Windows 7 bez admintiesībām grūti uzlaužams

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Windows 7 bez admintiesībām grūti uzlaužams

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 30 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #150910
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_beyond_1.jpg[/imgl]ASV interneta drošības kompānija Beyondtrust.com publicējusi atskaiti, kurā uzskatāmi parādīts, kādu ieguldījumu dod atteikšanās no darba ar administratora tiesībām Windows 7 vidē, un pāreja uz standarta lietotāja profilu.

    Tātad, ja lietotāji pārietu uz kontu ar ierobežotām tiesībām, vidēji 64% no visiem Microsoft drošības caurumiem līdz ar to tiktu “aizlāpīti”, resp. izzustu. Windows 7 vidē šis procents kritisko ievainojamību sadaļā ir pat 90%, bet Microsoft Office un Internet Explorer 8 būtu praktiski neuzlaužami. Protams, jēdziens praktiski neuzlaužams varētu būt apstrīdams, bet standarta lietotāja konta nozīmi nedrīkst novērtēt par zemu. Īpaši tas attiecas uz nepieredzējušiem Windows datorlietotājiem, un tādiem, kuri neatzīst antivīrusu programmatūru.

    Pilna atskaite (PDF) šeit.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_win75_2.jpg[/img]

    #231994
    aoma
    Participant

    Ja vien joprojām nebūtu programmētāji, kuru taisītās programmas nelīstu visās iespējamās sistēmas mapēs arī pie parastas darbināšanas, tad patiešām, uzliec windows, kā administrators visu sakārto un tālāk mierīgi sēdi kā parasts jūzeris bez liekām galvas sāpēm un visādiem AV, kas tikai bremzē visu padarīšanu.

    Bet tā ne kā. Agri vai vēlu kāds štrunts pieprasīs, ka viņu var lietot tikai ar admina tiesībām un visa drošība vējā.

    Lai gan reizēm esmu uzlicis vienīgo pieejamo kontu Limited User un kompja īpašnieks laimīgi to pat nenojauš, kamēr uzrodas kāds ”gudrāks”, (parasti jau sīkie), un uzreiz zvans – ”eu, kāpēc man pēkšņi prasa paroli?” 😀

    #231995
    DMG
    Participant

    Ko īsti nozīmē tas konts ar ierobežotām tiesībām? Uztaisīt parasta lietotāja kontu un dzīvot ar to? Bet tad jau, katru reizi, lai uzinstalētu progu nāktos pārslēgties uz admina kontu un tad atpakaļ. Tā jau var nojūgties, jo win7 nevar takš kā linuksā ievadīt tik paroli un kļūt par adminu nepazaudējot to ko tu tajā brīdī esi darījis sistēmā.

    #231996
    kuuminsh
    Participant

    Mdē.. te nu parādās vidējo notepad IT speciālistu spožums un posts :>

    Par tādu lietu kā permisijas esat dzirdējuši? A to ka viņas var mainīt ?

    Un par opciju RunAs ?

    Un par opciju uztaisīt šortkatu uz konkrēto pergu ka viņa automātiski darbojas no admina konta ?

    Galu galā ir arī opcija switch user… tiesa viņa ir domāta pilnīgi citiem gadījumiem, bet nu variantu ir gana.

    Lašaras.. jejbog.

    #231997
    aoma
    Participant

    kuuminsh, run as der tikai tādā gadījumā, ja lietotājs zina ko dara, vairumā gadījumu tas ir tas pats, kas iedot mērkaķim pielādētu pistoli, kaut arī uzliktu uz drošinātāja.

    p.s. piemēram, googles chroms, opera, un daudzas citas izmanto tikai konkrētā lietotāja kontu, ko nevar teikt par daudzām citām ne sevišķi nozīmīgām programmām, kaut vai tas pats winamps lien kur nevajag, un ja lietotājs-nezinītis zin administratora paroli, tad no visas tās drošības tāpat jēga nekāda, agri vai vēlu palaidīs arī kādu malwari.

    #231998
    kuuminsh
    Participant

    Gudrels.

    LOL.

    A users ar permanentām admina pravām ?

    Opera un pārējais ko tu sarakstīji… fuflo.

    Lasīt ar nejēdz..

    Tak jau rakstīju.. var caur šortkatu palaist pergu ar admina pravām… un tur ir opcija ka nav jāievada parole.

    Ej labāk mācies un gatavojies skolai.

    #231999
    Evers
    Participant

    kūmiņ, ja speciālists strādājot ar kontu ar admina tiesībām kļūst par upuri, tad viņš nav nekāds speciālists bet āksts, kas lāga neapjēdz ko pie datora dara. Lūk arī spožums un posts :>

    #232000
    kuuminsh
    Participant

    99.99% no klātesošajiem dzīvojās ar admina pravām un regulāri norauj sifeli.

    #232001
    natolv
    Participant

    Ja jau var atteikties no admina tiesībām, tad jau var ari atteikties no interneta un lietot admina tiesības, rezūltāts gluži tāds pats! Tas tā, neliels melnais humurs. 🙂

    #232002
    nevertell
    Participant

    Kapēc tik strikti ? Ja nevajag visu laiku figņu instalēt, tad limitētais jūzeris ir pietiekami labs. Vēl jau ir run-as fīča.

    #232003
    Evers
    Participant

    kuuminsh wrote:

    99.99% no klātesošajiem dzīvojās ar admina pravām un regulāri norauj sifeli.

    opā, esmu “The Chosen One” :devil:

    #232004
    shady
    Participant

    Nesaprotu, kādēļ būtu jālieto admin tiesības ikdienā… Tā ir viena no vislielākajām kļūdām, ko pieļauj lietotāji un tie, kuri domā, ka kaut ko saprot no datoriem.

    #232005
    ManaNaave
    Participant

    mums ir slepeni Elles datori, kuriem nevar piekljuut pat velnishkjaakais hackerris 😀 😀

    #232006
    aoma
    Participant

    kuuminsh, pats tu lasīt nejēdz, kāda starpība, ir jāievada parole vai nav, ja proga darbojās ar admina tiesībām, tad aizsardzība ir tāda pati kā ar pliku pakaļu uz karstas plīts riņķiem apsēsties.

    jā, starp citu, skolu es pabeidzu jau tad, kad vēl nepieliekdamies varēji pa galda apakšu pastaigāties, tiesa, tai laikā informātiku nepasniedza, bet loģisko domāšanu vienalga varēja apgūt.

    #232007
    kuuminsh
    Participant

    Mjā… idiotu te netrūkst.

    aoma

    Nu ja tu neej skolā tad vēl sliktāk… cilvēks jau no skolas izaudzis un pretendē uz to ka kaut ko jēdz no datoriem, bet reāli ir vienkārši tups cirvis. Skolniekam tas būtu piedodami.

    Tev vispār, kā izskatās nav ne mazākās poņas par vindas permisijām, useru grupām un kā tā figņa vispār darbojas.

    Sēdies.. divi.

    Evers

    Nop

    Tu tāds pats kā visi.. un esi tais 99.99%

    Pietiek palasīt dažus tavus komentus lai būtu skaidrs cik un ko tu sajēdz no datoriem.

    #232008
    Evers
    Participant

    Nu saki ko gribi, bet mans kompis runā pretējo, dzīvojos ar admina tiesībām uz velna paraušanu, un nav man pat iesnu, par sifeli nemaz nerunājot. 😀 Visnozīmīgākā aizsardzība ir blīve starp krēslu un monitoru, ja domā līdzi ko dari, tad nebūs jāuztraucas. Varbūt tev ir pieņemts nevis domāt un darīt, bet darīt un pēc tam tikai domāt, tad varētu būt problēmas.

    #232009
    m_janis
    Participant

    Evers wrote:

    … dzīvojos ar admina tiesībām uz velna paraušanu…

    Nebūt vismaz publiski padarījis sevi par klaunu, “ģēnij”. Ceru, neesi un nekad nebūsi kaut kur admins – lai Dievs stāv klāt.

    #232010
    Evers
    Participant

    Vaimandieniņ, te nav jēgas kautko runāt 😀 Offisa klērkam, grāmatvedei – jā, tiem drošāk admina tiesības nedot.

    m_janis, sagādāšu tev vilšanos, Dieva NAV :devil: , jo ir noticis launaakais

    #232011
    iKey
    Participant

    heh, es sēžu pie kompja tāpat kā ķirzaks (a kur viņš ir pazudis?) admins, un bez AV, tikai ar rūtera FW.

    Vnk es zinu, kur es eju un ko es daru

    #232012
    Aldis
    Participant

    Darbs un tīklu + jūzeru konfigurēšana ir cita lieta, un dators + testa poligons ir galīgi kas cits 😀 🙂 A Te jau visu vienā čupā bāž 🙂

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 30 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā