Tests: Panasonic Lumix DMC-GF5 – zelta vidusceļš

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Testi Tests: Panasonic Lumix DMC-GF5 – zelta vidusceļš

Tiek skatīts 7 ierakstu – 1 līdz 7 (no 7 kopumā)
 • Autors
  Ieraksti
 • #158003
  shady
  Participant

  Nesen portālā lasījāt par gana izdevīgu kompaktkameru, kuru var pārnēsāt arī jakas kabatā. Nav brīnums, ka vairumam cilvēku favorīts ir tieši kompaktkameras, un te nav runa par kvalitāti vai pat tik nozīmīgu faktoru – cenu. Ja kamera nav ērta, tad vidējais proporcionālais patērētājs to neizvēlēsies. Uz profesionāļiem un sava aroda meistariem vai entuziastiem tas neattiecas – to prioritātē ietilpst citi nosacījumi un viņi nemaz nebēdās, ja līdzi jāstaipa paprāvāka soma un piedevām vēl speciāls aprīkojums. Tomēr, ko darīt cilvēkiem, kuri vēlas ko vairāk, bet negrib saistīties ar profesionālo aprīkojumu? Tam domāta ir starpklase, ko vienkāršiem vārdiem var raksturot – kompaktkameras un spoguļkameras sajaukums.

  Š oreiz “izpētei” izvēlējos paņemt jaunāko Panasonic fotoaparātu, kurš pieder augstākminētā hibrīda klasei, un tā pilnais nosaukums ir Panasonic Lumix DMC-GF5. Izstrādātāji sola labu kvalitāti, kas “iemājojis” ērtā un kompaktā “ķermenī”. Tad nu skatīsimies, kas no tā visa ir sanācis.

  Dizains un ērtums”>[/color]

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_kopskats_13.jpg[/img]

  Korpuss darināts no plastmasas, bet ir ar gludu virsmu. Tā ērtumu rokās paaugstina neslīdoša materiāla izvirzījumi abās pusēs, bet izmēri līdzinās visīstākajai vidusmēra kompaktkamerai, kuru būs ērti turēt rokās gan vīrietim, gan sievietei. Tā kā pats esmu masīvākas plaukstas konstrukcijas īpašnieks, tad es pat teiktu – aparāts varēja būt nedaudz lielāks priekš manām rokām. Tā izmēri bez objektīva ir 107.7 x 66.6 x 36.8 mm.

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_prieksa__spilventins_bez_objektiva_1.jpg[/img]

  Konstrukcija kā jau brenda modelim ir kvalitatīva – nekas neļogās un nekrakšķ.

  Pogas ir izvietotas fotokameras augšpusē un aizmugurē (ekrāna labajā pusē). Visas pogas ir ar izvirzījumu un nav problēmas tās izmantot. Īpaši jāuzver kvalitatīvi nostrādātais navigācijas disks, kurš kalpo gan kā ritentiņš (noklāts ar miniatūriem izcilnīšiem komfortablai darbībai) un arī kā četrvirzienu poga, kurai pa vidu vēl ietapināta viena no biežāk lietojamākajām pogām – izvēlnes izsaukšana un apstiprinājums. Lai arī viss izskatās miniatūrs – vismaz man sūdzību par neveiklām darbībām nav. Vienīgā poga, kura izskatās grūti nospiežama ir video ieraksts, bet paskats ir maldīgs – divreiz nav jāmēģina.

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_augsa__pogas_1.jpg[/img]

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_aizmugures_pogas_3.jpg[/img]

  Augšpusē “iA” poga, kura kalpo automatizētajam režīmam, aktivizēta izgaismojas zilā krāsā. Nav jau slikti, ka ir gaismas indikatori, kuri veicina arī savu odziņu dizainā, bet, manuprāt, tas šoreiz ir pārspīlēts. Poga izgaismojas tik ļoti, ka tā kalpo nevis kā norāde, bet gan kā traucēklis, kas griež acīs. Izmantojot kameru patumšā telpā, šis gaismas “objekts” noteikti “kritīs acīs” ne tikai tev pašam, bet arī klātesošiem cilvēkiem.

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_ia_izgaismota_poga_1.jpg[/img]

  Kā lielu trūkumu komfortam ērtas navigācijas jomā uzskatu režīma diska neesamību, lai varētu viegli pārslēgties starp programmējamo režīmu, manuālo vadību un citiem kontroles iestatījumiem. Tā vietā jāiet neērts ceļš – jānospiež izvēlnes taustiņš, tad uz ekrāna (izvēlnē) režīmu disks (Rec Mode), kā rezultātā uz ekrāna izvadās virtuāls režīmu aplis, kur var izvēlēties sev vajadzīgo iestatījumus.

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_menu_1.jpg[/img]

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_virtualais_rezimu_disks_1.jpg[/img]

  Saprotu, ka viss veidots, lai iegūtu augstāku kompaktumu, bet “bakstīšanās” pa izvēlnēm ne vienmēr ir tas labākais risinājums. Labi, ka Panasonic ir mēģinājis rast kompromisu un ieviesis speciālu pogu, kas kalpo populārāko funkciju izsaukšanai (quick menu).

  Zem šis pogas ir apslēpti tādi režīmu kā video, attēla, kvalitātes, fokusa un ISO iestatījumi:

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_quick_menu_1.jpg[/img]

  Liels plus par to, ka quick menu izvēlni ar funkcijām pats var modificēt un izvēlēties sev vajadzīgāko un lietojamākās funkcijas.

  Ekrāns”>[/color]

  Ekrāns ir integrēts aparāta korpusā jeb fiksēts, vienkāršiem vārdiem sakot, tas neatlokas. Š āda tipa fotokamerai, kura sevi pozicionē virs viduvējās klases, tas ir uzskatāms par mīnusu. Lai arī būs cilvēki, kuri teiks, ka tas nav būtiski, tomēr tie cilvēki, kuri ir izbaudījuši fotokameru ar regulējamu ekrāna leņķi, sapratīs atšķirību nepiemērotos fotografēšanas apstākļos. Ekrāns nodrošina 920 000 pikseļu attēlojumu 3 collu lielā laukumā, kas ir labs rādītājs, lai redzētu patieso fotogrāfijas iznākumu arī uz ekrāna. Kā nenoliedzama ekstra ir ekrāna tehnoloģija, jā – tā ir skārienjutīga. Līdz ar to tas ir lielisks papildinājums komfortablai strādāšanai, jo ir iespēja izvēlēties – spaidīt pogas vai pieskarties ekrānam. Ar skārienjutīgā ekrāna palīdzību var ne tikai iestatīt dažādus režīmus, bet, piemēram, viegli nofiksēt tādas lietas kā fokusu un objektu, kuram automātiski ir jāseko līdzi. Tomēr jāpiebilst, ka ekrāna jūtība un precizitāte nav tik laba kā to jau ir ierasts izbaudīt uz mūsdienīgiem viedtālruņiem.

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_aizmugures_skats__ekrans_1.jpg[/img]

  Zibspuldze”>[/color]

  Š im aparātam, ir iebūvēta zibspuldze, kura pārsteidz ar savu konstrukciju. Tā nav masīva un fotokamerai nav pat manāmi izteikta izvirzījuma, jo tā sastāv no divām daļām, kuras savstarpēji “salokās”. Kustīgās konstrukcijas daļa ir darināta no metāla un ar atsperu palīdzību tā burtiski izšaujas laukā atlokot galviņu (plastmasas), kurā arī ir iebūvēta zibspuldze. Saprotami, ka galviņa un “katapultas” mehānisms lokās patstāvīgi, kas paver arī savas iespējas eksperimentētājiem, kuri zin, ko dara. Zibspuldzes darbības attālums ir līdz 5,7 m, bet uzlāde no vienas zibspuldzes foto līdz nākamajam ir ap 2,7 sekundēm.

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_zibspuldzes_konstrukcija_2.jpg[/img]

  Objektīvs”>[/color]

  Komplektācijā ir iekļauts standarta tipa objektīvs ar integrētu auto stabilizatoru, kurš piemērots ikdienišķām situācijām. Fokusa attālums objektīvam ir no 14 līdz 42 milimetriem, bet asuma dziļums, kura diapazonā var iegūt skaidru attēlu, ir sākot no 0,3 metriem līdz maksimumam – bezgalībai. Kā jau ierasts, lai pietuvinātu objektus, izmantojam objektīva palīdzību, jo integrētais digitālais palielinājums nenes tik labus rezultātus. Jāpiemin, ka objektīvu klāsts ir diezgan liels, lai entuziasti varētu piemeklēt sev vajadzīgo, kā arī to nomaiņa ir vienkārša un ātra, vairāk laika paņems objektīva saudzīga noglabāšana / izņemšana nekā pats maiņas process.

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_objektivs_5.jpg[/img]

  Režīmi”>[/color]

  Par režīmiem sūdzēties nevar. Ir gan manuālā vadība, gan automātiskie režīmi līdz pat tā saucamajam, inteliģentajam līmenim, gan pašrocīgi programmējamie iestatījumi. Tātad: iAuto / iAuto+ / P / A / S / M / C.

  Mazliet vairāk izcelšu SCN, ar kuru varam izvēlēties konkrētam attēliem atbilstošu ainu. Tās ir daudz, tāpēc neuzskaitīšu, bet daži piemēri:

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_scn_01_1.jpg[/img]

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_scn_02_1.jpg[/img]

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_scn_03_1.jpg[/img]

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_scn_04_1.jpg[/img]

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_scn_05_1.jpg[/img]

  Efektu mīļotājiem patiks arī Creative Control režīms, ar kuru varam lavierēt pa dažādiem efektiem jeb izskaistinājumiem. Tā, protams, nav “photoshop” vai “instagram” alternatīva, bet tomēr patīkami, ka ir tādas opcijas.

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_creative_control_1.jpg[/img]

  Zoom tests”>[/color]

  Aparātam ir gan optiskais zoom, kas tiek veikts ar objektīva palīdzību, gan digitālais palielinājums no 2x līdz 4x. Lai gan parasti es neiesaku lietot digitālo palielinājumu, jo tas ir gaužām “briesmīgs”, tad šoreiz jāuzteic – bildes izskatās visnotaļ labas. Jāpiemetina arī tas, ka stabilizācija ir uzdevuma augstumos, jo visas bildes veicu bez statīva palīdzības – rezultāts ir iepriecinošs, pat pie maksimālajiem palielinājumiem.

  Bez palielinājuma:

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_m__0x_1.jpg[/img]

  šeit[/url])

  Maksimālais optiskais palielinājums ar standartā iekļauto objektīvu:

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_m__max_optiskais_1.jpg[/img]

  šeit[/url])

  Maksimālais optiskais un digitālais palielinājums pie 2x:

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_m__2x_1.jpg[/img]

  šeit[/url])

  Maksimālais optiskais un digitālais palielinājums pie 4x:

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_m__4x_1.jpg[/img]

  šeit[/url]) ISO tests”>[/color]

  ISO jeb gaismas jūtība ir ļoti nozīmīga arī ikdienas fotografēšanai, jo pareizi izvēloties ISO attiecīgajā apgaismojumā, varam iegūt pēc iespējas labāku attēlu. Tiem, kas nesaprot, vienkāršiem vārdiem sakot – jo sliktāks apgaismojums, jo lielāka ISO vērtība ir jāizmanto, bet vienmēr atduramies pret aparāta iespējām. Kompaktkamerām šī ir ļoti raksturīga problēma, jo ceļot gaismas jūtību strauji arī krītas attēla kvalitāte – attēls paliek aizvien graudaināks. Tāpēc augstākas klases foto kamerām, kurās jau ir pielietots spogulis un attiecīga matrica – realitātē dod iespēju variēt arī ar augstākām ISO pakāpēm, tomēr, lai arī attēli ir labāki, problēma pastāv tāpat. Panasonic GF5 sniedz iespēju iestatīt šādas ISO pakāpes: 160 / 200 / 400 / 800 / 1600 / 3200 / 6400 / 12800 un arī piedāvā uzticēt savu izvēli automātikai.

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_iso_rezimi_1.jpg[/img]

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_iso_200_1.jpg[/img]

  šeit[/url])

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_iso_400_1.jpg[/img]

  šeit[/url])

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_iso_800_1.jpg[/img]

  šeit[/url])

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_iso_1600_1.jpg[/img]

  šeit[/url])

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_iso_3200_1.jpg[/img]

  šeit[/url])

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_iso_6400_1.jpg[/img]

  šeit[/url])

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_iso_12800_1.jpg[/img]

  šeit[/url])

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_iso_400_2.jpg[/img]

  šeit[/url])

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_iso_200_2.jpg[/img]

  šeit[/url])

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_iso_800_2.jpg[/img]

  šeit[/url])

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_iso_1600_2.jpg[/img]

  šeit[/url])

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_iso_6400_2.jpg[/img]

  šeit[/url])

  Š eit arī jāuzteic auto stabilizācija, jo pat nakts laikā ir iespējams iegūt neizplūdušu attēlu. Tomēr ir jāsaprot, ka augstākās ISO vērtības labāk neizvēlēties, ja vien ir tāda iespēja – attēlu kropļojums ir pārāk liels, lai bildes saglabātu foto albumam.

  Video tests”>[/color]

  Ir iespēja video uzņemt MPEG-4 un AVCHD formātā. Saglabājot nofilmēto mp4 formātā, to bez problēmām atpazīst populāras vietnes un atskaņotāji bez īpašas pārkodēšanas. Video varam uzņemt Full HD kvalitātē, tas ir, 1920 x 1080 px izšķirtspējā.

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_video_rezimi_1.jpg[/img]

  Video tiek ierakstīts stereo formātā, bet atskaņot uz tā paša aparāta, Panasonic GF5, varam tikai mono režīmā. Kvalitāte ir līmenī, bet jāpiebilst, ka filmēšanas laikā pielietojot zoom opciju – mazliet var dzirdēt objektīva mehānisko darbību.

  [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=VrGEx1Ekk0Y[/youtube]

  Secinājums”>[/color]

  Ja man pienāktu klāt un jautātu: “Klau, vecais, pasaki man – ar ko šī fotokamera tev piesaistīja uzmanību?”, tad jāsaka, ka galvenokārt ar saviem izmēriem. Ne velti tā skaitās hibrīda klasē. Neesmu fotogrāfs un īpaši nealkstu pēc profesionālas spoguļkameras, kura dēļ saviem gabarītiem vairāk nogulētu plauktā, nekā tiktu pielietota. Tomēr ķert mazu “ziepju trauku” arī negribas, tad Panasonic GF5 būtu lieliska izvēle un kompromiss. Ja tagad būtu vajadzība iegādāties fotoaparātu, tad, jā, es apsvērtu šīs kameras iegādi. Piedevām, ja prasības augtu, vienmēr ir iespēja piepirkt klāt citu objektīvu specifiskākām vajadzībām.

  Domas un novērojumus jau lasījāt pašā apskatā, bet detalizētāka specifika ir atrodama Panasonic mājas lapā: GF5 specifikācija – EN valodā

  Plusi / Mīnusi”>[/color] + Komfortabli izmēri

  + Kvalitatīvs korpuss un navigācija

  + Kvalitatīvs ekrāns ar skārienjūtīgu opciju

  + Kvalitatīvs zibspuldzes mehānisms

  + Komplektā objektīvs ar labu auto stabilizāciju

  + Liela ISO vērtības izvēle

  + Full HD kvalitāte

  + Salīdzinoši kvalitatīvs digitālais palielinājums

  + Pietiekama lieluma bildes: 12 Mpx

  Pārlieku uzkrītoši izgaismota “iA” režīma poga

  Nav iznests korpusā režīmu pārslēdzējs

  Nav atlokāms / grozāms ekrāns

  Dzirdams mehāniskais troksnis objektīva regulēšanai

  #295644
  akms47
  Participant

  Vai iespējams pieslēgt / vadīt papildus zibspuldzi, gaismu vai mikrafonu?

  #295645
  Ralfie
  Participant

  nu nē..

  noskaties video kas ir linkā.. sapratīsi, kapēc mans nākošais būs tāds Canon’s

  https://www.canon.com/news/2013/mar04e.html

  #295646
  shady
  Participant

  AKMS47 – Var izmantot papildus zibspuldzi, kura darbojas uz fotosensora principu (sinhroni nostrādā kopā ar iebūvēto zibspuldzi).

  Ralfie – Mani tas video nemīl – tā arī neaizgāja pēc vairākiem mēģinājumiem.

  #295647
  garaisezis
  Participant

  neredzu jēgu no šīm bezspoguļa kamerām, it kā noņemams objektīvs, bet jēgas maz, jo nav jau īpaši liela izvēle ko citu virsū likt…

  #295648
  Evers
  Participant

  Piekrītu, tad jau labāk hibrīdu bez noņemamā, pašam ir pieredze ar Sony DSC-H20, baigi forša kamera, tagad gan tai sērijai ir jauni modeļi, neesmu vairs lietas kursā.

  #295649
  garaisezis
  Participant

  es ņemtu kādu no šiem modeļiem, iespējams kad, Nikon P300

  https://www.ephotozine.com/article/panasonic-lx5-vs-canon-s95-vs-nikon-p300-15928

Tiek skatīts 7 ierakstu – 1 līdz 7 (no 7 kopumā)
 • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā