Kas jāievēro, lietojot Podcast sadaļu? (BUJ)

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Lietotāju Podcast Kas jāievēro, lietojot Podcast sadaļu? (BUJ)

Tiek skatīti 1 ieraksti – 1 līdz 1 (no 1 kopumā)
 • Autors
  Ieraksti
 • #149278
  samurajs
  Participant

  1. Vispirms – kas tas “podkāsts” tāds ir?

  Tā ir domu izpausmes forma kā alternatīva rakstiskiem komentāriem. Kādam tas var būt mutvārdu referāts par konkrētu tēmu, citam – vienkārši “sirds izkratīšana”. Vēl kāds varbūt gribēs šādā veidā dot ieteikumus Notepad darbības uzlabošanai.

  Vispār podkāsti tagad ir modē, un mēs arī šo servisu ieviešam.

  2. Kā publicēt savu podkāstu Notepadā?

  Vispirms lietotājam savs “runājamgabals” ir jāieraksta ar jebkuru skaņu ierakstīšanas programmu (arī Windows sastāvā tāda ir). Advancētāki lietotāji lietos specializētas programmas, ar kurām var pievienot efektus, fona mūziku, samiksēt utt.

  Podkāsta failam obligāti jābūt mp3 formātā

  Nākamais etaps – gatavais mp3 fails jāuzdabū augšā uz kādu failu serveri, kurš atbalsta “hotlinking”. No Latvijas serveriem var ieteikt http://www.failiem.lv. Lai mūsu fails pēc 20 dienām no turienes nepazustu – nepieciešams uz servera izveidot savu lietotāja kontu. Reģistrētie lietotāji saņem pastāvīgu diska kvotu.

  Un visbeidzot – nohostētā faila URL jāievieto Notepad Podcast sadaļā ar sekojošu bb-kodu:

  Code:
  [stream]Mana_mp3_faila_URL[/stream]

   

  3. Ko drīkst un ko nedrīkst?

  Uz podkāstiem attiecas visi tie paši Noteikumi, kuri ir saistoši jebkuram Notepad lietotājam. Tev nebūs necenzēti lamāties, Tev nebūs rupji aizskart citus lietotājus, Tev nebūs aicināt uz pretlikumīgu vardarbību utt.

  Aizliegts Podcast sadaļā “embedēt” ar autortiesībām aizsargātus materiālus, resp. dziesmas pilnā garumā.

  4. Podkāstu tematika un tehniskā kvalitāte

  Prasības ir minimālas. Vēlams, lai tēmas būtu saistītas ar zinātni un tehniku. Var būt par politiku, bet par tamborēšanu gan nevajadzētu…

  Tehniskajā ziņā podkāstam jābūt tādā kvalitātē, lai klausītājs to spētu normāli uztvert. Skaļumam jābūt vidējam, fona mūzika nedrīkst “pārsist” balsi. Nav pieļaujami pārmodulācijas kropļojumi ļoti stipra signāla dēļ.

  Tas arī viss. Atgādinu, ka neatbilstošus podkāstus (arī mirušos, kuri pazuduši uz servera un vairs nav atskaņojami) mūsu moderatori dzēsīs.

Tiek skatīti 1 ieraksti – 1 līdz 1 (no 1 kopumā)
 • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā