Vai Tu zini savu telefona numuru no galvas?

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Vai Tu zini savu telefona numuru no galvas?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 33 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #152526
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_dial_1.jpg[/imgl]Organizācijas BITKOM (Vācijas IT, Telekomunikāciju un Jauno mediju apvienība) uzdevumā tika veikta interesanta aptauja: kā cilvēki atceras paši savējo, kā arī labāko draugu telefona numurus. Izrādās, ka no 1001 respondentiem tikai katrs otrais bez domāšanas atcerējās savu mobilo numuru no galvas. Tieši tas pats attiecas uz dzīvesdrauga/draudzenes mobilo numuru – tos arī varēja nosaukt tikai puse aptaujāto. Daudz labāks stāvoklis bija ar fiksētā telefona tīkla numuriem. Tos zināja gandrīz visi.

    “Mūsdienās kontaktu datu, numuru un paroļu skaits ir strauji pieaudzis. Palīdz mūsdienīgie mobilie telefoni, kas informāciju saglabā savā atmiņā. Bet nekad nekaitēs savu numuru zināt no galvas, un vajadzības gadījumā spēt to nosaukt,” saka BITKOM vadītājs Bernhards Roleders.

    Kāda drauga vai draudzenes numuru no galvas zināja 65% respondentu, paša vecāku – 56%. Darbavietas telefonu atcerējās jau mazāk – tikai 40%.

    Labāka atmiņa uz draugu numuriem izrādījās sievietēm: 70% varēja nosaukt kādas draudzenes numuru, kamēr vīrieši – 60%. Toties vīrieši izrādījās lielāki egoisti: savu numuru zināja 58% respondentu, kamēr sieviešu vidū tādu bija tikai 50%.

    Avots

    #251455
    shady
    Participant

    Vienu savu veco nr. zinu, bet tagadējos vairs ne.

    #251456
    daGrevis
    Participant

    Zinu savas meitenes, savu vecāku un māju numurus. Pats savu nezinu. xD

    #251457
    nevertell
    Participant

    Īsteni telefons jāzin tikai tad, kad esi aparātu pazaudējis un neviens, kuram, klāt esot, ir telefons, nav zinājis tavu numuru.

    Cik bieži tas notiek !?

    #251458
    tox3
    Participant

    Zinu savu, mātes un dažu draugu numurus. Mājas numuru, gan nezinu. :p

    #251459
    Creep
    Participant

    Zinu savu un mātes. Savu gan uzskatu, ka nav pārāk nepieciešami no galvas zināt, bet nu kādreiz noder.

    #251460
    usins
    Participant

    Savu, draudzes, ja labi gribu, tēva…

    #251461
    Kon
    Participant

    nevertell wrote:

    Īsteni telefons jāzin tikai tad, kad esi aparātu pazaudējis un neviens, kuram, klāt esot, ir telefons, nav zinājis tavu numuru.

    Cik bieži tas notiek !?

    Dzīvē ir tik daudz situācijas, kad Tev pajautā numuru.

    #251462
    Creep
    Participant

    Nīdēj: tajās situācijās parasti tu vienkārši izvelc no kabatas telefonu un apskaties savu numuru.

    #251463
    web33
    Participant

    Zinu kkur 6 nr no galvas,ģimenes,tuvinieku un draugu.

    Savējo nr varētu nosaukt jebkurā vietā,laikā un t.t.

    #251464
    msh
    Participant

    Atceros savu šejienes numuru, latvijas numuru, latvijas māju numuru, muteres numuru, ja padomā, atceros arī vecvecāku numuru.

    #251465
    Kon
    Participant

    Creep wrote:

    Nīdēj: tajās situācijās parasti tu vienkārši izvelc no kabatas telefonu un apskaties savu numuru.

    Esmu lietojis nokia, samsung, siemens, benq siemens, sony ericson, bet neviens no tiem nav piedāvājis tādu iespēju :/

    #251466
    Jaunzems
    Participant

    Saglabā kontaktos…

    Bet pats savu zinu! ^______________________________________________________________^

    #251467
    Creep
    Participant

    Var jau būt, ka tāds ieradums ir tikai man, bet pie katras SIM kartes maiņas (kādas divas reizes mūžā ir sanācis) tiek saglabāts pie kontaktiem tās numurs…

    #251468
    Crow
    Participant

    Atcerējos, kad bija, samērā viegls. Bet na vsjakij požarnij bija arī pierakstīts; sunim ēriksonam bija tāda fīča.

    Citus neatceros. Iespējams, atcerētos biežāk lietotos, bet kontakti to izdarīja manā vietā.

    #251469
    Kon
    Participant

    Man ir nedaudz cits stāsts, man slinkums pierakstīt draugu numurus, jo telefoni pēdējā laikā tiek mainīti bieži, tāpēc Es apmēram zinu viņu numurus no galvas, tik daudz, lai atšķirtu, kas zvana. Savukārt, kad vajag pazvanīt, tad meklējos pa zvanu katalogu 😀

    Secinājums : Cilvēki un to paradumi tiešām ir dažādi.

    #251470
    Creep
    Participant

    Nīdēj: nesaprotu, kur problēma vienkārši saglabāt kontaktus SIM kartē, nevis telefonā? Varēsi kaut katru dienu telefonu mainīt, numuri tāpat paliks.

    #251471
    aoma
    Participant

    Savu zinu, tāpat arī pin kodu, bet tas arī viss, un arī laikam tāpēc, ka nav mainījies jau gadus 15 🙂

    #251472
    Crow
    Participant

    O jā, PIN kods man bija uzlikts 8 ciparu garumā, bet to es atcerējos. Nevaru tik saprast, kāpēc – tāpēc, ka tas man kaut ko nozīmēja, vai arī tāpēc, ka diezgan bieži nācās ievadīt.

    #251473
    Kon
    Participant

    Man vienkārši to 90% nevajag, Esmu pieradis, bet 10%, kad vajag, tad improvizēju XD

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 33 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā