Vajadzīgs padoms: Par mājaslapu programmēšanu

Sākumlapa Forumi Mājas lapu izstrāde Web veidošana un problēmas Vajadzīgs padoms: Par mājaslapu programmēšanu

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 10 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #145966
    asdasdasd001
    Participant

    Es māku xhtml, css ir skaidrība, saprašana par to, kā viss strādā, esmu izgājis vairākas pamācības, no lynda.com, no desmitiem mājaslapu, atrodamas googlē. Nesen sāku mācīties php ir kaut kāda skaidrība, zinu sintaksi, bet rakstot programmu man smadzene nestrāda. Man jau baigi gribētos mācēt taisīt krutas, smukas mājaslapas, bet kad ir jāraksta php es nezinu ar ko sākt, kā tās lietas salikt kopā nu vispār kaut ko izveidot. Varbūt man ir pārāk vājas vel zināšanas un es visu pārāk sasteidzu, vai arī tas vienkārši nav priekš manis?

    Pirms dažām dienām sql sāku pētīt, lai saprastu db u.t.t. Tur arī domāju, ka lielu smadzeni nevajag, jo nav 101 variants, kā izveidot db. Ko es gribēju prasīt jums ir, vai man vajadzētu turpināt mācīties (pašmācībā) programmēšanu (piem: php, js) vai arī šo ideju atmest un pievērsties labāk photoshop apgūšanai, respektīvi dizaina veidošanai un visu, kas ar to saistīds?

    😥

    P.S.

    Es pašlaik tādā nesaprašanā esmu, What to do?

    #170032
    Foxsk8
    Participant

    No savas pieredzes:

    Sāku visu lietu bīdīt ar word, sen sen atpakal, parastas html lapas veidoju, tad sākās vecie labie Fronpage laiki, kods kā jau ir līks pēc līka, bet centos visu smuki sabīdīt kopā. Laika gaitā skatījos, mācijos, pēc būtības script kide, kas izpēta cita ražojumu un pats izdomā ko tālāk darīt, pārkodēt, piekodēt kaut ko klāt. Sākumā tev ieteiktu dizaina elementus pielietot, jo lapa tev var saturēt nežēlīgi krutu kodu, bet izskats nebūs nekāds un lietotāji vienkārši tavu lapu neapmeklēs. Vajag abas lietas paralēli darīt.

    Ir tāds teiciens labs dizainers nevar būt labs koderis. Bet ir daži izņemumi.

    Secinājumi: Turpini visu iesākto ar pašmācību un kodēšanu + vēl piekombinējies klāt ar dizainu. Beigās viss būs ok. Tā es sāku mācīties viedot web lapas.

    #170033
    usins
    Participant

    es iesaku palasīt grāmatas. Dažādas- gan par IT, gan kaut vai zinātnisko fantastiku- vienkārši lai smadzenes sāk darboties un sāk darboties iztēle. Tev pec manām domām zināšanas ir (nespriedīšu par līmeni), bet tev nestrādā iztēle pietiekami labi, lai spētu kaut ko darīt. Tev vienkārši jau no sākuma jāzin kā tavs projekts izskatīsies beigās. Jātaisa plāns utt. un tad jāizlabo kļūdas. Vispirms ir papīra darbs un tikai tad sēžas klāt datoram un pārvada datorā- algoritmi utt. Iesaku lasīt- lai attīstītu iztēli. mačies pantiņus, dzejoļus no gavas, risini matemātikas piemērus, trenē intelektu, tad domāšana sekmēsies un pavadi vairāk laika pēc iespējas svaigākā gaisā. Tad vnk normāli galva funkcionēs un tad jau redzē. Ja tad neveiksies, tad vai nu nav tavs lauciņš, vai laiks pamācīties kaut kur oficiāli- lai kārtīgi iemāca vismaz to skeletu!

    #170034
    deivs001
    Participant

    Iesaku tev paņemt par pamatu kādu esošu lapu un uztaisīt tās kopiju no nulles. Ar php un parējo kodu palīdzību. Ja vari to izdarīt tad vari būt pārliecināts par to, ka esi apguvis izmantotās programmēšanas valodas. Bet par jauājumu vai ir vērts mācīties php un lasīt kādu papildus lasāmvielu ir atbilde jā. Ja ari neķļūsi par PRO programmētāju zināsi kau mazuminu no to iespējām.

    #170035
    azazul
    Participant

    Mans ieteiksums : mācību nolūkos taisi blogu .. jo

  • tu zini ko tu gribu dabūt rezultātā

  • padziļini xhtml/css zināšanas , jo visam jāstrādā uz visiem browseriem
  • .. vai arī kāds apskatīs tavu lapu un uzdirsīs par semantiku
  • vajadzēs php, kārtīgu, pašsaprotamu (un ieteicams – objektorientētu)
  • rodas dabīga nepieciešamība pēc sql
  • nākas domāt par rošību
  • lapai itkā vajag arī meklētāju
  • .. un primitīvu satura vadību (un vēlāk – ne tik primitīvu)
  • .. un sakarīgu dizainu
  • lapu var attīstīt, pievienot jaunas tehnoloģijas un mācīties
  • jaunas idejas radīsies ieejot citu blogos ( varbūt pat vairāk kā spēsi realizēt )
  • Imho, šādas kompnentes (reti kad visas, bet dažādās kombinācijās) ir vajadzīgas jebkurā mājaslapā.

    .. tas tā … manas divas kapeikas.

    :hmz:

#170036
asdasdasd001
Participant

Es jau zinu, kas jādara man tik vajaga, lai kāds man iesit pa muti, lai es sāktu kaut ko darīt. :duno:

#170037
deivs001
Participant

Paludz masai vai bralim lai iekausta katru dienu.

#170038
normis_161
Participant

Varetu tad mes viens otru iekaustit.. 😀 , jo man ir nojauta ap ko grozas si lieta, bet kaut ka vienam pasam ta gruti iemacities.

#170039
Loading
Participant

kasis.lv

un nopērc grāmatnīcā grāmatu ‘PHP soli pa solim’ 🙂 Viss notiksies!

add: Sāc veidot tematiskās lapas 🙂 Uztaisi foršu lapiņu par Q7 auto 🙂 Tad par RS8 🙂 Tad par sevi… 😀 Un aiziet! No vienas puses bezjēdzīgs darbs, bet no otras, iegūsi jaunas zināšanas!

#170040
Mr.Death
Participant

Quote:

Ir tāds teiciens labs dizainers nevar būt labs koderis. Bet ir daži izņemumi.

:D:D:D:D:D:D:D:D /Fox sapratīs/

:rofl:

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 10 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā