Publicēts kārtējais interneta pārlūku salīdzinājums

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Publicēts kārtējais interneta pārlūku salīdzinājums

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 24 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #150941
    Imhoteps
    Participant

    [imgl]https://bildites.lv/images/muh95m5czikckl94djoz.jpg[/imgl]Kompetentā IT tehnoloģiju portāla THG (Tom`s Hardware Guide) Krievijas „laboratorija” ir publicējusi vēl vienu piecu populārāko interneta pārlūku salīdzinošu testu apkopojumu Windows platformai.

    Pētījuma autori neslēpj, ka testu mērķis bija pārbaudīt pārlūku veiktspējas „tīro” ātrdarbību un tikai. Š oreiz netika padziļināti pētīti pārlūku drošības pakāpe un to lietošanas ērtums. Autori pamatoti norāda, ka konkrēta pārlūka ergonomiskums ir visai subjektīvs kritērijs un tāpēc atstājams pašu lietotāju izvērtējumam.

    Pārlūki tika pētīti gan „sintētiskajos” testos (Acid3, Java), gan arī virknē praktisko uzdevumu (vairāku cilņu ielādes ātrums u.c.), par pamatkritēriju izmantojot laiku, kas nepieciešams uzdevuma paveikšanai.

    Kā jau varēja prognozēt, uzvaras laurus dalīja Google ražotajs Chrome un norvēģu Opera. Tiesa, dažos testos konkurējoši pārlūki, arī peltais Internet Explorer, spējuši uzrādīt vērā ņemamu sniegumu, dažos „mērījumos” pat pārspējot līderus. Interesanti, ka virknē pārbaužu negaidīti vāju sniegumu demonstrējis par pasaules ātrāko pārlūku bieži proklamētais un Apple izstrādātais Safari. Iespējams, pie vainas ir ieilgusī versijas atjauninājuma neesamība.

    Lai gan laika kontrolei tika izmantots hronometrs un paši pētījuma autori nenoliedz „cilvēciskā faktora” klātbūtni, pētījums ir gana ilustratīvs un ļauj ielūkoties šā brīža spēku sadalē pārlūku cīņas laukā.

    Raksts var likties interesants krievu valodā lasošajiem un ir atrodams pēc šādas adreses:

    https://www.thg.ru/software/web_browser_performance_test/index.html

    #232374
    GAS
    Participant

    Chrome atkal pierāda, ka ir labāks par FFox! 🙂

    #232375
    zivs
    Participant

    Neteiktu, ka testi parādīja kādu baigi viennozīmīgu uzvarētāju, ko tagad visiem varētu propagandēt kā vienīgo un labāko visos ātrdarbības rādītājos … bet tas jau netraucēs te uzsākt kārtējo kariņu starp pārlūkiem, ne? :lala:

    #232376
    jonjs
    Participant

    Varu derēt, ka daudzi cilvēki, kas izmanto IE nemaz neaizdomājas par citiem pārlūkiem. Citi atkal domā, kas vainas FF (tie ir tādi kā es).

    Turklāt pieradumam liels spēks. Visas tās grāmatzīmes u.t.t., pierasts interfeiss.

    Esmu uz sava Ubuntu gan Operu mēģinājis, gan Chromi un vēl šādus tādus pārlūkus, ko Ubuntu Software Centrā var novērot.

    Patīk tas FF vai arī SwiftFox un viss 🙂

    #232377
    QueenZ
    Participant

    kas ar vieniigo normaalo paarluuku Firefox…? :lala:

    #232378
    Eudoxus
    Participant

    Kādas pāris nedēļas atpakaļ mēģināju atgriezties pie FF. It kā jau viss OK + visi papildinājumi. Tomēr tagad esmu atpakaļ uz Chrome – subjektīvi šķiet, ka turpat vai 2x ātrāks par FF. Man pat šķiet, ka FF ir lēnāks pat pat IE8.

    #232379
    akiims
    Participant

    diezgan ilgi lietoju FF, domaaju paproveet operu bet kaut kā nesanāk atrast kur operai var uzlikt auto complete funkciju.. baigais slinkums visur userneimus un epasatus drukat

    #232380
    cracks
    Participant

    chrome – ātrums

    ff – ērtums + fīčas

    p.s. par cik testu taisījuši krievi, tad es būtu visai izbrīnīts, ja topa pirmās vietas ņemtu kāds cits pārlūks ne Opera 😀

    #232381
    drunk_lizard
    Participant

    kaarteejo reizi ielikts raksts tiiri prieksj flame un hollywar?

    ja taa, foksisti, marsj buudaa!11!!!!!

    #232382
    Wuu
    Participant
    #232383
    bezolaam
    Participant

    cracks wrote:

    chrome – ātrums

    …. par cik testu taisījuši krievi, tad es būtu visai izbrīnīts, ja topa pirmās vietas ņemtu kāds cits pārlūks ne Opera 😀

    a kas, viņiem opera biagi populāra? pirmo reizi dzirdu 🙂 nu vismaz man šķiet opera krieva mentalitātei nepiestāv 🙂

    #232384
    rajah
    Participant

    akiims wrote:

    diezgan ilgi lietoju FF, domaaju paproveet operu bet kaut kā nesanāk atrast kur operai var uzlikt auto complete funkciju.. baigais slinkums visur userneimus un epasatus drukat


    1) priekš tam ir wand

    2) priekš tam ir iespēja – draugiem.lv un citās vietās ailītei lietotājvārdam ieklikina ar peles labo ausi – edit – insert personal data, saglabājam to ko vajag, nākošā reizē, ieklikinot ar peles labo ausi dabūnam ierakstīto informāciju

    ja vēl pietrūkst vietas, turpat izmantojam insert – note

    no galvas rakstīju, tāpēc ar precīzi var nebūt

    kā jau te teica – autocomplete ir domāts vieglākai lietotāja apčakarēšanai.

    vienreiz man jau pietika par to pasmieties – dāmīte aizgājusi uz bibliotēku un saglabājusi savu lietotāju un paroli. varēju izlasīt visus viņas epastus no a līdz z.

    #232385
    Dedude
    Participant

    Nevarētu teikt, ka FF ir lēnāks, jāprot tikai pareizi nokonfigurēt.

    Par lietošanas ērtumu runājot, chrome nekādīgi nevar pielīdzināt FFam. Nu nevar.

    #232386
    Crow
    Participant
    #232387
    aoma
    Participant

    Kā jau rakstā bij minēts, cilvēciskais faktors ir pats svarīgākais. Reāli Opera un Chroms ir ātrākie, tas nenozīmē, ka pārējos nedrīkstētu lietot. No populārākajamiem vienīgi Safari man liekas ar pirkstu taisīts, gan samērā lēns, gan resursus rij, gan staipīšanas iespējas praktiski nekādas…

    #232388
    wolfinj
    Participant

    lietoju gan ff(uz pc) gan crome(portablim) un brīžiem ir vēlme to portatīvo ar visu cromi pa logu izmest

    uz cromes ir pilns ar knifiņiem kas ir nepieņemami ka viņu nav ja visu mūžu tie ir lietoti

    lielākais kas mani personīgi kaitina ir cromes nespēja jeb problēma atcerēties pozīciju no kuras lapa ir atstāta

    vienmēr atejot soli atpakaļ tevi nomet uz lapas sākuma

    un nemaz nerunāsim par lejuplāžu sistēmu

    tā ir tik slikta ka lai kaut ko novilktu es labāk atveru ff un arī nevienu papildinājumu nevaru atrast kas to labotu…

    bet nu uz portatīvā tomēr visu izsaka vietas izmantošana kas uz mazā monitoriņa ir sāpīgs jautājums…

    #232389
    Brutto
    Participant

    Tādos gadījumos noder F11.

    #232390
    lilmoder
    Participant


    #232391
    Eudoxus
    Participant

    Dedude wrote:

    Nevarētu teikt, ka FF ir lēnāks, jāprot tikai pareizi nokonfigurēt.

    Par lietošanas ērtumu runājot, chrome nekādīgi nevar pielīdzināt FFam. Nu nevar.

    Nevar pielīdzināt? Nu ja māk nokonfigurēt, tad var pielīdzināt. Turklāt varbūt esi arī padomājis par to, ka arī cilvēku vajadzības var atšķirties. Man (nespriežu ne par vienu citu) Chrome ir ērtāks par FF ar visiem addoniem.

    Strīdēties te nav nekādas jēgas. Es lietoju gan Chrome, gan FF, gan IE8 un īpaši par nevienu nesūdzos – ja viens kaut ko pēkšņi never, tad palaižu citu. Operu pēdējā laikā neesmu mēģinājis. Nav tik daudz vaļas, lai eksperimentētu vienlaicīgi ar 4 pārlūkiem.

    #232392
    Aldis
    Participant

    Un safari uz Win – ir nu gan atraduši pa ko cepties… Tas ir tas pats kas lietot pārlūku kurš tiek emulēts iekš vmware un tiek lietots kā defaultais! 😀 Tā pat arī ir ar iTunes, un visu citu šitu kas no ābola domāts windam! 🙂

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 24 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā