Kādu MB pirkt ?

Sākumlapa Forumi Hardware Pamatplates un CPU Kādu MB pirkt ?

Tiek skatīts 61 ieraksts (no 109 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #195921
    Loading
    Participant

    ob1, lietpratēj, mans monis ar 8ms ir labs? Vai labāk pirkt ar 5ms reakcijas laiku?

    #195922
    ob1
    Participant

    Ja Tev ir problēmas ar to monitoru, tad saki kādas tās ir, tad varēšu domāt vai tās 8ms ir pie vainas. Ja problēmu nav, tad nesaprotu ko Tu īsti gribi. Pārbaudīt manu kompetenci?

    #195923
    Loading
    Participant

    Nu kā… Tu taču teici, ka monitors var ietekmēt kompja [sistēmasbloka] veiktspēju. Tad vēlējos zināt, vai 8ms monitora reakcijas laiks paātrina manu kompi vai palēlina?

    #195924
    ob1
    Participant

    Uzmanīgi izlasi to manu komentāru par to kā monitors var ietekmēt kompja ātrdarbību. Palūdz kādam, kuram ir smadzenes, lai Tev paskaidro. Tur ir loģisku slēdzienu virkne un ar smadzeņu implantiem to nesaprast. Un paskaties uz to bildīti komenta beigās. Tā smaidīgā sejiņa var nozīmēt ironiju?

    #195925
    samurajs
    Participant

    Mļin, kas te bērndārzs kāds vai fiziku galīgi nav mācījušies? LCD response laiks ir matricas atbildes reakcija uz pievadīto videosignālu. Piem. ķīniešu pulksteņos ko tirgū pārdod par 49 sant/spainis, tas ir ap 250-500 ms. Var skaidri redzēt, ka nākamie segmenti jau ieslēgušies, kamēr iepriekšējie vēl nav izslēgušies.

    Bremzīgs monis var iebremzēt sistēmu tikai pie ieslēgšanās, tālāk strādās normāli. Protams, ja viņā nav defekts.

    #195926
    Loading
    Participant

    ob1 wrote:

    Man pie kompja ir pieslēgti divi monitori. Viens ir ok, otrs – bremzīgs. Kas modinu kompi no sleep, tad tas bremzīgais domā sekundes 20, kamēr sajēdz, ka vajag ieslēgties (lai gan kompis pamostās 5 sekundēs). Tādējādi bremzīgs monitors VAR samazināt kompja ātrdarbību un pēc monitora VAR spriest par kompja ātrdarbību


    ob1 wrote:

    Kompis IT žargonā ir tā kaste, kur procesors dzīvo. Nu vēl tur iekšā visādi dzelži ir. Un vadu lērums.

    Tu gadījumā pats nenonāc pretrunās ar sevi šajā tekstā? Tā īsti nespratu, kas tev bija ar tiem smadzeņu implantiem, bet nu izcēlu tekstu, varbūt tev būs vieglāk uztver?

    Mēģināšu tev palīdzēt 😉 Kad mēs ieslēdzam kompi [sistēmas bloku], tad tas uzreiz sāk raidīt video signālu [VGA vai DVI kabeļiem]. Lieki piebilst, ka video signāls pārraidās tikai vienā virzienā, sistēmasbloks > monitors. Vienīgā informācija, kas tiek raidīta no monitora ir tā pamatinformācija (firma, modelis, ieteicamā izšķirspēja…). CRT monitori ilgāk ‘uzsilst’, varbūt tāpēc tev, lietpratēj, liekas, ka kompis 20 sekundes bremzē? Arī LCD monitoru lampa iesilst, varbūt tāpēc tev liekas, ka kompis 5 sekundes bremzē? Kas būtu ar projektoru? Tur taču minūte jāgaida līdz lampa iesils.

    #195927
    ob1
    Participant

    Ja signāls ietu tikai vienā virzienā, kā tad kompis varētu uzzināt monitora modeli un maksimālo izšķirtspēju?

    Paskaties šeit:

    https://en.wikipedia.org/wiki/HDMI

    varbūt atradīsi pazīstamus burtus.

    #195928
    Loading
    Participant

    Tu vispār izlasīji ko esmu uzrakstījis? Kāda jēga atkārtot manus vārdus?

    #195929
    ob1
    Participant

    Loading wrote:

    Lieki piebilst, ka video signāls pārraidās tikai vienā virzienā, sistēmasbloks > monitors.

    Tavi vārdi?

    Ja sāc ar kļudainām premisām, tad tālāk loģisku slēdzienu virknei nav jēgas.

    #195930
    aoma
    Participant

    Jūs te matus skaldāt, lasot komentus, pavisam piemirsās, par ko tēmā bija runa 🙂

    offtopic par moņiem: 😀 daļēji var piekrist, ka monitori ir, kā teica cien. ob1, bremzīgāki un mazāk bremzīgi. piemēram, mans LCD Samsung no izslēgta (auksta) stāvokļa ilgi pamožas, lai gan šim ir tās 5ms response time, ieslēdzot pat neparādās biosa logo, F taustiņi jāspiež uz čuju, bet kad uzsilst lampa, viss ok.

    Bet sistēmu tas nebremzē – kompis (atkal citāts no ob1), startējas un darbojas tikpat veikli, kā ar jebkuru citu monitoru.

    #195931
    ob1
    Participant

    -> aoma

    Aukstajā startā monitora pamošanās laikam tiešām nav nozīmes. Ja kompis mostās no sleep, tad pie “lēna” monitora arī kompis lēnāk modīsies, jo kamēr nav aptaujāti monitori, OS nav gatava darbam. Vai viens no kompja ātrdarbības parametriem nav ieslēgšanās laiks?

    #195932
    samurajs
    Participant

    Ja jau te galīgi auzās aizgājis, tad… PC ieslēgšanās laiks faktiski nav nekāds rādītājs. Ieejam birojā, ieslēdzam PC. Kamēr jams startējas, var ieslēgt kafijas automātu. Tā kā tas ir otršķirīgi, praksē vairāk mincīša pastiepšanai 😀

    #195933
    aoma
    Participant

    #ob1 – ir jau, ir. Tiesa, tas ir parametrs, kas mani uztrauc vismazāk, jo tāpat dators darbojas 24/7.

    P.S. Galīgs off 😀 es arī gribētu taupīt elektrību, bet tā kā spiestā kārtā lietoju i biroju, tad nakts ir vienīgais laiks, kad varu Linux darbināt, respektīvi – repozitoriju pakas novilkt :D:D

    #195934
    ob1
    Participant

    Es ekonomēju elektrību un uz nakti kompi iemidzinu. No rīta gribu, lai tas piešķiļas pēc iespējas ātrāk, bet tas Samsung monitors visu procesu nobremzē. Otra nelaime ir kad power managment pēc laika izslēdz monitoru. Kad dzirdu skype pīkstienu, gribu ātri paskatīties kam no manis ko vajag, bet atkal ir jāgaida uz to bremzīgo monitoru.

    Un patiesībā visa tā diskusija sākās no mana komenta, kas bija domāts kā ironija. Jā, krīzes laikā ar homora izjūtu tautai tā pašvakāk. 😀

    #195935
    WerNeo
    Participant

    Nu gan piečalojāt. 🙂 No mātes platēm, caur skaņas čipiem, caur videokartēm uz monitoriem.

    ob1… teikums “Gribi mētāties ar naudu – ņem Intel, gribi lētu un ātru kompi, ņem AMD.” ir ļoti nesmuks. Es jau domāju, ka Tu neesi “reliģiozs”… 🙂

    Par iebūvētajiem skaņas čipiem… pērle… Da kāda gan starpība vienkāršam lietotājam, kas skandina viņa tumbiņas? Jeb te kāds iedomājas, ka nopietnas studijas izmanto iebūvētos čipus? 😀

    Un vispār… kad runa par dzelžiem, labāk nemēģiniet viens otru pārliecināt par savu taisnību. Katram ir sava pieredze… un no tās veidojas pārliecība. Citam pietiek uztrāpīt uz vienas defektētas Asus plates, lai viņš visu atlikušo dzīvi stāstītu visiem “ASUS plates, tikai katra 10-tā strādā”. 🙂

    P.S. Esmu piefiksējis, ka te pārsvarā “народ в теме” topikos, kur jāizsaka savs viedoklis par dzelžiem vai OS. 😀 Un tad jau aiziet līdz putām uz lūpām un sūtīšanām uz trīsburtu kompinācijām. 🙂 Kā jau esmu neskaitāmas reizes teicis… Metodes, kā katrs panāk savu rezultātu, var būt dažādas. Un ja Tev konkrēta metode nepatīk, nenozīmē, ka tā metode ir slikta priekš cita. 🙂

    #195936
    ob1
    Participant

    Tā nav “reliģija”. Tā ir matemātika. 🙂

    Jāatzīst, ka pēdējā laikā Intel sāk tuvoties AMD pēc parametra price/performance, bet vēl joprojām atpaliek.

    #195937
    ruukjis
    Participant

    Arī matemātika var būt reliģija… 😀

    #195938
    ob1
    Participant

    Jā, spriežot pēc definīcijas var.

    ( https://en.wikipedia.org/wiki/Religion )

    🙂

    Vai nevar kāds admins pārsaukt šo tēmu kā “Spridelējumi par šo un to”? Jauka publika šeit apgrozās, varētu paturpināt pārgudrās sarunas par filosofiju. 😀

    #195939
    nevertell
    Participant

    Emm, par tiem pročiem, ob1. Nosauc analogu e5200, lūdzu.

    #195940
    ob1
    Participant

    Nu Tu pajautāji! Analogu kādam gadījumam? Pielikt pie sienas rāmītī un priecāties? Tad derēs jebkura mikroshēma (ne obligāti CPU), kas atbilst pēc izmēra. Varbūt gribi grīdu vannasistabā ar tiem noflīzēt?

    Intel un AMD sen jau nav analogi, tiem ir dažādas komandu sistēmas, dažadas patērējamās jaudas, dažāda uzbūve, utt.

    Svarīgi ir kādu kompi Tu vēlies uzbūvēt – t.i. kādus uzdevumus uz tā laidīsi. Tad var izvērtēt ko var uzbūvēt uz AMD, ko uz Intel.

Tiek skatīts 61 ieraksts (no 109 kopumā)
  • Tēma ‘Kādu MB pirkt ?’ ir aizvērta jaunām atbildēm.
Jaunākais portālā