Ziepes būs… sākam mācīties ķīniešu valodu!

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Ziepes būs… sākam mācīties ķīniešu valodu!

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 35 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #153033
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_shenwumen_1.jpg[/imgl]Prognoze par dzeltenās rases pakāpenisko kundzību visā pasaulē acīmredzot vispirms piepildīsies interneta telpā – tā ziņo Thenextweb.com. Kā zinām – globālais tīmeklis tika būvēts angļu valodā, un tā arī vēl ir dominējošā saziņas valoda tanī. Internetu lieto gandrīz 2 miljardi Zemes iedzīvotāju, no tiem 42% patreiz sazinās angliski. Strauji uz priekšu izraujas Ķīnas sektors, un ķīniski jau notiek 32,6% no darbību kopskaita tīmeklī.

    [imgr]https://notepad.lv/userpix/28_chineseposter_lg_249_x_358_1.jpg[/imgr]Š is skaitlis strauji aug, un par to rūpējas Ķīnas vadība. Izdoti jauni likumi par “valodas tīrību”, kas nepieļauj anglicismu un citu aizguvumu lietošanu gan drukātajā presē, gan web-lapās. Ja ir nepieciešams kaut ko citēt svešvalodā – obligāti jāpievieno ķīniskais tulkojums. Aizliegumiem ir ļoti plašs spektrs – tie attiecas gan uz vietvārdiem un personu vārdiem, gan saīsinājumiem utml. Tādējādi ķīniešu kultūra un valoda tikšot paglābta no kaitīgās ārzemnieciskās (īpaši – angliskās) ietekmes.

    Protams, līdz ar jaunajiem likumiem Ķīnas web-lapas būs ārzemniekiem tikpat kā nepieejamas valodu barjeras dēļ. Atliks vien paļauties uz Google Translate aptuveno tulkojumu.

    Avots

    #257530
    TrakaisKursis
    Participant

    FAAAAK… tas nemaz nav viegli, tai valodai ir pavisam citi semantiskie principi kā piemēram vācu vai angļu vai krievu…

    #257531
    Foxsk8
    Participant

    Kaut kur dzirdēju, ka šķībie arī grasās laikam piedāvāt finansiālu palīdzību krīzes valstīm, parādu dzēšanai, so, Ķina samaksā parādu un hops, viņa ir noteicēja par parādnieku un dara tur ko vēlas, ieviešs savu kārtību. Tādējādi jau tas arī izpaudīsies, ka dzeltenie ņems virsroku.

    Ha ja aizdomājamies, kāda viņiem armija, gaļas viņiem netrūkst, plus vēl visi tehnoģijas brīnumi. So, dzīvosim, redzēsim, kas notiks tuvāko 100 gadu laikā.

    #257532
    Evers
    Participant

    Ja man būtu jāizvēlas mācīties kādu valodu, tā noteikti būtu ķīniešu (nākotnē varētu noderēt) vai japāņu (liekas nedaudz vienkāršāka).

    #257533
    deivs001
    Participant

    Foxsk8, tu ceri vel 100 gadus nodzivot?

    Kada atskiriba tiem, kas aiznemas naudu, vai SFV izdod savus noteikumus budzetam, vai Kina liek kaut ko darit. Jebkura gadijuma kadam ir japrasa, ko un ka ir “pareizi” darit.

    #257534
    Foxsk8
    Participant

    Deiv: Nu līdz kādam 2080 plānoju novilkt.

    #257535
    Zobrats
    Participant

    Sāku domāt, vai nākotnē (pēc 50 – 100 gadiem) angļu valoda savu internacionālās saziņas statusu varētu nomainīt ar ķīniešu.

    #257536
    Toggo
    Participant

    Viiri, manuprat, amiisi sito nepielaus. Bez tam datora vide (programmesana) ir tikai tiiraa anglu valodaa un lai so faktu mainitu vajadzes mazliet vairak laika.

    #257537
    Crow
    Participant

    Panic at the disco… ķīniešu valoda ir Ķīnā, angļu – lielā daļā pārējās pasaules. Skaits pret izplatību. Nu ja vienīgi jamie sāk agresīvi vai kā citādi izplesties ārpus savām robežām. Un jāatceras arī par Indiju, kas ir britu impērijas lielākais bastions, kur angļu ir oficiālā valoda.

