Mājas lapu satura izveides mājas lapas

Sākumlapa Forumi Mājas lapu izstrāde Klienta puse (html, css, svg, xslt, xhtml, js) Mājas lapu satura izveides mājas lapas

Tiek skatīts 8 ierakstu – 1 līdz 8 (no 8 kopumā)
 • Autors
  Ieraksti
 • #153351
  bluebird
  Participant

  Vakars! 🙂

  Nezināju kā savādāk rakstīt temata virsrakstu.

  Ir visādi labi portāli kur ir aprakstīt kā veidot dizainus, kā kodēt utt. Bet vai ir kāda laba lapa, kur apspriestas tieši tiek mājas lapu satura un citas informācijas izvietojums, svarīgums un atainojums utt.

  Kā organizēt saturu, par ko rakstīt utt??

  paldies! 😉

  #261404
  Foxsk8
  Participant

  Nu cmon, ja labi rok, var atrakt, bet ne vienmēr konkurētais apraksts, raksts, ieskats, vervelējums, derēs tieši tev, noteiktai darbu izpildei.

  3 vienkārši stepi.

  1. Par ko rakstīt? – raksti par to, nevis kas tevi interesē, bet kas var interesēt raksta lasītājus, ja otrādi, tad nav jāraksta raksts, bet aktīvi jātup twitterī, etc.

  2. Saturs jāveido viegli uztverams, dizainiski pareizi, kā arī rakstā jābut piem ja tu piemini kādu lietu, terminu, butu ok, ka butu links, uz kadu info, rakstu, kas izskaidro doto vārdu.

  3. Ne vienmēr rakstā, saturā pieturēties pie formāla stila ir noderīgi un pareizi, ir jābūt tā teikt kaut kas brīvā stilā, saturam jābūt miksētam, ja tu piemēram kaut ko raksti, tad ir vērts pieminēt, arī paša domas, par to lietu, nevis kā beigās secinājumu, bet jau iejaukt to iekšā tekstā.

  Droši jau samurajs varētu vairāk ko šeit piebilst.

  #261405
  bluebird
  Participant

  Nu man nav šobrīd nav nepieciešami konkrēti soļi ko ievērot vai padoms kā uzrakstīt tekstu, bet ineresē vai ir kādi nopietni portāli kur ir bezmaksas raksti par šādām lietām utt.

  Varbūt pareizāk to visu definēt kā“Web psiholoģija”. Kā uzvedās apmeklētājs lapā. Kā lietotāji iet caur saturam, kas paķer, ko ignorē utt.

  Vai ir tādi saiti?

  Un es jautāju nevis, jo slinkums meklēt, bet varbūt kāds jau zin kādu kvalitatīvu saitu, kur smelties papildus zināšanas utt.

  #261406
  deivs001
  Participant

  101 procents, ka tam ir pat sava zinātne.

  Bet tādai vieglai pārlapošanai varētu atbilst – https://www.smashingmagazine.com (Apstiprinājums.

  Par Whatmakesthemclick.net gan nekādu atsauksmju nezinu.

  #261407
  Foxsk8
  Participant

  bluebird: Bet ja tu smelsies visu info, kas nebūt neatbilst vajadzīgai lietai, notiks nepareizas info pielietošana praksē, tur kur tas nejiet kopā, kā arī lieka nopūle smadzenēm. Vislabākā lieta, kas šeit noder ir pieredze, paraksti kādu blogu, pavadi savu projektu, tad atri vien dabosi atbildes uz visiem šiem jautājumiem un ne tikai.

  Un ko tev dod “web psiholoģijas” apgūšana, ka mums nav pateikts, kādam mērķim tev to visu stafu vispār vajag. Jebkurai darbībai, bezdarbībai ir savs mērķis.

  Un vispār, ja tā nopietnāk paņemam, ir daudz podcastu blogos, netā sastopami, audi, video, kur viss ir izstāstīts pēc self pieredzes, kā kuram kas ir gājis, cik labu trafonu norāvis ar izcilu rakstu, vai arī kā sabeidzis projektu rakstot, to, kas nevienam nav vajadzīgs. Kā jau DG minēja tā ir zinātne, tā pat kā SEO.

  #261408
  flasherr
  Participant

  termins ir usability (kā cilvēki uzvedās lapās un ko grib, kā noformēt saturu, kā lapas fīčas padarīt ērtākas utt), pilns nets ar grāmatām, autoritāte skaitās Jacob Nielsen, bet protams noderīgi palasīties dažādu cilvēku idejas.

  nākamais loģiskais solis ir A/B testēšana, kur eksperimentējot ar dažādiem variantiem, skaties kur ir labākie rezultāti (pamaini krāsas,tekstu,novietojumu utt). Lasīju piemēru, kad vienam e-veikalam nomainot ‘Buy’ uz ‘Add to cart’ būtiski pieauga pārdošanas apjomi. Pats tuvākajā laikā plānoju aktīvi izmantot, reāli tam ir nākotne, jo pēc teorijas ne vienmēr varēs izdomāt, cilvēkiem patiks piem. zaļa vai sarkana poga

  Ne gluži par tēmu, bet diezgan saistīti – Accessibility. Tur gan katrai mājaslapai jādomā atsevišķi (atkarībā no auditorijas jāpiedomā pie krāsām un kontrastiem, browseru tehn. iespējām, ekrānu izsķirtspējām utt)

  #261409
  bluebird
  Participant
  #261410
  bluebird
  Participant

  to “foxsk8”:

  Quote:

  Un ko tev dod “web psiholoģijas” apgūšana, ka mums nav pateikts, kādam mērķim tev to visu stafu vispār vajag. Jebkurai darbībai, bezdarbībai ir savs mērķis.

  Nav jau svarīgi zināt kādam mērķim man to vajag 🙂

  Interesē resursi kuros raksta par šīm tēmām. Blogi, video utt.

  Vienkārši zināšanu papildināšanai. Vienam patīk meita… citam interesē, kas meitai zem kleitas 😀

Tiek skatīts 8 ierakstu – 1 līdz 8 (no 8 kopumā)
 • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā