Vai maznodrošinātie tiks apgādāti ar dekoderiem?

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Vai maznodrošinātie tiks apgādāti ar dekoderiem?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 27 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #151088
    shady
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/29_lattelecom_logo_1.png[/imgl]Veicot plašu juridisko analīzi Lattelecom juristi ir secinājuši, ka pastāv likumīgs un juridiski korekts risinājums, kā apgādāt maznodrošinātos ar dekoderiem un vienlaikus novērst potenciālu Eiropas Komisijas sankciju risku par nepamatota valsts atbalsta piešķiršanu.

    Lattelecom jau iepriekš pauda gatavību apgādāt 70 000 maznodrošināto ar bezmaksas dekoderiem, kā arī par 25% samazināt apraides izmaksas Latvijas nacionālajiem televīzijas kanāliem, ja valsts piešķirtu uzņēmumam radiofrekvenču lietošanas tiesības arī uz nākamajiem pieciem gadiem, proti līdz 2018. gada beigām. Pašreizējā biznesa modelī, ko apstiprinājuši uzņēmuma akcionāri un kas paredz Lattelecom ieguldījumus atpelnīt piecu gadu laikā, tas nav iespējams.

    „Š odien valdībai un Saeimai esam nosūtījuši konceptuālu un juridiski izanalizētu risinājumu, kas ļautu apgādāt maznodrošinātos ar dekoderiem. Tālākais jau ir politiskās gribas jautājums, jo šī ir Latvijas Republikas, nevis tikai Lattelecom lieta. Mehānisms, kā to izdarīt, pastāv, šobrīd valdībai ir nepieciešama tikai patiesa vēlme šo problēmu atrisināt,” norāda Lattelecom valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis.

    Izpētot nacionālos un Eiropas Savienības normatīvos aktus secināts, ka ir iespējams papildināt Ministru Kabineta noteikumus un piešķirt Lattelecom frekvenču lietošanas tiesības uz nākamajiem pieciem gadiem, kas savukārt dotu pamatu uzņēmumam izdalīt bezmaksas dekoderus maznodrošinātajiem. Lai nodrošinātu lēmuma likumību un pārliecinātos, ka tas uzskatāms par pieļaujamu valsts atbalstu, valdībai šī darbība būtu jāsaskaņo ar Eiropas Komisiju.

    Pieredze liecina, ka tautsaimniecībai svarīgu jautājumu gadījumā, Eiropas Komisija lēmumu var pieņemt visai operatīvi, pat dažu dienu laikā, tādēļ Lattelecom aicina šo jautājumu jau tuvākajā laikā iekļaut valdības dienaskārtībā, jo līdz brīdim, kad visā valstī tiks izslēgta analogā apraide, ir atlicis tieši mēnesis un beidzot ir nepieciešams konkrēts risinājums maznodrošināto apgādei ar dekoderiem.

    Jāatgādina, ka pāreja uz ciparu TV apraidi tika plānota laikā, kad valstī bija daudz labāka ekonomiskā situācija, tādēļ arī nebija paredzēts atbalsts trūcīgiem iedzīvotājiem dekoderu iegādei. Š obrīd ekonomiskā situācija ir krasi pasliktinājusies, un daudziem iedzīvotājiem dekodera iegāde un televīzijas turpmāka uztveršana kļūs par problēmu. Valsts un pašvaldību iespējas no saviem līdzekļiem subsidēt dekoderus maznodrošinātajiem ir ierobežotas, jo to neļauj ES direktīva par tehnoloģiskās neitralitātes principu, kā arī naudas trūkums. Lattelecom piedāvājums šobrīd ir vienīgais reālais veids, kā atrisināt daudzu tūkstošu cilvēku iespējas arī turpmāk skatīties bezmaksas televīziju.

    Lattelecom priekšlikumus situācijas risināšanai un juridisko pamatojumu šodien nosūtījusi Ministru Prezidentam, Satiksmes, Ekonomikas un Finanšu ministrijām, Nacionālajai radio un televīzijas padomei, kā arī Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai, Saeimas Nacionālās drošības komisijai un Saeimas frakcijām.

    Jāatgādina, ka šobrīd valstī notiek vispārēja pāreja no analogās uz Virszemes ciparu TV apraidi, un tas nozīmē, ka tiem skatītājiem, kuri līdz šim TV uztvēra ar istabas vai jumta antenu palīdzību, nepieciešams iegādāties dekoderu, lai turpinātu bez maksas skatīties Latvijas kanālus. Analogā apraide visā Latvijā tiks izslēgta 1.jūnijā.

    #233919
    Wuu
    Participant

    Varbūt pietiks šo Lattelecom buļļa kaku?

    #233920
    elvisburdajs
    Participant

    Wuu, +1 Tieši to pašu gribēju teikt..

    Kādēļ tad mēs nicinam boot utt. ? Tieši dēļ reklāmrakstiem.. Informatīva labuma no tā nekāda, kāds ienāks, apstīsies, ahaa šeit arī ltc reklāmraksti..

    Mani ļoti kaitina ltc monopols, izsūta katram portālam pa e-pastam un bezmaksas reklāma gatava.

    Ar šo es gribēju pateikt, vai nu objektīvu autora (piem. Shady) testu/salidzinājumu, vai neko.

    PS. [img]https://img.boot.lv/new/tv/lattelecom/bootlv_ltc_vtv_btn.png[/img] 😀

    #233921
    Jaunzems
    Participant

    Kaut kā iegājies, ka televīzija ir dzīves nepieciešamība. Nez kādēļ. Iespējams, ka LTC reklāmā paustās nostājas, ka TV ir pate vienīgā izklaide, citu nepastāv.

    TV ir izklaide tiem, kas to nopelnījuši. Nedodam tak bomžiem kinobiļetes un kaviāru.

    #233922
    shady
    Participant

    elvisburdajs, Wuu – Mēģināšu paskaidrot atkārtoti neapmierinātajiem lasītājiem. Man kā vienam no portāla vadītājiem ir jāizlemj, kāds ir portāla ceļš un ko vēlamies sasniegt. Piekritīsiet, ka nejau visi raksti, ziņas var būt interesantas, vai ne? Pat, ja publicētu tikai interesantās un vērtīgās ziņas, kādam tās liksies galīgi nevajadzīgas, vai ne?

    Iespējams, ka šī ziņa varētu noderēt kādam trūcīgam notepad.lv lasītājam, kurš uzzinot šo jaunumu, par to pacentīsies painteresēties tālāk. Kādēļ mums jāatstāj visi jaunumi, ziņas, piemēram, delfiem? Man mērķis ir, lai notepad.lv lasītājs ir informēts par visu, kas notiek gan Latvijā, gan ārzemēs (saprotams – tehnoloģijas ziņas). Jūs, kā mūsu uzticamie lasītāji, varat izlemt – lasīt konkrēto ziņu/rakstu/preses relīzi vai nē, to ļoti labi var saprast pat pēc nosaukuma.

    Iekš V3 būs speciāli zinesta sadaļa – Testi, lai tie būtu izdalīti pat no rakstiem, tāpēc būs ērtāk pārskatāmi un atrodami.

    Ne es, ne samurajs nevar veidot rakstus katru dienu. It īpaši testus – tie man prasa diezgan daudz bŠ—īvo laiku. Cik nu esmu spējīgs, tik arī tos veidoju, ņemat par labu.

    #233923
    natolv
    Participant

    shady wrote:

    elvisburdajs, Wuu – Mēģināšu paskaidrot atkārtoti neapmierinātajiem lasītājiem. Man kā vienam no portāla vadītājiem ir jāizlemj, kāds ir portāla ceļš un ko vēlamies sasniegt. Piekritīsiet, ka nejau visi raksti, ziņas var būt interesantas, vai ne? Pat, ja publicētu tikai interesantās un vērtīgās ziņas, kādam tās liksies galīgi nevajadzīgas, vai ne?

    Iespējams, ka šī ziņa varētu noderēt kādam trūcīgam notepad.lv lasītājam, kurš uzzinot šo jaunumu, par to pacentīsies painteresēties tālāk. Kādēļ mums jāatstāj visi jaunumi, ziņas, piemēram, delfiem? Man mērķis ir, lai notepad.lv lasītājs ir informēts par visu, kas notiek gan Latvijā, gan ārzemēs (saprotams – tehnoloģijas ziņas). Jūs, kā mūsu uzticamie lasītāji, varat izlemt – lasīt konkrēto ziņu/rakstu/preses relīzi vai nē, to ļoti labi var saprast pat pēc nosaukuma.

    Iekš V3 būs speciāli zinesta sadaļa – Testi, lai tie būtu izdalīti pat no rakstiem, tāpēc būs ērtāk pārskatāmi un atrodami.

    Ne es, ne samurajs nevar veidot rakstus katru dienu. It īpaši testus – tie man prasa diezgan daudz bŠ—īvo laiku. Cik nu esmu spējīgs, tik arī tos veidoju, ņemat par labu.

    Visu cieņu, bet ja cilvēkam mājās ir kompīts un nets, lai varētu izlasīt šīs “debīlās” ziņas, tad nedomāju, ka tas ir maznodrošināts cilvēks un nespēj iegādāties dekoderi pa 30 Ls

    #233924
    Foxsk8
    Participant

    Kādi maznodrošinātie, dzer un spēlē aparātus, a mums valstij tādi idiņi jāuztur, ta pie velna tos visus. Katrs mauc kā grib un var, no money, no decoder.

    Vot, tā, valsts tam kam ir teiksim 100 Ls iztikai, statusu nedod, a tam, kam redz nav nekā, valsts iedod min algu, plus iedod trūcīgo statusu, tātad tām ģimenēm, kurām kopējie ienākumi ir virs 100, valsts saka, jums vairāk nepienākas, nedz money, nedz statuss un alles.

    Protams, ir cilvēki, kuri ir godīgi, bet nu teikšu, ka Latvijā viss dalās uz 50 – 50. Xe man te laukos kaimiņš, sieva viņam stāvoklī, 2 bērni jau ir, tūcīgais ķipa skaitās. Tagad staidā un kladzin, vot kad sieva dzemdēs trešo, liks no tās naudas tiesību un mašīnu pirks, vot idiots, būtu tad bērnus labāk pabarojis, tāpēc reāli ir dzīvs piemērs te pat priekšā, līdz ar to domas, par tiem nabagiem baigi mainās.

    #233925
    root
    Participant

    foxsk8 wrote:

    Kādi maznodrošinātie, dzer un spēlē aparātus


    Nu es gan nesteigtos ar tādiem spriedumiem…

    #233926
    Foxsk8
    Participant

    Nju, tas pats pieminētais kaimiņš, surojās, ka nospēlējis nedēļas algu, ko tad man no tā spriest 😀

    #233927
    Graafiene
    Participant

    foxsk8 wrote:

    Kādi maznodrošinātie, dzer un spēlē aparātus, a mums valstij tādi idiņi jāuztur, ta pie velna tos visus.

    Nu es tā kā nedzeru un kā jāspēlē aparāti man nav ne mazākās nojausmas, un pie velna ne tik netaisos. Tas pirmkārt, otkārt- ir pietiekoši daudz cilvēku ar netu kuri info nodod tālāk tiem, kuriem tā nav. Un visbeidzot, ja netiktu publicēta šāda ziņa, tad cilvēks aizejot uz lauku bibliotēku caur googli meklētu jaunāko info šajā jomā, jo saprotamu iemeslu dēļ tv neredz, bet neko neuzzinātu, jo dažiem liekas ka šādas publikācijas nafig nav vajadzīgas.

    #233928
    Aldis
    Participant

    Vsp.. man ir zināmi pāris cilvēki, kuriem ir maznodrošināto statuss, bet ir lattelecom internets + interaktiivaa TV.. kautkaa jau galus cilveeks velk kopaa.. 🙂

    #233929
    cracks
    Participant

    es tik nesaprotu, kur ir problēma neinteresējošu rakstu vnk ignorēt

    #233930
    samurajs
    Participant

    Nu šai gadījumā es šo PR nebūtu publicējis, jo tās informatīvā vērtība = 0. 100% demagoģija.

    Ja varētu paziņot “no tāda un tāda datuma LTC sāks maznodrošinātajiem dalīt bezmaksas dekoderus – tā būtu cita lieta.

    #233931
    shady
    Participant

    Tiem, kuri uzskata, ka nevajag šādas ziņas:

    1) Nedmāju, ka šai ziņai nav vērtības.

    2) Laikam neviens nepadomā tālāk, ka cilvēki ir dažādi un googlē mēdz meklēt daudz ko – kādēļ notepadam jāatsakās no šī apmeklētāja (kurš var kļūt par notepad pastāvīgo lasītāju), kurš ieklīst no googles meklējot informāciju? Kādēļ šādu ziņu cilvēks drīkst lasīt, piemēram, delfos, bet šeit ne?

    Es saprastu, ja izteiktu kādus pārmetumus, ja es nopublicētu, piemēram, ziņu: “Kopš šodienas Britnijai Spīrsai palielinājušās krūtis pa 2cm”. => Tas tomēr nesasauktos ar IT portāla klasifikāciju.

    Bez tam, laikam īsti nesaprotu ko… Es, kad atveru kādu portālu – izlasu sev interesantos rakstus. Bet laikam pārējie tā nedara – atver un lasa pilnīgi visus un tad, kad darbs padarīts, iepostē katrā sev nesaistošajā rakstā, ka šis raksts viņu neinteresē, bet esmu malacis un to izlasījis.

    Es it kā neesmu pamanījis pie rakstiem paziņojmus: Lasīt obligāti! Ja neizlasīsi, tiksi sodīts!

    Bet varbūt vajag paziņojumus pie katra raksta: Š o rakstu vari droši nelasīt un nemaz nejusties vainīgs, ja tevi tas nesaista. (tad varbūt nebūs lieku pārpratmu?)

    Ak jā…paskatieties paši – pie šīs “nevērtīgās” ziņas ir jau samērā daudz komentāru. Citiem, “vērtīgajiem” rakstiem, nav pat tāa aktivitate.

    Un, paldies, ar šo arī esat mani pārliecinājuši, ka tikai dēļ aktivitātes un diskusijas IR VAJADZĪGAS šādas ziņas:)

    ========

    Fox – Kādas glupības tu tagad te runā? Es saprastu, ja to kladzinātu kāds pumpains tīnis vai studentiņš, kurš izlīdis no mammas klēpja, bet tāpat dzīvo viņas azotē.

    Arī man 30Ls ir nauda, ja vajag atraut šādu summu, kas nav ieplānota ģimenes budzētā, tad ar 10x padomātu – vai tik tiešām man tas ir vajadzīgs un nevar bez tā iztikt.

    Ja es dzīvotu viens, tad varbūt tādas lietas neizjustu, bet ja ir jādomā ne tikai par sevi, bet arī jāuztur bērni, tad daudz kas mainās.

    Tā jau valsts smejas par trūcīgajiem un neatbalsta bērnus (pie tā jau esmu pieradis), bet kad Tu ņem un nod*rs trūcīgos un pataisi viņus par dzērājiem un spēlmaņiem, tad patiesībā esi aizvainojis arī mani un manu ģimeni, jo zinu kā ir, kad jāskaita pēdējie santīmi. Pats tādēļ ar sievu atdodu gan drēbes, gan mantas, kuras vairs neder, jo ir clvēki, kuri tās ir vajadzīgas, bet nespēj tās atļauties.

    Un, lai ievērotu cenzējumu (izteikšos ar delikāta cilvēka vārdiem): AIZVER MUTI!

    P.S. – laikam esi aizmirsis, kā tev pašam ir gājis.

    #233932
    Jaunzems
    Participant

    Piedodu, ja es kādu esmu aizvainojis, bet ja tomēr, kaut jebkādā veidā cilvēks spējis atlicināt televizoram, kas nav Tauras, tad kur probele nopirkt dekoderi? Jā, 30Ls nav maza, bet nav jau arī liela nauda!

    P.S. Paši jau ar neesam miljonāri :>

    #233933
    shady
    Participant

    Jaunzems – Piemēru varu meklēt sev rados. Pensionāri sēž uz savu pensiju (pastrādāt vairs nevar), jānomaksā vēl visi maksājumi, galu galā arī kaut kas jāieēd, bet 30ls nu nekādīgi pāri vairs nepaliek. Kāds sakars ar TV pirkšanu? Viņiem jau ir 20 gadus TV un strādā godam.

    Man pazīstama ģimene, kur vīrs strādāja labi apmaksātu darbu, dzīvoklis uz kredīta, plānoja nākošo bērniņu, bet dzīve iegrozījās tā, ka tagad knapi galus velk kopā.

    Pārdot dzīvokli vairs nevar, jo par tādu naudu to neviens vairs nepirks, un uz ielas palikt ar nav risinājums, tā ka atkrīt te visādas filozofijas.

    Un par nelaimes gadījumiem esi kādreiz dzirdējis? Kad vecāki maziem bērniem aiziet bojā un tos paņem pēdējais radinieks un audzē gan savus, gan bāraņus? Nemaz nerunājot par to, ka nelaimes gadījumi va notikt ar jebkuru no mums. Un tad invalīds būdams padomāsi, cik labu darbu mūsu valstī atradīsi un cik lielu pabalstu tev mūsu valsts iedos… Tie 30ls tev būs mēnesi ko ēst.

    Vecīt, pamosties! Kur tu dzīvo? Esi tak skolnieks, vai ne? Saki paldies, ka taviem vecākiem ir normāls darbs un pašam visas kājas/rokas ir vietā.

    Edited:

    Ir ģimenes, kuras pārs latus var sagrabināt priekš kaut kādiem sakariem ar pasauli (tv, tel vai pat internets), bet , protams, ir ģimenes, kuras nevar pat to.

    LTK uzņēmums tomēr ir privāts uzņēmums un tā mērķis ir nopelnīt, bet vienalga ir apsveicama ideja, ko LTK dara. Pat, ja aiz tā slēpjas reklāma – tas tomēr ir derīgi.

    #233934
    Jaunzems
    Participant

    OK, invalīdus liekam mierā, tie ir jāatbalsta.

    Bet kāda gan valstij daļa par bezpajumtnieku A., kurš bērnībā nemācījās un tagad nevar dabot labu darbu. Kāda daļa gar cilvēkiem ar sliktu kriminālā vēsture un nekur viņus nepieņem?

    #233935
    shady
    Participant

    Jaunzems – Bet kāds sakars te ar bezpajumtniekiem? Viņiem to dekoderu pat nevajag, jo nav ne mājas, ne TV. Bet ir pietiekoši daudz trūcīgu cilvēku, kuri nevar atļauties nopirkt, bet paskatīties tomēr ko grib, vai ne? Vai tad viņi nav cilvēki?

    #233936
    samurajs
    Participant

    Nu te sāk iet karsti 🙂 Protams, dekoderus mazturīgajiem vajag dot; par to nav nekādu šaubu. Vēl jo vairāk, ka tuvojas vēlēšanas, un arī varas aprindas ir vitāli ieinteresētas, lai propaganda nonāktu līdz šai visai iespaidīgajai elektorāta daļai.

    Bet laika vairs nav daudz, un ir jārīkojas, nevis jāspriedelē.

    Pareizi būtu steidzami izsludināt konkursu: kas līdz rudenim piegādās dekoderus mazturīgajiem, tas arī saņems apraides tiesības nākamajiem 5 gadiem. Lai tad milži cīnās. To sauc par demokrātiju.

    #233937
    Jaunzems
    Participant

    Shady, ja cilvēks ir nabadzīgs, tas nav sliktu radurakstu vai ādas krāsas dēļ. Tas ir bezdarbības dēļ, nemācījās, nestrādā. Tādiem token es nedotu dekoderi.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 27 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā