Vankūveras olimpiskā lāpa

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Vankūveras olimpiskā lāpa

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 21 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #150667
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_163867_1.jpg[/imgl]Tā kā svētdienās ar IT ziņām paskopāk, piedāvāju citu aktuālu ziņu, kam arī sakars ar inženierzinātnēm un tehnoloģijām. Tā būs īpaši Vankūveras olimpiādei izstrādātā olimpiskā lāpa. Kāds varbūt teiks: kas tur sevišķs no lāpas?

    Bet desmitiem inženieru un dizaineru to projektēja, un testēja veselus 2 gadus, līdz kamēr kompānija Bombardier to izgatavoja tādā izskatā, kādu mēs to esam redzējuši.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_vancouver_2010_torch07_1.jpg[/img]

    Olimpiskais simbols tika aizdedzināts pagājušā gada 22. oktobrī Grieķijas Olimpā no Saules gaismas un tagad ir atceļojis uz Vankūveru. Tā kā lāpu nācās nest īpaši zemās temperatūrās, tai izstrādāja arī speciālu degmaisījumu, kas sastāv no propāna un izobutāna. Pārdomāts gaisa piekļuves atveru izvietojums liesmai piedod plīvojoša karoga efektu. Pavisam 45,000 km garajai trasei izgatavoja 12,000 šādu lāpu – pēc sportistu-lāpnešu skaita. Lāpa ir 945 mm gara un sver 1,6 kg (ar degvielu).

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_163865_1.jpg[/img]

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_163866_1.jpg[/img]

    Avots

    #228978
    jonjs
    Participant

    Degošā lāsteka. Hmm … . 🙂

    #228979
    Professor35
    Participant

    liesma smuka, bet dizains tai lāpai šausmīgs.

    #228980
    Evers
    Participant

    Ražotāja brāķis un pats sportsmens kļūst par lāpu 😀

    #228981
    Willis
    Participant

    Professor35 wrote:

    liesma smuka, bet dizains tai lāpai šausmīgs.


    Stiprā dzērumā ne tādas vien formas acīs rādās ! 😉

    😀

    #228982
    Jaunzems
    Participant

    Man patīk.

    #228983
    jezus
    Participant

    šausmīgs?!! :mod: kādam te ir šausmīga gaume..

    dizains ir reāli kruts!!

    #228984
    krishis
    Participant

    Man ar patīk 🙂

    #228985
    jonjs
    Participant

    Manējais kā vecs internetā pastrīdēties cienītājs ( tas nav gudri intrernetā strīdēties ) atkārto par gaumes un ticības lietām strīdēties nu galīgi nav vērts (lai neteiktu, ka muļķīgi) un vispār šajās dzīves sfērās strīdēties.

    #228986
    aoma
    Participant

    Par gaumi jau nu nevajdzētu gan strīdēties 🙂

    Ja nebūtu rakstīts, ka tā ir lāpa, nevarētu saprast, kas tas ir par verķi tāds 😀

    p.s. Olimpiādi es neskatos.

    #228987
    dajaNa
    Participant

    strīdēties, jap, nava vērts :lala: , bet neizskatās diži šika un neizskatās, ka viņu samērā ērti var turēt rokās :p

    #228988
    jonjs
    Participant

    Olimpiādi arī neskatos (it īpaši hokeju), tikai publicētos rezultātus internetā. Par turēšanu rokās manim arī iznāca šaubas. Es vienkārši iedomājos to “nabaga” inženieru grupu, kas to visu radīja un vēl arī to grupu, kas to apstirpināja, kā ļoti labu ESAM. Tādēļ es arī par gaumi nestrīdos, jo visdrīzāk visai tai kompānijai ir ievērojami lielāka alga un ievērojami lielāka darba pieredze, salīdzinot ar mani. Un tādēļ piebildīšu atkal par alternatīvām 😀

    #228989
    krishis
    Participant

    Domāju, ka nav nemaz tik neērti viņu turēt, jo ne jau kaktenieki taisījuši to lāpu, galu galā par visu padomāts jau noteikti ir!

    #228990
    Evers
    Participant

    Arī neskatos ne olimpiādi ne hokeju 😀

    #228991
    jonjs
    Participant

    Kamēr degošo lāsteku rokā nepaturēsi un kādus 10 kilometrus nenoskriesi, tikmēr tā īsti novērtēt nevarēsi. Izskatās, ka es te situ visus NOTEPADAM komentētāju rekordus. Ceru, ka par spamu mani neizmetīs no šīs jautrās kompānijas. Sorry, man tāda daba, neko sliktu nedomāju 🙂

    #228992
    jonjs
    Participant

    Varu visus nomierināt man šodien ir, pagājušajā gadā neziņemtā, atvaļinājuma pēdējā diena. Tā kā turpmāk palikšu stipri mazaktīvāks, ja runājam par mūldēšanu internetā. Rīt uz darbu atkal, bet man šogad pienākas šī gada atvaļinājums, tā kā saturaties 😀

    #228993
    Moerto
    Participant

    A viņai USB ir?

    #228994
    80MXM08
    Participant

    Nu ta4u 21. gadsimts – loģiski ka ir + vēl LCD displays kurš rāda turētāja sirdsdarbību

    #228995
    xeons
    Participant

    Man ar liekas ka dizains ir garām . Ar gaumi it kā nav problēma. Kādreiz vārētu uztaisīt līdzīgas viduslaiku filmās redzamajām, kad ar darvu piesūcināta virve vai audekls rungas galā tika izmantota par lāpu.

    #228996
    elvisburdajs
    Participant

    xeons, Un kā tu domā, kā pie tādiem mīnusiem un distances varētu noturēt to viduslaiku lāpu? Darva tecēs, uguns dzisīs.. 😀

    Dizains manuprāt labs.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 21 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā