni tuvojas realitātei:

    – Kādas, jūsuprāt ir izredzes uz ielas satikt dzīvu dinozauru?

    (Blondīne): – 50 pret 50!

    – ?

    – Vai nu satikšu, vai nesatikšu.

    #258990
    deriksx
    Participant

    Vispār būtu interesanti zoo dārzā aplūkot mamutiņu.

    #258991
    Eudoxus
    Participant

    Tas, ka to var izdarīt, protams, ir interesantu un iespaidīgs sasniegums, bet kāda mārutka pēc tas jādara man gan nav skaidrs.

    #258992
    msh
    Participant

    Eudoxus wrote:

    Tas, ka to var izdarīt, protams, ir interesantu un iespaidīgs sasniegums, bet kāda mārutka pēc tas jādara man gan nav skaidrs.


    Tu par to, kāpēc samurajs uztaisīja šo rakstu? 😀

    #258993
    Eudoxus
    Participant

    @msh

    Nē, es par to, kāpēc jālipina kopā mamuts.

    #258994
    msh
    Participant

    Klonēšana 😐 lipināšana 🙂

    #258995
    aoma
    Participant

    Jurassic Park 😀

    Nebija nemaz tik sen, kā par to auroja visas pasaules lielākie ziņu rupori. Bet tālāk par Dolliju nekur tālu īpaši nav tikts, turklāt tā pati nosprāga ātrāk, nekā vislielākie skeptiķi bija paredzējuši.

    Davai, labāk laižam uz Marsu, tas man liekas reālāks variants 🙂

    #258996
    Crow
    Participant

    Man’s reach exceeding his grasp…

    Dr. Gavin Archer, ME2″>[/color]

    #258997
    Eudoxus
    Participant

    aoma wrote:

    Jurassic Park 😀

    Nebija nemaz tik sen, kā par to auroja visas pasaules lielākie ziņu rupori. Bet tālāk par Dolliju nekur tālu īpaši nav tikts, turklāt tā pati nosprāga ātrāk, nekā vislielākie skeptiķi bija paredzējuši.

    Davai, labāk laižam uz Marsu, tas man liekas reālāks variants 🙂

    IMHO tu pārāk zemu vērtē zinātnes un tehnoloģiju iespējas. Jā, Dollija nobeidzās apm. 6 gadu vecumā (pareizāk sakot, viņu iemidzināja), dēļ vēža formas, kas ir bieži izplatīta telpās turētām aitām. Ir izteiktas spekulācijas, ka tas var būt saistīts ar faktu, ka viņa ir klonēta, tomēr nekāda apstriprinājuma tam nav.

    Iečeko pats https://en.wikipedia.org/wiki/Dolly_(sheep)#Death

    Bet zinot, ko tik nevar izdarīt ar cilmes šūnām un tamlīdzīgas lietas (tai skaitā to, ka pagājušajā gadā amerikāņi uzcepa pirmo sintētisko DNS https://www.bbc.co.uk/news/10132762) es domāju, ka mamuta klonēšana ir laika jautājums. Bet kā jau teicu – nav saprotams, kāpēc kaut kas tāds būt jādara.

    #258998
    aoma
    Participant

    Eudoxus, nevajag man klārēt lietas, par kurām ļoti labi esmu informēts, vai tad pēc rakstītā nepieleca, ka tā ir vistīrākā ņirgāšanās.

    Un neesmu ne mucā audzis, ne pa spundi barots. Zinātnes iespējas es novērtēju, ja vien tās dod kādu praktisku labumu.

    #258999
    Eudoxus
    Participant

    aoma wrote:

    Eudoxus, nevajag man klārēt lietas, par kurām ļoti labi esmu informēts, vai tad pēc rakstītā nepieleca, ka tā ir vistīrākā ņirgāšanās.

    Un neesmu ne mucā audzis, ne pa spundi barots. Zinātnes iespējas es novērtēju, ja vien tās dod kādu praktisku labumu.


    Pēc tava posta neizskatījās, ka esi ļoti labi informēts. Nezināju, ka linku norādīšana var tā aizvainot. Katrā ziņā atvainojos.

    #259000
    Kon
    Participant

    ~.~ labāk derēja Sev krāneļus garākus uzklonēt :>

    #259001
    raven
    Participant

    Lai jau klonē. Varbūt iegūs kādu vērtīgu gaļu 😀

    Tomēr es labprātāk redzētu dodo putnu vai dzīvu dinozauru.

    #259002
    Nelabojams
    Participant

    Zinātne attīstīsies, kamēr vēl būs cilvēki, kas ne tikai spēj sev pajautāt: “Bet vai es spēju to izdarīt?”, bet arī uzdrošināsies palūkoties ārā no praktiskā lietderīguma miskastes, atšķirībā no daža laba te.

    Pirmais tranzistors bija absolūti praktiski nelietderīga mantiņa, kas kalpoja galvenokārt dažu teorētisku nostādņu pārbaudei pusvadītāju fizikā.

    #259003
    akms47
    Participant

    Nu i nah. Kā vienmēr, par sekām neviens negrib domāt.

    +aoma Tiešām Jurassic Park. Pat negribas domāt, kas būs, ja kāds no tiem klonējuma objektiem, par kuriem viņi nestāsta, izlauzīsies brīvībā.

    #259004
    TrakaisKursis
    Participant

    Man gan patīk tas mīts, kas ir radīts par šo dzīvnieciņu. Un nav jau tā, ka tas būtu pliks pašmērķis – Japānas zinātnieki kopā ar Krievijas zinātniekiem Sibīrijā cer izveidot arktisko safari parku, kas centīsies atdarināt apstākļus, kādos mamuti dzīvoja pirms 5000 gadiem.

    Ja tas nav vajadzīgs, tad godīgums prasītu, lai mēs iebilstu arī pret visiem Latvijas dabas parkiem ar savvaļas zirgiem un govīm. Man jau šķiet, ka tas mūsu pasauli dara bagātāku un dažādāku, bet var jau būt, ka es smagi kļūdos savos uzskatos…

    #259005
    Willis
    Participant

    Ha .. Tas jau nav nekas jauns !

    #259006
    ruukjis
    Participant

    AKMS47 wrote:

    Nu i nah. Kā vienmēr, par sekām neviens negrib domāt.


    Un tās būtu? Mamutu kloni iekaro pasauli?

    #259007
    root
    Participant

    ruukjis wrote:

    AKMS47 wrote:

    Nu i nah. Kā vienmēr, par sekām neviens negrib domāt.


    Un tās būtu? Mamutu kloni iekaro pasauli?


    owned

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 36 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā