Torvalds noraida vienotu Linux distributīvu

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Torvalds noraida vienotu Linux distributīvu

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 19 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #147983
    QueenZ
    Participant

    [imgl]https://www.bildites.lv/images/k20r2vlwt8cdtmd745p.jpg[/imgl]Daudzi Linux lietotāji ir izteikuši domu par viena distributīva versiju. Tātad – apvienot visus Linux’us vienā labā distributīvā, kurā būtu viss nepieciešamais. Taču Linuss Torvalds, Linux kodola izstrādātājs, šādu iespēju ir noliedzis un uzskata to par nepieņemamu.

    Neskatoties uz to, ka daudzi portatīvie datori tiek pārdoti ar uzstādītu kādu no Linux distributīviem, šī operētājsistēma pagaidām nav iekarojusi tirgu kā labākā, pagājušajā mēnesī Linux nokritās par 0.02%, taču vislielāko kritumu pagājušajā gadā Linux piedzīvoja oktobrī, nokrītot no 0.91% uz 0.71%. Š ie dati Linux izstrādātājus ir novedusi pie domas par viena vai divu apvienoto distributīvu izstrādi, taču šo argumentu noraida Linux “tētis” Linuss Torvalds.

    “Es nedomāju, ka vairāki distributīvi ir tikai laba doma, es domāju, ka tas ir pilnīgi nepieciešams”, savu viedokli pauž Torvalds.

    “Mums ir simtiem, pat tūkstošiem Linux distributīvu un katram no tiem ir sava vieta un uzdevums. Un tas ir vajadzīgs tieši tāpēc, ka dažādām sfērām ir dažādas prasības un ar vienu distributīvu šoreiz nepietiks”. Torvalds uzskata, ka konkurence Linux pasaulē ir laba lieta un dzinējspēks. Protams – cilvēki bieži jautā, kam mums ir vajadzīgi vairāki distributīvi vienai sfērai? Ar to domājot par parastiem darba datoriem, kad ir jāizvēlas starp tādiem Linux’iem kā openSuSE, Fedora un Ubuntu. Taču, ja tā vietā būtu tikai viens Linux distributīvs, tad nebūtu konkurences un Linux pasaule tik ātri vairs neattīstītos.

    Tātad, kuru distributīvu lieto pats Linuss Torvalds?

    “Es vēlos distributīvu, kuram ir pietiekami liela kopiena un kuru es varu lejuplādēt, uzstādīt atjauninājumus katru dienu, taču ar tiem nepārspīlējot. Tātad mums paliek openSuSE, Fedora un kā iespējamais trešais distributīvs – Ubuntu. Pēdējos gadus tas ir bijis Fedora”, atzīst Torvalds.

    [img]https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/bd/Fedora_10_GNOME.png[/img]

    Torvalds ir arī liels KDE piekritējs, taču nesenā intervijā viņs atklāja, ka ir pārgājis uz GNOME vidi, jo KDE 4 esot liela izgāšanās un neļaujot viņam darīt visu to, ko viņš vēlas. Kamēr tas netiks salabots, viņs palikšot pie GNOME. Iespējams, ka KDE 4.2 iznākšana varētu atkal mainīt Torvalda domas par labu KDE.

    #189153
    blackened
    Participant

    cerams linux augs un augs tik strauji kā pēdējos gadus 🙂

    ne pa tēmu:

    žēl ka man neder ubuntu ar compiz efektiem-nerādās openoffisā izvēlnes uzraksti 🙁

    pasēdēju forumos un visi saka ka geforce mx 440 kartēm tā visām ir… varbūt kāds zin kā to labot?

    #189154
    Dree
    Participant

    Jā zinu – maini karti.

    #189155
    m*****
    Participant

    blackened wrote:

    cerams linux augs un augs tik strauji kā pēdējos gadus 🙂

    ne pa tēmu:

    žēl ka man neder ubuntu ar compiz efektiem-nerādās openoffisā izvēlnes uzraksti 🙁

    pasēdēju forumos un visi saka ka geforce mx 440 kartēm tā visām ir… varbūt kāds zin kā to labot?

    Nepateikšu kā labot, bet man uz vecās rakstāmmašīnas ar mx440 nekādu gļuku nav. Tas gan ir kaut kāds aizvēsturisks ubuntu un ar rokām likti efekti, jo tad kad tas pc tika instalēts bertl/compiz/vvz bija izstrādes stadijā un nebija iekļauts ubuntu..

    #189156
    samurajs
    Participant

    Par tēmu: patiešām vienu vienīgu Linux atstāt nevar, konkurenci tomēr vajag. Optimāli būtu, ja sacenstos Novell ar Canonical – kurš uztaisīs labāko Linux. Viens taisa ar .RPM pakām, otrs ar .DEB. Visu citu linukšu programmētāji lai piedalās duelī kādā no pusēm 😀

    #189157
    sindroms
    Participant

    Nez, kuri ir tie idioti, kuri ir izteikuši domu par viena distributīva versiju. Kārtējie zābaki,kuri gaida kad linux būs kā vindovs.

    #189158
    shady
    Participant

    +1

    #189159
    actimel
    Participant

    Free os/software, more money for beer . 🙂

    #189160
    samurajs
    Participant

    Bet nu 100 Linukšu arī nav vajadzīgi, tā ir vienkārši spēku izkaisīšana vējā. Daļa programmētāju varētu pārmesties uz draiveru ražošanu perifērijai.

    Liels pluss ir, ja aiz distributīva kāda firma stāv. Koderi arī ņam-ņam grib 😀 Tāpēc jau lieliskais Debian Lenny uz nenoteiktu laiku nosprūda, ka nav sponsoru…

    #189161
    aoma
    Participant

    Vajadzētu nodalīt uz pirkstiem saskaitāmus atseviškām lietotāju grupām paredzētus distributīvus – serveriem, offis kastēm, izklaides cienītājiem (mūzika, video), geimeriem, dizaineriem, web izstrādātājiem… Un, protams vin lietotājiem 😀 Pie tā arī strādāt kas nu kurā lauciņā labāk orientējas.

    Kaut kā tā, bet 100tiem un 1000šiem… Kā lai parasts jūzeris tur orientējas? Parasti jau potenciālais Linux iemēģinātājs aiz nezināšanas paķer sev galīgi nepiemērotu variantu un tur arī rodas visas tās nozākāšanas.

    #189162
    Creep
    Participant

    aoma: Linux un geimošana gan īsti neiet kopā…

    #189163
    QueenZ
    Participant

    Gamoshanai jau tachu ir konsules domaatas nevis PC jaadzenaa. Ar PC ir jaakompilee 🙂 kernelis

    #189164
    grisha
    Participant

    NU jaa, KDE 4 ir galiiga izgaashanaas. PIekritiishu aoma par to linuxu sadaliishanu, serveri, darbstacijas, media centri u.t.t.

    Creep, iet iet kopaa. Ja ir veelme, var mieriigi speeleet visas speeles. Pats gan speeles nespeeleeju, taa ka man taada probleema atkriit.

    #189165
    Creep
    Participant

    Grisha: kā tad, ar wine? Nu nesmīdini mani, labi? Pats uz eee pc pat primitīvākās win spēles nevarēju palaist, raustījās, savukārt un windowža viss iet kā nākas…

    #189166
    aoma
    Participant

    Creep: par ko ne? Lielai daļai jau vairāk par netu, kādu geimu un filmām no datora arī nevajag, vismaz atbalstītāju loks (un līdz ar to popularitāte) krietni palielinātos.

    Tas aplamais uzskats, ka Linux ir kaut kas nesaprotams un sarežģīts, attur daudzus pat pamēģināt.

    #189167
    TrakaisKursis
    Participant

    Uzķērās Torvalds uz trolli, lol…

    #189168
    msh
    Participant

    Creep wrote:

    Grisha: kā tad, ar wine? Nu nesmīdini mani, labi? Pats uz eee pc pat primitīvākās win spēles nevarēju palaist, raustījās, savukārt un windowža viss iet kā nākas…


    Tu joko? Ar wine? 😀 Wine nav domāts spēlēm, wine ir domāts progām un tas, ka ar to var emulēt, teiksim, CS 1.6, tikai parāda CS 1.6 vecumu 😀 Priekš spēlēm ir domāts, piemēram, cedega. Ir dzirdēti teksti ka griežas ātrāk un ne sliktāk kā uz winxp. Pašam pārbaudīt vienkārši trūcis pacietības, piedevām vairāku iemeslu dēļ vairāk kā pusgadu man linuksis mīt cietucī, kas nekur nepieslēgts mētājas apkārt. Tāpēc līdz šim uz linukša ir tikai grauts CS 1.6 un ut2004 [daži izstrādātāji tomēr neizliekas ka win būtu vienīgā platforma 🙂 ].

    P.N. dirsusa ee PC nebija tas lētais un vārgais mēsls? Ko tad no tāda var cerēt? 😀

    #189169
    Creep
    Participant

    Red alert 2 un windowža iet kā smērēts… Par to cedega: paskatīšos, ko tas zvērs ziemā ēd…

    #189170
    Aldis
    Participant

    Vsp man tīk ļotu Cube – OpenSource Engine, free versija, un downloadojamas versijas uz win, linux, apple, iTouch [iPod, iPhone]… 🙂 Tiesham, shie nedoma ka wind, vai linux ir tikai vieniga platforma – pac jaukakais ka multiplayeris reize var iet no visiem shiem OSiem, kaads nu kuram ir, un kuram iet aatraak tas cits jautajums! 🙂

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 19 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā