Drošība

Google atklāj uzņēmumu, kas pārdevis Android lietotāju atrašanās vietas datus

Uzņēmums Google ceturtdien paziņoja, ka ir veicis darbības pret kādu uzņēmumu, kas pārdevis Android lietotāju atrašanās vietas datus.

Uzņēmums, saukts par SafeGraph, bija pārdevis klientiem datu komplektus, kurus tas ieguva, kad programmatūras izstrādātāji savās lietotnēs ievadīja SafeGraph kodu. Viens no kompānijas klientiem bija ASV Slimību kontroles centrs, kas apkopoja datus, reaģējot uz koronavīrusa pandēmiju, liecina Motherboard veiktā izmeklēšana.

Google min, ka jūnijā nosūtīja 7 dienu brīdinājumu visām lietotnēm, kas strādā ar SafeGraph. Lietotnēm bija jānoņem kods, kas palīdzēja apkopot datus SafeGraph, vai arī tās  tiktu izņemtas no Google Play.

Uzņēmums Google arī iepriekš ir saņēmis brīdinājumus par to, kā tas apstrādā atrašanās vietas datus savās lietotnēs. Pērn meklēšanas gigants nonāca patērētāju krāpšanas lietā, kas tika iesniegta par Associated Press izmeklēšanu, kas notika 2018. gadā, un tā pārbaudīja Google atrašanās vietas datu praksi tālruņos, kuros darbojas Android.

Joprojām tiek plaši diskutēts, ka Google izseko cilvēku atrašanās vietu pat tad, ja viņi izslēdz iestatījumu Atrašanās vietu vēsture. Ja šis iestatījums tiek izslēgts, uzņēmums joprojām reģistrē lietotāju atrašanās vietu, lai gan lietotne nereģistrē vietas, kur viņi ir atradušies savā Google Maps laika skalā. Tomēr lietotāji var apturēt atrašanās vietas izsekošanu, izslēdzot citu iestatījumu, ko sauc par Web un lietotņu aktivitāti.

Avots: CNET

Atbildēt

Līdzīgi raksti