    Par to programmēšanu – heh, a varbūt baikodu turpmāk aizvietos ķīniešu valoda? Nebūs vajadzīgi kompilatori, bliež pa taisno ķīniski, saglabā un programma gatava 😀

    #257538
    Kon
    Participant

    Esmu vienīgais, kuram ir dziļi vienalga par savu etnisko identitāti un būtu apmierināts ar single language mode Pasaulē?

    #257539
    TrakaisKursis
    Participant

    Palasiet Stīvena Lība “Spēle galā” – pasaulei jau tuvākajos divdesmit gados draud akūts enerģijas un izejvielu deficīts. Tā kā Ķīnā saražo 32% visas pasaules produkcijas, nav grūti iztēloties, ka tā un Indija būs vienas no straujāk augošajām ekonomikām pasaulē, kas atstās ēnā gan ES, gan ASV (jaunu tehnoloģiju izstrāde gan var aizvien palikt Vecās pasaules valstīs, taču ražošanas izmaksas atkal būs lētākas Ķīnā – un apburtais aplis iegriezīsies ar arvien lielāku spēku….). Ja neatrisinās enerģētikas un izejvielu problēmas, tad Ķīna nebūs valsts, kas kāros cīnīties ar daudzmiljonu bezdarbnieku armiju, kas tikai nesen dabūjuši nogaršot kumosiņu pārticības atblāzmas. Un tad tos neapmierinātos vienkārši katapultēs Sibīrijas virzienā. Tā kā par to reģionu interese ir visiem, tad 2012. gada scenārijs nerādās viss tik nereāls, vienīgi pārceļas uz vēlāku laiku. Varbūt patiešām labāk sākt laikus mācīties ķīniešu valodu. Nevar zināt, kādi būs mums saimnieki…

    #257540
    Evers
    Participant

    KoЯn wrote:

    Esmu vienīgais, kuram ir dziļi vienalga par savu etnisko identitāti un būtu apmierināts ar single language mode Pasaulē?

    Neesi.

    #257541
    nevertell
    Participant

    Pr0n un geiming industrija vai tik ķīnā nebij aizliegta ?

    #257542
    zemith
    Participant

    Evers wrote:

    Ja man būtu jāizvēlas mācīties kādu valodu, tā noteikti būtu ķīniešu (nākotnē varētu noderēt) vai japāņu (liekas nedaudz vienkāršāka).


    Taisnība. Vislieglākā no Austrumāzijas valodām ir Korejiešu, vismaz manuprāt(pats nedaudz mācos pašmācības ceļā), jo korejiešu valodā tie hieroglifi tiek būvēti pēc kaut kādas loģikas, atšķirībā no ķīniešu. :> Japāņu ir salīdzinoši viegla, daudzi saka, ka pat vieglāka par korejiešu, jo tur arī ir sava veida atvieglota un saprotama rakstība, bet ķīniešiem – nekā. Kompleksie hieroglifi, kuri reāli tiek taisīti gandrīz bez nekāda sakara. Man pat attāls paziņa ir ķīnā visu mūžu dzīvojis, bet, kad viņam no ķīnas atsūta zāles, piemēram, viņš nevar saprast, kas uz viņas rakstīts. 😉 😉

    Visi uztraucas par to, ka ķīnieši nāks kapitulēt utt… Ja godīgi, tad es nemaz nedomāju, ka kāds baigi sāks karot(neskaitu 3ās pasaules valstis, kuras reāli mūsdienu cilvēkam tāpat ir neeksistējošas), varbūt esmu naivs, bet neliekas, ka kādam tas būs izdevīgi, jo visi zin to, ka visi ir ļoti nopietni apbruņoti. Sava veida karšs, ja to tā var maz nosaukt, sāksies tieši tur, kur mēs pašlaik atrodamies – internetā. Nebūs ķīniešu valoda galvenā internetā. Ne ASV, ne Eiropā neviens netaisās mācīties ķīniešu valodu, lai sazinātos internetā, visi jau māk angļu valodu un tajā ir ērtāk sazināties.

    Par Ķīnas ražošanu – jā, ražo daudz, bet viņi nav pat vidēji bagāta valsts… nez kapēc, ne? Pat, ja visa ražošana notiktu ķīnā – jo labāk mums. Nepiesārņojam savu vidi. Protams, mīnus liels ir tāds, ka nebūs darba vietu.

    Vienīgais, ko es par āziātiem varu teikt – Korejiešu mūzika(dienvidkorejas, protams) lēnām pārņems lielu daļu pasaules. Ticiet vai nē. Nav svarīgi kādā valodā dziedās(angļu vai korejiešu), bet pārņems.

    #257543
    jonjs
    Participant

    Manim savā laikā teķītī bija fizikas skolotājs, kas prata ķīniešu valodā sazināties.

    Ja runājam par to vai man ir pofig uz savu valodu, tad jāsaka. Jau pēc gadiem 20 daudziem no mums būs krāsaini znotiņi un vedekliņas (protams tiem, kas sēdēs ne tikai pie datora, bet arī šo to darīs lietas labā), tomēr jāsaka, tizli būs tad, kad baltos sāks čakarēt tā pat kā viņi savā laikā krāsainos (life has a sense of irony).

    Bet man nekas nebūtu pret, ja Latvija būtu pilna ar krāsainiem cilvēkiem, kas runā latviski un ievēro letiņu dzīves stilu 🙂

    #257544
    Foxsk8
    Participant

    Man pret Aziātu skuķiem nebūtu nekādu iebildumu 😀 😀

    #257545
    nevertell
    Participant

    Quote:

    (life has a since of irony)


    Dzīvei ir kopš ironijas.

    #257546
    jonjs
    Participant

    nevertell wrote:

    Quote:

    (life has a since of irony)


    Dzīvei ir kopš ironijas.


    Sorry sense, protams sense. Izlaboju.

    #257547
    Viestartss
    Participant

    zemith wrote:

    Evers wrote:

    Ja man būtu jāizvēlas mācīties kādu valodu, tā noteikti būtu ķīniešu (nākotnē varētu noderēt) vai japāņu (liekas nedaudz vienkāršāka).


    Ne ASV, ne Eiropā neviens netaisās mācīties ķīniešu valodu.

    Es vēl pieļauju, ka varētu kaut kādā veidā iemācīties runāt viņu valodā, bet tā rakstība ir pilnīgs murgs trešajā pakāpē.

    Pilnībā pievienojos uzskatam, ka tie, kas gribēs mācīties ķīniešu valodu, būs atsevišķi indivīdi. Tie ķīnieši, kas gribēs un kam vajadzēs komunicēt ar apkārtējo pasauli, iemācīsies kādu citu valodu – angļu, spāņu vai kādu citu. Viņiem arī skolā māca svešvalodas. Galu galā tie paši minētie indieši, kas ir otra lielākā nācija pasaulē, arī diez vai taisās mācīties ķīniešu valodu. Tā ka tā hieroglifu padarīšana lai paliek pašu ķīniešu ziņā.

    #257548
    Evers
    Participant

    Vienu brīdi apsvēru iespēju mācīties LU Ä€zijas studiju programmā, bet patreizējā momentā tas vienkārši nav iespējams. Katrā ziņā, ja ko mācīšos, tad zinu ko – to, kas interesē, nevis IT, kas jau aknās sēž. 😀

    zemith wrote:


    Vienīgais, ko es par āziātiem varu teikt – Korejiešu mūzika(dienvidkorejas, protams) lēnām pārņems lielu daļu pasaules. Ticiet vai nē. Nav svarīgi kādā valodā dziedās(angļu vai korejiešu), bet pārņems.


    Atpūšoties, klausos gan šo to skanīgu gan no Ķīnas, gan no Japānas mūzikas. Nesaprotu ne vārda, bet ja vārdus uztver kā daļu no skaistas mūzikas, tad nav ne vainas! 🙂 Varbūt tu vari ieteikt ko labu no korejiešiem?

    foxsk8 wrote:

    Man pret Aziātu skuķiem nebūtu nekādu iebildumu 😀 😀


    Neesi vienīgais! 😀 Vismaz ko internetā raksta, un ko arī cilvēki saka – aziātes esot vislabākās sievas, nav tik briesmīgas feministes, materiālistes, karjeristes un iedomīgas prasīgas maitas. Ja pats būsi sakarīgs vecis, tad var likt lielākas cerības uz to, ka ģimene izdosies laimīga un stabila, nevis pēc dažiem gadiem baltā “mana sieviņa” pārvērtīsies par “mana vecene”, kura kašķēsies par visu iespējamo – naudu mājā nenesīsi pietiekoši, to nebūsi izdarījis pa prātam un šito nebūsi…, un nedod dies’ izglītība viņai vai amats būs augstāks par tevi, tad ģimene ir norakstāma. Protams, arī tur var atrast maitas un te “eņģeļus”, bet procentuāli pārsvars laikam gan ir tur.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 35 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā