Problēmu izskatīšana/Apspriede/Ieteikumi

Sākumlapa Forumi Software Linux/BSD Problēmu izskatīšana/Apspriede/Ieteikumi

Tiek skatīts 61 ieraksts (no 109 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #205894
    SikeR
    Participant

    nekas svarīgs man tur tāpat vēl nebija, tāpēc vieglākais variants būs pārinstalēt susi (lai cik stūlbi tas neizklausītos). Vismaz paldies, ka pateici kur ir vaina 🙂

    #205895
    WerNeo
    Participant

    grisha. Var arī bez mc pieinstalēšanas 🙂 Bet nu, viss pareizi. 🙂 Prieks, ka vēl kāds atbalsta ideju, ka jāsāk ar vienu distru, bet kārtīgi.

    SikeR. Pirms pārinstalēšanas, apskaties, vai tajā mapē nemētājas fails ar nosaukumu apmēram.. xorg.conf.default vai 0, vai kaut kā tā. 🙂 Ar to aizvieto xorg.conf.

    #205896
    SikeR
    Participant

    Es jau labprāt, bet lieta tāda, ka nosākuma gribēju os’u sataisīt tādu, lai varētu klausīties mūziku, sēdēt netā, čatot skype un mamma lai var spēlēt zoli. Un tikai pēc tam es sāktu mācīties konsoles komandas utml lietas. Tāpēc, teikšu tā, ka nemāku ne apskatīties, vai tur ir tāds fails, ne arī aizvietot.

    #205897
    WerNeo
    Participant

    SikeR. Nesatraucies.. Es savas linux gaitas sāku caur gentoo.. 2 gadus, ar pārtraukumiem, jo nespēju to “sagremot”. Toties pēc tam likās visas pārējās distras, sviestmaize. 🙂

    Tāpēc, īstenībā, vieglāk sākumā būs, ja apgūsi linux pamatkomandas konsolē.

    Nu DOS vismaz nav svešs?

    #205898
    SikeR
    Participant

    Bet vai ir kādi tutoriāļi, vai kkas līdzīgs, kur būtu izskaidrotas vismaz pamata konsoles komandas?

    #205899
    WerNeo
    Participant

    Pamatkomandas komandrindā Linuxam ir vienādas. Bet programmas kā DOSā tiek izsauktas. Līdz ar to, manuāļus var skatīt dažādus. Man gan šķiet, ka piriekš Opensuses ir pietiekoši daudz iekš opensuse.org 🙂

    #205900
    samurajs
    Participant

    Nu protams, ka ir, pilns internets! Diemžēl vislabākais/saprotamākais manuālis ir ubuntu.

    Tavā gadījumā atjauno grafisko vidi, rekonfigurējot Xserveri: raksti savā melnajā konsolē ar root tiesībām:

    Code:

    dpkg-reconfigure xserver-xorg

    Tur izvēlies vesa vai nv videodraiveri; citus parametrus atstāj defaultos. Pēc tam parasti Xserveris startējas.

    #205901
    WerNeo
    Participant

    samurajs. Toties Unbuntu pēdējā laikā rāda sliktus rezultātus ar vilktspēju (pat uz labām darbstacijām), un tas neiepriecina. Viens gan ir pluss, uz katra otrā kompja, nevajag meklēt draiverus.

    Bet pārējās lietās, Ubuntu ir dikti prasīga sistēma.

    #205902
    samurajs
    Participant

    WerNeo: es ar 8.04 esu apmierināts. Ja grib labāku vilktspēju – laukā tos compiz-fusion efektus, tie tiešām uz Gnomes aprij milzīgi daudz resursu.

    Man patīk, ka bubuntu ar puslīdz taisnām rokām vismaz nav nokarināms (ļaunākā gadījumā Xserveris) un ir milzīgs gatavo programmu klāsts. Un labs supports, Googlē visam ir atbildes.

    Bet es nesaku, ka openZuze būtu sliktāks.

    #205903
    SikeR
    Participant

    Ehh…es pat nezinu kā sevi nosaukt..laikam tāds vārds nav atrodams pat krievu tautības lamuvārdu krātuvē, tātad, pastāstīšu kā viss notika, tikai lūdzu IZLASIET visu šo postu.

    Iegāju konsolē, ielogojos, ierakstiju startx, viņš man uzmeta kko pa screen, tālāk ielogojos kā root, mēģināju samuraja kodu, kā atbildi konsole man pavēstija, dpkg-reconfigure not found (vai kko tam līdzīgu). Tad nu liku iekšā suses disku un ieraudziju smuku podziņu ar uzrakstu repair, to arī spiedu, ņēmu automātisko repairu, viņš man atkal (saku atkal, tāpēc ka tā jau ir bijis) parādija ka boot’otājā kkāda mape (vai kkas tamlīdzīgs) nav pieejama un pēc šī “repair’a” slēdzot iekšā pc man parādija Error No Operating System Found. Tad nu ķēros pie suses instalācijas, visu izdariju, slēdzās jau iekšā un kā tas gadijies, kā ne, bet atkal krāsainās bildītes priekšā, domāju ka kko pie instalācijas izdariju nepareizi, instalēju vēlreiz, šoreiz formatēju visas ar linux saistītās partīcijas pat swap, bet atkal krāsainās bildītes, bildītes saku tāpēc, ka šoreiz viņas ir vairākas vertikāli novilkas ~1cm platas strīpas, kas maina krāsas.

    Secinājums. Vai nu es esmu vienkārši tas, par ko es pašā sākumā rakstiju, vai arī mani dzelži sākuši masveidā banot os’us.

    Laikam jums nāksies man ierādīt citu distru, jo šaubos ka šeit vēl kkas ir labojams, nu vienīgā iespēja varētu būt jaunas video kartes iegāde, bet to pagaidām nevaru atļauties. Tātad jums nāksies ierādīt man vēlvienu distru un es centīšos iztikt ar vienu instalāciju, lai maniem dzelžiem atkal neuzrodas kāre kko nobanot, bet šoreiz esmu gatavs mācīties, pirms eksperimentēju.

    #205904
    darklight
    Participant

    Nu @%#$&%^%$#&$^%! Nu brūk tev tas dzelzis @#^! Nu kādu tev pēc visa šitā vēl citu distru!?

    #205905
    SikeR
    Participant

    Vienkārši iesakiet, netaisos padoties, varēšu arī pats meklēt support’u un jūs te lieki netraucēšu, bet uzskatu, ka citas distras ieteikumi man par ļaunu nenāks un ka tas nav pārāk daudz prasīts.

    #205906
    izredzētais
    Participant

    eh, simpatizē man tas linux, vienmēr ir simpatizējis, bet nekad nav bijusi apņ ēmība visā šajā pasākumā iedziļināties. reiz bija un izbija līdz ar nesaderību maniem vecajiem dzelžiem 🙂

    linuxam ir normāls atbalsts šādiem dzelžiem:

    core2duo T6400;

    Mobile Intel® GMA 4500MHD;

    Intel® GM45 Express chipset?

    #205907
    grisha
    Participant

    MOsh pameegjini kaadu LiveCD. Tieshaam iespeejams ka vienkaarshi kaads dzelzis spraagst nost.

    Man pasham personiigi nepatiik bUbuntu, bet nu tas vareetu buut vienkaarshaaks iesaaceejiem.

    #205908
    darklight
    Participant

    Nu ja jau ir tāda vēlēšanās kaut ko turpināt stutēt uz gļukojoša datora, tad pamēģini Fedora. Cik ar Live CD paspēlējos, šķita simpātisks. Vēl Mandriva vari paprovēt.

    Bet saku vēlreiz – DA NEIES TEV NEKAS!!!

    #205909
    grisha
    Participant

    Eh, skjiet testeeju Fedoru. Bija limits 2 Gb. vairaak neatpazina. Ja tikai prieksh neta, tad jau labaak izveeleeties desktopu, tjip KDE, Gnome, XCFCE u.t.t. Gaumes lieta, man pattiik KDE

    #205910
    Andress
    Participant

    Izcelšu pērles….

    Genādijs wrote:

    bubunts šmubunts (pateicigākais linux iesacējiem), būtu labāk kaut ko uzcepuši (cepu cepu smilšu kūkas) par hackintosh (un uzrakstijuši man instrukciju, esmu taurs ) , jebšu neviens te nav ar to vellu krāmējies (vai arī es tikai tā domāju)?

    būtu feini palasīt ko kāds vietējs cilvis (oj… Es gribēju teikt OSX lietotājs) par šo tēmu saka.


    Mans bērns, Tev ar galvu viss ir kārtībā? Skaidas? Esi kaut X inst dialogu redzējis?

    Genādijs wrote:

    Es tev prasīju no kā jams izcēlies? 🙂

    Netaisies gudrāks kā patiesībā esi 🙂

    OSX izcelsme ir viena lieta, dabūt to pie dzīvības uz PC pavisam cita. Tas tev nav next ok ubunts.


    Š itais manī izraisa smīnu… Nopietni…

    Posted from : Mac OS X Server 10.5

    EDIT :

    izredzētais wrote:

    eh, simpatizē man tas linux, vienmēr ir simpatizējis, bet nekad nav bijusi apņēmība visā šajā pasākumā iedziļināties. reiz bija un izbija līdz ar nesaderību maniem vecajiem dzelžiem 🙂

    linuxam ir normāls atbalsts šādiem dzelžiem:

    core2duo T6400;

    Mobile Intel® GMA 4500MHD;

    Intel® GM45 Express chipset?

    Kļūdies.

    Uz 1.8 P4 512 RAM 64 VRAM Ubuntu 9.04 skrien kā mīļais 🙂

    Edited From: Ubuntu Linux 9.04 Jaunty Jackalope

    #205911
    SikeR
    Participant

    Fedora iet labi, tikai (nezinu vai tas ir tikai man), bet es liku ievades valodu latvian, ta lai garumzimes butu uz laba alt, bet tapat nav. 🙁

    Tad vel viens jautajums, vai kads ludzu nevaretu izskaidrot, ka uz fedoras dabut tadu labu lietu, ka DockbarX un ja nav gruti, vel varetu piemetinat, ka vinam nomainit temas, jo cik esmu redzejis video vai screen’os, katram gandriz katram tas dockbar’s ir savadaks.

    Un otrs, bet lidzigs jautajums, ka dabut to smuko kubu ar kuru var grozit uz nebedu.

    #205912
    izredzētais
    Participant

    Quote:

    Kļūdies.

    Uz 1.8 P4 512 RAM 64 VRAM Ubuntu 9.04 skrien kā mīļais

    pirms kādiem gadiem diviem instalēju ubuntu uz NVIDIA GeForce Go 7200 – tur arī aplauzos 🙂

    ps. abi datori ir portatīvie

    #205913
    SikeR
    Participant

    Vel viena lieta, taka linux’am paredzetais skype ir vienkarsi pretigs, meginaju noemulet caur wine, bet dabuju sitadu error’u [img]https://bildites.lv/images/kmlevfj1m5kisnrytphy.png[/img]

    varbut ir citi veidi, ka noemulet skype?

Tiek skatīts 61 ieraksts (no 109 kopumā)
  • Tēma ‘Problēmu izskatīšana/Apspriede/Ieteikumi’ ir aizvērta jaunām atbildēm.
Jaunākais portālā